tavainimene

Alistumine

Posted in * by tavainimene on 28/11/2022

Paljud meie probleemid laheneksid iseenesest, kui riigikeeleks kehtestada inglise keel. Vähesed ülejäänud probleemid laheneksid iseenesest, kui riigiusuks kehtestada islam. 

11 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. _kaur_ said, on 28/11/2022 at 18:18

  Eesti Huelbeklik Erakond on juba registreeritud?

  • tavainimene said, on 28/11/2022 at 19:21

   :)

 2. mustkaaren said, on 28/11/2022 at 18:30

  Paljudele täies elujõus noormeestele see võimaluste- ja vabadusterohke idee kahtlemata meeldib.

  • tavainimene said, on 29/11/2022 at 11:40

   Jah, kuni nad saavad teada, kuidas on edaspidi lood sealiha, alkoholi ja abieluvälise seksiga.

  • mustkaaren said, on 29/11/2022 at 23:26

   Iga õige usklik teab, et igale hädale on lahendus ja piirangud on nõrkadele. Sotsiaaldarvinistlik mõistus leiab alati lähikonnast kellegi, kes teda avitab yhel või teisel moel.

  • Kaur said, on 11/12/2022 at 11:28

   Kaaren, sa täiega ülehindad noormeeste või üldse noorte inimeste elu islami all. Islam on eeskätt _vanade_ inimeste võim. Ristiusk samuti. Mõlemad suruvad alla seksuaalsuse – ja nii noored naised kui mehed on sellega väga hädas. Keppi ei saa, musi ei saa, igasugused suhted vastassooga on vanema põlvkonna reeglite ja kontrolli all. Sellest tulevad omakorda igasugu väärastumised. Ainus võimalus tisse näha või keppi saada on vara abielluda – see on nagu perversne lunastus, pilet teise soo püksi või seeliku alla.

   Nii et mingitest “noormeeste vabadusest” ei ole mõtet rääkida, seda pole.

   Ah veel. 1000 aastat tagasi käis seksi-keeluga kaasas laiaulatuslik prostitutsioon. See oli ühiskonna poolt üldiselt talutud viis, mismoodi noormehed (või üldse mehed) seksi keelust ümber said. Aga 21. sajandil ei taluta enam seda ka. Ma tõesti ei tea, kuidas tugevalt islami / kristluse fundamentalismi järgivad ühiskonnad praegu hakkama saavad. Olles näinud filme Iirimaast ja Poolast – hästi ei saagi, st, noortel inimestel ongi seal väga valus. Mõttetult valus.

  • mustkaaren said, on 14/12/2022 at 20:58

   Ei, ma ei alahinda. Tydrukuna ja naisena misogyynsetes kogukondades elanuna tean omast käest, millest räägin – “tänapäeva naised on võrdõiguslikkusest lolliks käinud, vaja oleks asjakorraldust, mis nad hästi käituma ja meeste sõna kuulama paneb”. Seda meeste sõna mittekuulamist on mulle elus palju ette heidetud ja erinevatel viisidel karistatud, seepärast tunnen selle ikka veel elava deemoni – janu piiramatu võimu järele teise inimese elu yle – hästi ära. Argument “aga meestel kaa on islami all halb elada” eirab paraku tõsiasja, et nn traditsioonilised kogukonnad on rõhuvas enamuses sooliselt väga polariseeritud ja inimesi valmistatakse kas siis privilegeeritute sekka astuma või elementaarsete õigusteta, kuid kohustustega ylekoormatud eluks, sh igat laadi vägivalla talumise kohustus, ette juba väikelapseeas. See kõik on ka meil olemas.

  • mustkaaren said, on 14/12/2022 at 21:04

   Iirimaal on omaette teema “nunnade pesumajad”, mis kadusid ära alles millalgi EUsse astumise paiku. Veel mitmed aastad jätkus salaja kantud rasedustest (teadaolevate juhtumite põhjal me ei saa siin armastusega tehtud seksist rääkida, eksole) syndinud laste avalikesse wc-desse hylgamine ja maastikule surema viimine. Inimeste suhtumised aga ei kao tänagi kuhugi, sinnamaale kolinud meie naised räägivad sealsest gynekoloogilisest maailmast im…õuduslugusid.

  • nodsu said, on 18/12/2022 at 02:54

   teil on mõlemal õigus: Kaarnal selle koha pealt, et kõige privilegeeritumad on sealmail meesterahvad. Kauril selle koha pealt, et kaugeltki mitte kõik meesterahvad. patriarhaadi üldnimetuski väljendab seda, et võim on patriarhi(de)l, kes on pisike vähemus; ning kui ühest küljest on tõsi, et patriarhiks pääsevad ainult mehed, on samuti tõsi, et kaugeltki mitte kõik mehed. Isegi mitte kõik vanamehed.

  • tavainimene said, on 20/12/2022 at 10:31

   Seda olen ma USA noormeeskonservide puhul imestanud — nad tahavad, et “kõik oleks nii, nagu vanasti”, aga kuidagi nad kujutavad ette, et see tähendaks ühtlasi “rohkem seksi”. Dude, see tähendaks, et seksi saad pärast pulmi ja pulmadeni jõuad üldse alles siis, kui suudad tulevast äiapapat veenda, et suudad naist ja lapsi ülal pidada.

 3. Liis said, on 29/11/2022 at 12:40

  Või avastavad, et mitmenaisepidamise tulemusel tekivad mõnedel kehvemal järjel noortel meestel naistepuudus.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: