tavainimene

Pealtkuuldud monoloog tasuta ühistranspordis

Posted in * by tavainimene on 03/03/2019

[Välja on jäetud eesti- ja venekeelsed ebatsensuursed sõnad (umbes iga viies).]

Pea sa buss kinni, ma lähen valima. Ma valin Keskerakonna. Ma sain peksa ka selle eest, tead. Ma ütsin: kas teil häbi ei ole mind lüüa? Mind teavad kõik … mul on telgi ees kaks snaiprit … nad teevad teile …

Ma valin Keskerakonna. Mina olen, tead, Venemaa poolt. Sellepärast et. Venelastega ma olen alasti hästi läbi saanud. Nad annavad mulle alati suitsu. Jah. Tead. Peksa sain. Sest ma ütlesin, et ma valin Keskerakonna. A venelased tegid mulle asja selgeks. Ütlesid: pensioni tahad juurde saada? Siis vali keskerakond. Keskerakond paneb pensionit juurde. Iga kümme euri. Minu jaoks on see suur raha. Sotsid annaks õpetajatele raha juurde. A ma ütlen: kas neil veel juurde vaja? Niigi saavad palju. Andku parem meile juurde, onju.

Ma lähen valima. Mine sa ka. Vali Keskerakonna poolt. Mina lähen ja valin Keskerakonna poolt. Kella kaheksani saab valida. Kultuurimajas. Ja mina valin Keskerakonna. Kes ajab Venemaaga asja korda? Savisaar! Savisaar ajab asja korda, kuigi tal on jalg haige. Ega Savisaar on praegu ka neil seal see päris boss. Jõhvi ja Narva hääletavad Savisaare poolt ja mina valin ka Keskerakonna. Kui Jüri Ratas saab oma hääled kätte, siis on korras.

Vanaema mul valis ka Keskerakonda. Tema elab sotsiaalmajas. Ise läks. Tema ei taha talus koos joodikuga elada. Ja mina valin ka Savisaart.

Peksa sain jah. Et mina valin Savisaart. Aga mina olen Venemaa poolt. Kui venelane sisse tuleb, mina olen kohe nende poolt. Ega ma, tead, loll ei ole. Nüüd ei lähe ju metsa enam. Metsas pole kukeseenigi enam. Ei sa seal neil eest ära saa …

Kuule, anna üks suits?

Ma oskan vene keelt kah. Kroonus sain selgeks. Ma saan vene keeles kõik aru, ütle, mis tahad. Ma võin tõlkida ka. Koolis öeldi, et sa oled lollakas, sa ei saa vene keelt õpitud, aga kroonus tehti kohe selgeks. Linnas oli üks poja, ei mõist venelastelt suitsu küsida. Ma ütsin, poja, käi kroonus ära, siis on sul vene keel selge. Ei hakand mina teda aitama. Käi, tead sõjaväes ära.

Aga no venelane ei tule üle. Ega Putin ei ole nii loll veel. Ma olen Putiniga koos joonud ka. Kremli müüri peal. Mööda punast vaipa läksin üles sinna. Putin joob ainult konjakit. Ta küsis minu käest: kus teine üksus on? Viissada meest? A ma ütsin, et mis ma teha saan, kui nad hurraaga peale lähevad. Siis ta küsis, kus relvad on. A ma ütsin, et ei hakka mina neid kokku korjama, ma lähen ennem noaga …

Jah. Ma lähen valima nüüd. Annan Savisaarele oma hääle. Oma õnnetu hääle. Anna sa ka oma hääl. Siis on ikka kaks häält juba kindel. Siis pension tõuseb iga kuu kümme euri. See on minu jaoks suur raha. Jah. Ma lähen maha nüüd. Kella kaheksani on lahti.

6 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. kaarnake said, on 04/03/2019 at 08:48

  Vahet pole, Savisaar või mõni teine pealinna superstaar. Tänahommikuste uudiste valguses tundsin ennast ysna räbalasti, sest valimistulemuse otsustasid jälle pealinna ja selle ymber elajad, Lõuna-Eesti säilitas oma hyljatustaatuse. Kui keegi arvab tõsiselt, et EKREt regionaalpoliitika huvitab ja seal keegi sellest midagigi jagab, siis võib ta endale alustuseks Soolätte kylasse maja osta ja siis õnne ootama hakata.

 2. Kaur said, on 04/03/2019 at 08:50

  Samal ajal internetis:
  “Kas ravijärjekordi lühendaks, kui viia põllule mitte ainult sünnitamine, järelravi ja pediaatria, vaid ka kirurgia?”

  • kaarnake said, on 04/03/2019 at 08:51

   Lastepsyhhiaatria ja ohvriabi Lõuna-Eestis, teadaolevalt ka mujal, juba on põllu peal. Aga ikka ei jätku haigekassal raha.

  • Kaur said, on 04/03/2019 at 11:31

   Noo jaa, aga need ka otseselt ei lühenda midagi. Kirurgial oleks otsene mõju.

  • kaarnake said, on 04/03/2019 at 14:45

   Kirurgia jaoks peab kirurgile ja patsiendile mõlemale narkoosi andma, sest koduste vahenditega lõigata on, khm, komplitseeritud. Aga veidi harjutamist, 60 ja 90° piiritusjoogid vabamyygile ja meistreid tuleb!

  • kaarnake said, on 04/03/2019 at 14:50

   Probleemi näen ma selles, et inimeste ja abivajajate grupid, kes siiani EI OLE teenuseid saanud, nõudnud või pole teatud teenuseid piirkondades olemaski, ei kajastu systeemis eriti kuidagi ja neid ei ole justkui olemaski. See aga ei tähenda, et probleemi ja inimkadu st õigel ajal abi mitte saanud ja seeläbi invaliidistunud kodanikke ei eksisteeri.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: