tavainimene

Jõud ärkab

Posted in * by tavainimene on 15/01/2016

Star Wars: Not Again (Nagu Mis Mõttes). Sajanditevanuse saaga järjekordses osas avastavad Vabariik ja Vastupanuliikumine nördimusega, et Pimeduse Jõud tõstab Impeeriumis juhmi järjekindlusega — kui mitmes kord juba?! — jälle pead. Kes on seekord kelle poeg? Oscari-väärilised 5D eriefektid.

Pean häbelikult tunnistama, et mulle meeldib tegelikult space opera, sealhulgas Star Wars, kogu oma tiinerlikus bravuurikuses. Tõsise ulmefänni jaoks on see muidugi odav palagan, kuivõrd tõsine ulmefänn ootab ulmelt (science fiction) eeskätt julgete teaduslike (science) spekulatsioonide (ajaränd, tehisintellekt, kloonimine jms) osavat rakendamist faabula vankri ette, kusjuures vankris võiks soovitavalt istuda Eksistentsiaalne Inimene.

Eile kinos nutitelefonist ruutkood-piletit näidates ja 3D prille ette sättides (ulme!) mõtlesin, et umbes sel ajal, kui vaba maailm elas pehmetes punastes tugitoolides plaksumaisi närides kaasa Luke’i ja Leia esimestele seiklustele, nihelesime meie pinnulise puupõranda külge kruvitud kriuksuvatel klapptoolidel ja vaatasime “Akvanaute”. Oh-oh-oo, jaa-jaa.

Tähesõdade kaheksanda osa võtted peaksid tänaseks juba käima. Tundub tõenäoline, et Ülemjuhataja Snoke päästis Beni/Kylo ja üritab temast uut Vaderit putitada. Aga kas Rey on Luke’i tütar? Paari aasta pärast saame teada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: