tavainimene

Pereväärtused

Posted in * by tavainimene on 29/12/2022

Kirjutasin, kustutasin, kirjutasin, kustutasin. Möönan, et ma olen erapoolik neljal või viiel eri põhjusel. Kindlasti on asjaolusid, mida ma ei oska näha. Ei taha näpuga näidata kellegi peale isiklikult, vaid rääkida nähtusest. Aga. Ma saan üldjoontes aru, miks keskealine poolprominent jätab maha laste ema ja leiab uue eluarmastuse oma joogatreeneriga. Aga minu meelest oleks taktitundeline mitte eksponeerida neid teise ja kolmanda ringi paare jõuluhommiku-jutusaadetes särasilmil seletamas, kuidas NÜÜD on kõik NII ÕIGE. (Jah, ma loen nüüd raamatuklubi jaoks Houellebecqi ja eks see teeb mingite asjade suhtes tundlikuks.)

14 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. _kaur_ said, on 29/12/2022 at 12:32

  Minu arust on täiesti lootusetu meediast taktitunnet oodata. Seda ei ole, ei tule, ei tasu oma närve ega mõttejõudu selle peale kulutada.

  Ma ise pean kõike jõuluga seonduvat ebaeetiliseks niikuinii, printsiibist alates, nii et “jõuluhommiku jutusaade” ei ole ka kuidagi erinev lihtsalt nelli teatajast või kroonikast. Kas sa arvad, et ühiskonnal on jõulu-aegsele meediale mingid kõrgemad ootused?

 2. tavainimene said, on 29/12/2022 at 13:44

  Esmalt võiks muidugi teise ringi õnneleidjatel endil olla taktitunnet madalamat profiili hoida: su lapsed vaatavad, et nüüd on kõik nii õige. Järelikult enne, nendega, oli kõik nii vale? Ma muidugi ei tea, võib-olla varjamine on mingi mineviku igand, võib-olla nüüdisajal tuleb kõigest hästi avatult rääkida-rääkida-rääkida, et kellelgi ei tekiks neuroose, komplekse ja skeeme seoses saladuste ja tabudega.

 3. sitsidsatsidpatsid said, on 29/12/2022 at 18:04

  Varjamise ja avalikult rääkimise-rääkimise-rääkimsie vahele jääb ju veel täitsa mitu taset. Ok, räägime kellele vaja (lastele näiteks) individuaalselt ja eakohaselt, mitte, et NII ÕIGE on nüüd, aga ärme ronime meediasse. Saab ju küll? Või ei? Aga, ma seda saadet ei näinud ja tahaks väga teada, kes sedapuhku. Vihje vähemalt :-)

 4. mustkaaren said, on 29/12/2022 at 22:30

  Vanade naiste äraviskamine on traditsioon, junõu.

 5. _kaur_ said, on 29/12/2022 at 23:33

  Sitsid, sinu uudishimu tõestab (või vähemalt illustreerib), et nii võibki ja nii peabki. Kui vaatajat huvitab, siis on äripõhisel meedial sisuline kohustus näidata.

  • sitsidsatsidpatsid said, on 30/12/2022 at 01:20

   eeeiiiiiii

  • _kaur_ said, on 30/12/2022 at 01:47

   Kas “ei huvita” või “vaataja uudishimu ei pühitse teemat ja selle käsitlust”?

  • sitsidsatsidpatsid said, on 30/12/2022 at 10:27

   Natuke mõlemat – ei huvitaks, aga kui teema on juba üles kerkinud, siis tõstab uudishimu pead ja küsib “Oot, aga kes siis seekord?”

 6. punanemammu said, on 31/12/2022 at 09:40

  Kui juhtub, et läksid omal ajal “õigest” mööda (loe seda “õiget” ei olnud sündinud või käis alles algkoolis)…saab vigade parandust ju elus teha. Doris Kareva on luuletuses võtnud kokku elu võlu ja valu:
  Ei jõua kirjutada puhtandit
  me selles elus.
  Nagu on, nii jääb
  see paranduste mitmekordne räga…
  Küsimusele, et kas seda peab avalikult ja valuliselt esitlema? Mõtlema panevalt valus nagu tagantjärgi tarkus…tuleks end asetada teise poole (kui maha jääjaid on rohkem kui üks … siis ka kõigi) olukorda ja mõelda, mida mina tunneksin olles teine pool. Usun, et see on silmi avardav kogemus.

 7. sitsidsatsidpatsid said, on 31/12/2022 at 11:40

  Isegi kui maha jääb ainult teine täiskasvanu – kas on vaja käia avalikkuse ees haavale soola raputamas?

  • mustkaaren said, on 31/12/2022 at 16:58

   Tihti ongi mängus soov avalikult kätte maksta.

  • KK said, on 06/01/2023 at 13:46

   Siis järelikult ei ole vanast veel üle saadud. Muidu poleks ju mõtet:)

 8. nodsu said, on 07/01/2023 at 21:01

  mulle jäin nüüd A. feisbukki rullides sama uudis või “uudis” silma alla, reaktsioon – võeh, SEE mees? võeh. Ma oleks eelmise naise asemel õnnelik, et hea, et lahti sai. aint et tõsi ta on, et ma poleks seda meest algusest peale võtnudki, nii et maitse ongi meil erinev.

 9. Morgie said, on 08/01/2023 at 16:28

  Neid geronte, kes endale uusi noori naisi õngitsevad ja nendega avalikuse ees liputavad, on viimasel ajal kuidagi palju saanud.
  Vanamehel on muidugi õnn majas, ent mis neid noori naisi ajendab? Majanduslangus? Sõjahirm? Igati loogilised asjad, muide.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: