tavainimene

Hissand, doktor, kas mul on triitseps?

Posted in * by tavainimene on 02/11/2022

Lugesin mingit uudist, et ülikooli spordiklubi jõusaali kasutajatele on toeks nutirakendus. Noh, arusaadav. Nagu ennegi öeldud — inimene ei pea tegema tööd, mida võib teha masin. Ma ise kujutan seda ette umbes niiviisi: sisestad rakendusse oma soo, vanuse, pikkuse, kaalu ja hinnangulise treenituse taseme. Rakendus koostab sulle esialgse programmi ja hääljuhendab sind kõrvaklappides esimese masinani. Masin tunneb su ära  (RFID, NFC, BT, mis iganes) ja jätab meelde. Sooritad esimese harjutuse. Kaamerapilt saadetakse tehisintellektile, kes tuvastab, kas su kehaosad on õige nurga all ja vajadusel korrigeerib: näiteks “küünarnukid sissepoole” või “selg tõmba pingesse”. Võib-olla on selle jaoks vaja mingit spetsiaalset anduritega varustatud dressi. No ja siis masin tuvastab, kas sul läheb ludinal või paraja pingutusega või suure surmaga ning masinõpe vastavalt korrigeerib programmi raskusi ja kordusi. Ja jätab kõik meelde uutele kasutajatele optimaalse  programmi koostamiseks. Rakendus juhatab sind muudkui edasi ja annab sulle trenni lõpus tagasisidet: sinu tulemus (mingi kompleksindikatori väärtus) on paranenud võrreldes algusega x% ja sa oled paremas vormis kui y% sinu soo ja vanuserühma treenijatest. Ja ütleb, et joo rohkem vett.

Joo rohkem vett. See on peaaegu kindlasti adekvaatne soovitus, ükskõik, kes ja kus sa oled ja mis on sinu eesmärgid elus. 

5 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Morgie said, on 02/11/2022 at 08:29

  Seuke rakendus oleks tore küll, aga tõde on, et sellist ei eksisteeri.

 2. väga väga naine said, on 02/11/2022 at 08:35

  Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses oli täiest toimiv jõusaal, kus esimesel korral käid treeneriga, hiljem sisestad saabumisel teate, et kes oled, ja siis on tal meeles sulle sobivad masinad. On ka meeles seal kasutatavad raskused, ise reguleerib (sealsed seadmeded ei olnud lihtsalt mehaanilised =P) ja kuigi sul on muidugi võimalik neid trenni ajal ka ise reguleerida, ta näitab sulle ka tehtud korduste arvu ning naeratab, kui oled kõik plaanitu ära teinud (ja teab ka, et sa pead tegema 20 kordust üsna kerge raskusega, mitte 10 märksa raskemaga).

 3. Indigoaalane said, on 02/11/2022 at 15:59

  ma ootasin, et lõpus kirjutad, milline see rakendus siis tegelikult on ?! :) :)

  • tavainimene said, on 03/11/2022 at 13:14

   No mina olen vanamoeline, käin tagasihoidlikus munitsipaalspordimajas, mul on inimtreener ja ma olen väga rahul. Uudishimust tahaks muidugi näha, kuidas see nutitrenn käib, aga Play Store tagasiside põhjal ma ei oleks ülearu õhinas.

 4. nodsu said, on 03/11/2022 at 07:11

  mulle meeldib hirmsasti kogu aeg midagi juua, nii et mul juhtus küll vahepeal, et ma jõin liiga palju, eriti vett. Mingid imelikud nähud tekkisid, millest ma raalisin lõpuks välja, et ilmselt olen ma oma maomahla liiga vesiseks lahjendanud, ja pidin veejoomisega koomale tõmbama. Aitaski.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: