tavainimene

Keskpärasuse kiitus

Posted in * by tavainimene on 22/02/2022

Maarja Vainole on jäänud halvas mõttes silma “meie sportlaste suhteline rahulolu oma kesiste tulemustega ja veendumus, et iseendale seatud eesmärk sai täidetud”. Veel on talle silma jäänud “ühiskonnas läilat võltspositiivsust, mis kinnitab Ameerika seriaalide vaimus pidevalt, et kõik on okei”. Samas ei kiida ta heaks seda, kui “mitte ise eesmärke seada, vaid kellegi teise eesmärkide suunas ja sabas sörkida”.

Proua, otsustage nüüd ära, mida te soovite. Kas iga sportlane peab võltspositiivselt raiuma, et alla kuldmedali ta koju ei tule? Või peaks ta just ise endale realistlikke eesmärke seadma ja mitte albikära-antsude kakofooniat kuulama?

Vainole ei meeldi ka see, et kes riikidest “vähegi julgeb erineda ja mingit oma asja ajada, saab kohe vastu näppe”. Mhmh, vaadake või Venemaad.

Nagu aru võib saada, olen ma jätkuvalt pahur. Järgneb mitu ebapopulaarset arvamust. Olümpiamängud on igasuguse aatelise sisu ammu kaotanud ja meelelahutusena kehvemad kui Eurovisioon. Elukutseline võistlussport üleüldse on muutumas vaatemänguks, mida kahanev ja vananev publik inertsist jälgib ja noorsugu võõristab. Paarikümne aasta pärast mõeldakse kergejõustiku MMst samamoodi nagu organiseeritud koerte- või kukevõitlusest. Kui see on keskpärasus, siis just sellises keskpärasuses tahangi ma elada.

5 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Klari said, on 22/02/2022 at 19:40

  Aga olümpia on sellest juba teadlik ja tahabki nooreneda – paistab, et Pariisis 2024 ei näe olümpiaaladena kavas enam ei poksi ega klassikalist tõstmist, see-eest aga rulasõitu ja tänavatantsu…

  Mitte et mul rulasõidu või tänavatantsu vastu midagi oleks, vaatan hea meelega. Aga noh… eks need ajad ja kombed ja nii.

  Muide, mis siis üldse saaks klassikalisest tõstmisest, inglise keeles “olympic lifting”, kui see enam ei ole olümpia-ala?

  • _kaur_ said, on 22/02/2022 at 20:50

   Ex-olympic lifting muidugi!!

  • Klari said, on 22/02/2022 at 21:20

   The sport formerly known as olympic weightlifting.

 2. mustkaaren said, on 23/02/2022 at 22:48

  Ma pole olympiat telest vaadanud …põhikoolist saadik.
  Loen ajalehepealkirju ja ongi kohe selge kogu sport, paatos, draama, poliitika, raha, armastus. Selmet vaadata piinarikkalt ja mõttetult venivaid tunde spordirajal piinlevatest inimestest ja verejanuliselt karjuvast publikust.
  Rulasõitu vaataksin kyll pikalt ja mõnuga, oma veerand tundi kindlasti.

 3. tafkav said, on 21/03/2022 at 16:26

  Kuu aega hilinenult ei saa ma siiski jätta torkamata üht oma harvadest ad-hominem’idest: vaata kes artikli (mitte siinse postituse) autori isa ja kaksikvend on.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: