tavainimene

Tualetihuumorit

Posted in * by tavainimene on 26/10/2021

Kunagi kevadel või suvel pani mind siin ägama õppeaine kirjeldus, kus räägiti assotsiatsioonireeglitest ja ristmüügist. Hah, see on lihtne. Kui kodanik on e-poes ostukorvi tõstnud kraadiklaasi ja villased sokid, siis paku talle kassa juures ka pabertaskurätte, C-vitamiini ja aspiriini — juhul, kui neid on varem sageli ostetud koos kraadiklaasi ja villaste sokkidega. Andmefolkloori kohaselt ostetakse hoopis koos mähkmetega õlut. Nohjah. Me pusime rühmatöö kallal, kus kipub tulema välja, et isik, kes on ostnud rohelise teeserviisi, võiks olla huvitatud ka roosast teeserviisist. Aga et mis puutuvad asjasse tualetid? No lihtsalt tabas mind väike kahjurõõmumoment, kui hiljuti tahtsin osta ühest tuntud ehituse e-poest uut prill-lauda (hind umbes kakskümmend eurot) ja algoritm arvas, et selle juurde sobiks impulssostuks hästi kaks uut potti, kakssada eurot kumbki.

14 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. nodsu said, on 27/10/2021 at 00:42

  ausalt öeldes mu toidupoekäitumine ongi tihti selline, mutatis mutandis. Lähen leiba ostma, tulen tagasi, kotis n puuvilja, mingid konservid, mida läheb ehk kunagi vaja ja mis olid alla hinnatud, tükk rulaadi, seenesalat ja mangomagustoit. Piisab selles, et a) ma olen näljane (aga ma olen väga sageli näljane) ja b) x toode on mu käigutee peale ette pandud.

  • nodsu said, on 27/10/2021 at 00:43

   “selline”= “lähen prill-lauda ostma, tulen tagasi uue sisustusega”.

  • _kaur_ said, on 27/10/2021 at 08:27

   Või siis naisele tampoone, aga saabud luksusjahiga, sest see “nädalavahetus on sul niikuinii tuksis, mine parem kalale” anekdoot.

   Muusikat (pole teemaga seotud, lihtsalt ilus ja laulab hetkel klappides):

  • _kaur_ said, on 27/10/2021 at 08:28

   saabud / naased

  • väga väga naine said, on 27/10/2021 at 13:48

   Kaur: hea lugu

 2. Nell said, on 27/10/2021 at 06:28

  Minu ostukäitumine ilmselt ajaks algoritmid segadusse küll. Poodi minnes tavaliselt uitan ära tiiru ning pnen ostukorvi kõik vajalikuna tunduva, mis silma jääb või käiguteele on pandud. Siis võtan välja ostunimekirja ja leian ka need asjad, mille pärast poodi tulin :)

  • _kaur_ said, on 27/10/2021 at 08:29

   Nell, sa alahindad masinõpet… noh… mõnevõrra :)

  • nodsu said, on 27/10/2021 at 15:37

   no ei tea. Minu netikäitumine paneb masinad mulle nii ogaraid asju pakkuma, et ma muudkui pööritan silmi. Mh ei ole nad siiani pihta saanud, mis soost ma olen.

 3. kaarnake said, on 27/10/2021 at 11:47

  Ma olen kyllaltki vajaduspõhine ostleja, aga, AGA. Suure majapidamise jaoks tuleb ostelda mahtudes ja kaubaliikides, mis kõrvaltvaatajale, sh mu oma pereliikmetele, tunduvadki entroopilised, AGA mina tean hästi, hetkel mida ja kuskohta. Seetõttu ei suuda ykski masinsoovitaja eriti õigesti pakkuda.

 4. lendav said, on 27/10/2021 at 15:24

  Meenub kauge lapsepõlv, mil mina suvekuudel regulaarselt poes käisin piima-leiba ostmas. Väikses poekeses, kus ka taarat vastu võeti. Müüja oli minuga ammu harjunud, ei kontrollinud ostukottigi, kui ma leti ette jõudsin ja teatasin: “Neli piima, taara oli, kaks saia, üks leib”. Kõike muud ostis ema, kui kesklinnast töölt koju tuli. Nii et vähemalt minu ostukäitumine oli neil suvedel kopikapealt ette ennustatav.

 5. Bianka said, on 29/10/2021 at 19:00

  Toidupoes ostan selliseid asju, mida ei kavatsenud, enamasti siis, kui nad on soodushinnaga. Ja mida ma muidu nagunii millalgi ostaks, miks mitte varuda soodsamalt. Muud ettesokutatud kaubad mind tavaliselt rajalt kõrvale ei kalluta.
  Aga naerma ajab mind internetipoodide algoritm. Pärast seda, kui olen ostnud näiteks ühe laua, pakutakse mulle kuu aega järjekindlalt teisi kõikvõimalikke laudu. Arusaamatu loogika, no mitut lauda mulle siis vaja on!? Ma saaks sellest aru, kui toole hakataks pakkuma :)

  • nodsu said, on 30/10/2021 at 21:05

   ja siis on need reklaamid, mida pannakse asukoha järgi huupi. “Tuhanded inimesed Tartus tulevad töölt ära, sest nad said rikkaks selle lihtsa meetodiga, LOE KOHE!”

  • tavainimene said, on 03/11/2021 at 10:31

   Mhmh, tuhanded noorpaarid Valgas — ja juures on mustanahalise noorpaari pilt dollarikuhja ees.

 6. Helloviin said, on 30/10/2021 at 19:07

  Arvutil pole midagi sellega pistmist mida sa näed algoritm ei arva ka midagi, vaid töötab. See kõik tuleb sellest, et Inimene ise arvab et ta on ilus ja tark, vähemalt targem kui keskmine arvuti.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: