tavainimene

Seda Virginia Woolf kardaks

Posted in * by tavainimene on 06/08/2021

“… ma lihtsalt kardan seda, et mingil hetkel saab teise laine feminism kolmanda laine omalt ringiga sisse. Ja siis on umbes nii, et kui rikkad valged mehed ütlevad vaestele pruunidele naistele, et nad ei tohiks oma tütarde suguelundeid lõikuda, siis on see koloniaalne ja patriarhaalne rõhumine.”

3 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. p-karu said, on 06/08/2021 at 19:17

  Intersektsionaalsus on põhimõttena mulle täiesti arusaadav (vt Sveta Grigorjeva roosiaias 2020), aga sektsioonid on igas maailma nurgas vist pisut erinevad (kabe vs male jne). Minu elus kätte jõudnud konvergentsi ajaga kooskõlas olen aga just Woolfi “Oma toa” taastrükki ette valmistanud ja kaalusin uue põlvkonna kirjandusuurija järelsõnale pealkirjaks pakkuda “Miks mitte karta Virginia Woolfi”. Mõtlen nüüd veel.

 2. kaarnake said, on 07/08/2021 at 17:51

  Ehk on kysimus proportsioonides. Osunduses toodud näide on “pruunide vaeste naiste” elus ainult väike osa nende elukorraldusest, ja seegi põhineb meie jaoks VÄGA ebaõiglasel yhiskonna korraldusel. Mitte ressursijaotusel – ebõiglases yhiskonnas pole võimu juures olijad huvitatud millegi jagamisest ja nii mõnigi komme sh suguelundite lõikumine on osa jõumeetoditest endist nõrgemate vastu. MITTE kultuuris või nahavärvis – vaid meie jaoks silmapaistvalt ebaõiglase väärtussysteemi vankumatuses, mida toetavad jõhkrad detailid sh laste kohtlemine.
  Toorematel aegadel kohtlesid rikkad valged mehed oma lapsi samamoodi. Ajad muutusid ja valged naised hakkasid samuti ressursside ja varade ligi pääsema ja kombeid kujundama. Meie arvame

  • kaarnake said, on 07/08/2021 at 17:53

   … Meie teiega arvame, et see on hea, aga nii mõnigi kaaskodanik kuulutab isegi ajalehtedes, et ei mitte, tahaks ikka tõeline (???) naine olla, sest nii tore, kui keegi teine sinu elu kontrollib.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: