tavainimene

Aina igasugu pudipadi

Posted in * by tavainimene on 16/03/2021

“Hariduse õnnetus on selles, et 12 aastat õpetatakse sind savist telliseid pätsima — ilma, et sul tekiks erilist ettekujutust katedraalidest, mida nendest saaks ehitada.” (Anon.)

Anonüümsete allikate tsiteerimine on muidugi paha-paha. Eile just mõtisklesin, kuidas tekivad Facebooki need nime, näo ja ajaloota libainimesed, kes seal “ära-usalda-valitsust”-kihutustööd teevad. Mitte et mina nüüd valitsust ülearu palju usaldaksin või tema peale loodaksin, aga väide “hambaarstid kinnitavad, et maskide kandmise tõttu on kaariese- ja igemeprobleemid kasvanud 50%” tundub mulle ikka päris napakas. Missugused hambaarstid? Kus kinnitavad? Mille põhjal? 50% millega võrreldes? Aga näe, veel on kaaskodanik, kes kinnitab, et maskikandmine tekitab kopsuvähki, ja jagab sinna juurde artiklit, milles kirjutatakse, et kopsuvähki põdejatel võivad bakterid tekitada lisahädasid. Ja teine kaaskodanik kirjutab “KUI TE KOHE EI LÕPETA SEDA KOROONAHÜSTEERIAT, SIIS HAKKAVAD INIMESED SADADE KAUPA NÄLJA JA ENESETAPPUDE KÄTTE SUREMA, SAITE ARU!!!!!????” Need kommentaarid olid muidugi arvamusloo all, mille mõte kokkuvõetult oli “nüüd, kus mina olen väljaspool ohtu, on aeg hakata piiranguid leevendama”. 

Ohkama võtab see kõik. 

Midagi rõõmsamat ka: ma pidasin ennast siiani kohutavaks külmavareseks ja hakkasin juba kahtlustama igasuguseid koletuid tõbesid. Siis tõmbasin aga telefoni termomeetri-äpi ja selgus, et kui seinal olev mõõteriist näitab 18 kraadi, siis minu töölaua juures on 15. Veel selgus, et koolides jäetakse tunnid ära, kui klassis on alla 19 kraadi. Tuju läks kohe paremaks ja isegi külmatunne andis justkui järgi.

2 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. kaarnake said, on 16/03/2021 at 19:53

    Mistahes haridus on hunnik telliseid, mida enamus inimesi ilmselt kogu elu jooksul hinnata ja/või kasutada ei oska. Ja funktsionaalset lugemisoskust tähtede tundmine ei taga…
    Mul hakkab paigal istudes kylm u paarikymne minutiga, ruumi temperatuurist olenemata. Seega soovitaksin kylmatunde peletamiseks tantsimist, võimlemist, ahju kytmist või muud hoogsat ja ergutavat!

  2. tafkav said, on 25/03/2021 at 13:28

    Appi, 18 kraadi! Ma hakkan kütma, kui kraadiklaas 22 kraadi näitab.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: