tavainimene

Väike sõda

Posted in * by tavainimene on 11/03/2021

“… üleskutseid eestlase kui rahvuse kadumiseks või hääbumiseks, mis olid tihti seotud nii ultrafeministlike, antikapitalistlike kui ka kliimasõdalaste ringkondadega … sai omakorda traditsionalistliku tiiva esmasest rünnakušokist toibudes väga tugeva ja täielikult hukkamõistva vasturünnaku osaliseks …”

Jeerum, tundub, et ma olen midagi ülipõnevat maha maganud. Kuskil käivad mingid ringkondade ja tiibade rünnakud ja vasturünnakud? Kas kuskil mingit järelvaatamise võimalust ei ole?

Mul on küll kahtlus, et see kultuurisõda käib samamoodi nagu vanas anekdoodis:
— “Kas tankiväed osalevad?”
— “Jah, mõlemad tankid.”
— “Aga lennuvägi?”
— “Ei, piloot jäi haigeks.”

PS Tundub, et classic editor on WordPressist lõplikult kadunud. Hirmus kiusatus on hääletada jalgadega. Vanakooli-blogimise aeg saabki viimaks läbi. Nupuvalik “Avalda” ja “Cancel” tundub ka kuidagi väga kõnekas.

15 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. _kaur_ said, on 11/03/2021 at 13:46

  Käivad kellegi peas. Las käivad…

 2. . said, on 11/03/2021 at 15:23

  Väikeste inimeste sõda. “Väikesed inimesed” selle kehvemas mõttes.

 3. Kaamos said, on 11/03/2021 at 15:24

  Viimase kommentaari kirjutin mina, vale konto…

 4. kaarnake said, on 11/03/2021 at 16:37

  Piirangutest masendunud rahvas aga on kerge ärrituma ja võtab neist kunstilistest väidetest tuld nagu lõkkesse asetatud bensiin. Mulle see ei meeldi, kuna kov-ide valimised lähenevad ja me saame selle valguses kuulda palju valusaid ideid.

 5. nodsu said, on 11/03/2021 at 19:59

  Mul on classicu nupp postituste leheküljelt lähenedes jätkuvalt alles – kui olen admini-lehel mustandi valmis visanud ja salvestanud (kusjuures see ei pea isegi teksti sisaldama, piisab pealkirjast), avan vasakult külgribalt rõhknaela ikooni alt postituste loendi ja hiirega postituse pealkirjal hoverdades tuleb klassikalise redaktori pakkumine endiselt. Või on see eri blogides erinev?

  Proovi aadressil https://ignorabo.wordpress.com/wp-admin/edit.php ja vaata, kas hiirega konkreetsete postituste pealkirjale liikudes ilmub see valik välja.

  • nodsu said, on 11/03/2021 at 20:00

   st muidugi mitte ainsa valikuna, loetelus on edit, classic editor, quick edit, trash, preview.

  • nodsu said, on 11/03/2021 at 20:08

   ja ok, vbla “classicu nupp” on vale väljend, sest seda ei ole kohe nähtaval, ainult hiirega postituste leheküljel postituse pealkirjale liikudes (mitte pealkirjal endal klikkides, siis viskab kohe plokkredaktorisse).

  • tavainimene said, on 11/03/2021 at 21:09

   Tõesti, kui minna otselingiga edit.php, siis pääseb klassiku juurde. Kui lihtsalt wp-admin –> postitused, siis seda võimalust enam pole. Aitäh, nodsu. Mitte-aitäh, WordPress.

  • nodsu said, on 11/03/2021 at 22:45

   praegu ei saa ma aru – wp-admin lehe vasakult külgribalt postituste ikooni valides tulebki ju see edit.php leht ette? või sa pead silmas, et kui admini lehel endal pealkirjade peale liikuda, siis ei saa?

  • nodsu said, on 11/03/2021 at 22:46

   aga eks ma leidsin selle võimaluse ka ise juhuslikult. WP üritab inimesi lihtsalt tasulise teenuse juurde suunata ja jätab paremad võimalused selle alla.

 6. S said, on 12/03/2021 at 12:18

  Vasakult ülevalt plussist ma panen kohe alustades. Mõnikord on komplikatsioone, aga üldiselt sain oma suuremast frustratsioonist (pool aastat tagasi) üle ja hetkel toimib.

 7. tavainimene said, on 12/03/2021 at 17:35

  Jah, sealt nupust isegi toimib. Menüüst ikkagi ei toimi. Ähh, ma olen vana ja paindumatu lihtsalt, ja jonn tuleb kergesti peale.

  • nodsu said, on 12/03/2021 at 20:09

   Sealt pluss-nupust tuleb classic block, mis hädaga kõlbab, aga kõiki vana redaktori funktsioone tal ikkagi ei ole. Kõige suurem miinus on see, et kui ma hakkan postituse jaoks silte (tags) valima, siis ei kuva ta neid silte, mida ma varem kasutanud olen – ja mul on neid palju, nad ei ole mul kõik peas, mis tähendaks kokkuvõttes riski, et ma mõtlen iga kord uued sildid välja, kuni lõpuks on igal postitusel omad ja nii ei ole neist kasu.

   Teiseks on postituse enda aken selles plokisüsteemis kuidagi pisike, teksti on korraga vähe näha (ma tahan isegi lugedes, et mitu lõiku oleks korraga näha, saati siis kirjutades, kus ma sisestatud teksti käigu pealt tagantjärgi pidevalt muudan).

  • nodsu said, on 14/03/2021 at 07:07

   Jälgisin nüüd mängu ja leidsin sellise nõksu: kui alustada mustandit ja seivida ära, tekib üles aadressireale tema unikaalne redigeerimisaadress. Kui selle aadressi lõppu lisada &classic-editor ja klikkida enterit, viskab kohe klassikalisse. Rohkem meeles pidada, aga vähem hiirega siblimist.

  • nodsu said, on 24/03/2021 at 17:56

   okei, nüüd kadus ka see võimalus ära. Murran pead, kas ma olin selles ise süüdi, kui neid nõkse avalikustasin – äkki nad muidu poleks tähele pannud.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: