tavainimene

Munad põhjustavad kanu

Posted in * by tavainimene on 07/02/2021

Martin Ehala on tüüpilise filoloogina jälle peaaegu kõigest peaaegu täiesti valesti aru saanud. Põhjus, miks naised on STEM-aladel ja juhtimises vähemuses, ei ole üldsegi selles, et kahekuused isased paavianibeebid eelistasid võrreldes emaste paavianibeebidega keskmiselt mõnevõrra rohkem banaanikujutisi paavianikujutistele või midagi sellist. Põhjus on palju lihtsam. Suurem osa tüdrukuid ja naisi ei soovi valida elukutset, mida ühiskond peab ebanaiselikuks. Sest ebanaiselik naine ei ole enamikule meestest atraktiivne. Aga iga naise tähtsuselt teine ülesanne elus on olla atraktiivne võimalikult paljudele meestele. Selleks, et valida nende seast võimalikult kvaliteetne isa oma tulevastele lastele. Sest iga naise tähtsuselt esimene ülesanne elus on anda kvaliteetseid järglasi. Ka kõige võugim “minu-lapsed-valivad-ise-oma-tee” ema soovib teadlikult või alateadlikult saada oma tütrelt lapselapsi. Rohkem kui teadusartikleid, patente või aktsiaoptsioone. Ja kasvatab teda vastavalt. Nii lihtne see ongi.

3 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. kaarnake said, on 09/02/2021 at 07:29

  Mitmekesine ja vastik elu inimeste keskel lubab öelda, et Sul on väga õigus. Ja et see ei ole “loodusseadus”, vaid kasvatusega omandatud komme. Kuna poolele inimkonnast on see väga kasulik ja nugav, siis seda ei peeta probleemiks, vaid otse vastupidi. Ainult pahad feministid tahavad naistest mehi teha ja hea turvalise maailma oma nõudmistega hukka saata.

 2. tafkav said, on 09/02/2021 at 22:11

  Kuidas see vana ütlus oligi, et naisfiloloog ei ole filoloog ja meesfiloloog ei ole mees. Siit tuleb formaalloogiline järeldus, et Ehala ei ole mees, aga mingi eide juttu me ju ei kuula, sest mis nemad ka teavad.

  Lahtiütlus kenadele inimestele: mõistagi ma ilgun jälle, et mitte öelda pritsin sappi igast otsast.

 3. piiripeal said, on 10/02/2021 at 19:05

  Lihtsam on ju ikka end panna sellesse vormi, mis juba ootel. Aga raske on ka vabastada naisi, kes on vabatahtlikult võtnud Naise rolli (keskmine eesti naine saabki 600 eurot palka, naine peabki olema vamis kõik oma lapsed ise üles kasvatama jms). Hea, et mõned tahavad ka lihtsalt inimesed olla – koos sellega kaasnevate vabaduste ja kohustustega.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: