tavainimene

Trollitalv

Posted in * by tavainimene on 31/01/2021

Ma hakkan alles nüüd aru saama, miks kõikvõimalikes haridusstrateegiates on olulise tulevikuoskusena kirjas “toimetulek määramatusega”. Inimesed, kes nõuavad igale küsimusele selgeid, kindlaid ja muutumatuid vastuseid, on ässitajatrollidele kerge saak.

Ässitajad. Ja trollid. Hmhh. Ma olen teatava antropoloogilise huviga jälginud seda Gamestopi saagat. (Mis seal salata, ma olen antropoloogilisest huvist kauge ja eksootilise hõimu vastu juba varem aeg-ajalt lugemas käinud LHV finantsportaali foorumeid, kuigi mul pole õrna aimu, mis on optsioon ja mis on futuur.) Erinevaid narratiive selle kohta on juba nii palju, et neid võiks hakata kuidagi visuaalselt poliitilise kompassi teljestikule kaardistama. Ühes nurgas oleks “vinnilised netitrollid tegid börsi katki ja sinu pensioniraha on ohus”, teises nurgas oleks “minu põlvkond ei ole unustanud, kuidas 2008. aasta kriisi järel hoidsime meie endal hinge sees koolisöökla tasuta ketšupiga, samas kui riskifondide bossid ostsid kokku luksusjahte”. Kusagil oleks “ära lase ennast lollitada, seda kampaaniat orkestreerivad kavalad ja hea finantskirjaoskusega kolmekümneaastased jõuka keskklassi võsukesed, kes treivad meeme, et sina aitaksid neil oma “teemantkätega” veel rikkamaks saada, ja sinu säästude saatusest on neil väga ükskõik”. Kusagil oleks “kas marksistlik klassimõiste ilmub tõepoolest tagasi (identiteedi)poliitikasse?” Ja veel kuskil oleks “ei, see pole kindlasti mitte töölisklassi võitlus oma õiguste eest, see on anarhokapitalistlik katse kasutada ära süsteemi auke, et saada ise ekspluataatoriks” vms.

Ma muidugi refereerisin siin jubedal kirvemeetodil mõttekäike, mis originaalis olid palju elegantsemad, aga viiteid ka ei viitsi enam juurde otsida. Mul on koolivaheaeg. Ei mingeid viiteid. Koolivaheaeg jah — nagu kui lahe või jaa? Esimese semestri saak oli 32 EAP-d, kaks A-d, üks B ja kolm ainet arvestatud. Hinnetest olulisem on tunne, et olen tõepoolest õppinud ja enamalt jaolt seda täiega nautinud. Ma ütlen, inimesed, tulge ülikooli, kuni veel tasuta saab.

P.S.Kui keegi on kuskil algatamas mingit koordineeritud kollektiivset aktsiooni WordPressi uue redaktori autorite vastu, siis mina olen käsi.

15 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. _kaur_ said, on 31/01/2021 at 19:39

  Mhmh.

  Kõik väited, mis sisaldavad mõistet “meie”, on vist automaatselt trollimine? Sest nad nõuavad, et kõik seondaks ennast sellesama kunstlikult tekitatud “meiega”. Jahte kokku ostev riskijuht on ju sama põlvkond mis see “meie”.

  WordPressi aktsioon – leia õige subreddit ja lükka ise käima.

 2. tavainimene said, on 31/01/2021 at 20:20

  Just leidsin, et meediakanalitele on mingit sorti kaardistus juba ära tehtud. Lahe oleks, kui AI kannaks mistahes uudise/sündmuse erinevad kajastused samamoodi pildile.

  • _kaur_ said, on 31/01/2021 at 21:36

   Google pildiotsingus on hea hulk valikud. Värviline, monokroom, mustvalge? Foto, joonis, ikoon? Jne.

   Uudiste otsingus võiks sarnane hulk valikuid olla. Meelsus, stiil, pikkus, jne :)

 3. Tuleviku tuletaja said, on 31/01/2021 at 20:42

  Õigem oleks öelda väikespekulandid kes said hoobilt miljonärideks ja suurinvestoriteks kui nad seda juba varem ei olnud vähemalt mõneks ajaks.
  Arvesta et uus põlvkond on sellesse uude WordPressi kiindunud nende jaoks vana pole popp.

 4. Vaheaeg! | ritsikukodu said, on 31/01/2021 at 23:48

  […] 100% Tavainimesega: tunnen ka, et olen tõesti õppinud, seda nautinud ning mitu asja isegi juba oma töös […]

 5. nodsu said, on 01/02/2021 at 06:57

  Kunagi levitasin ma infot, et wp admini-lehe kaudu saab klassikalise redaktori juurde tagasi. Seejärel sealt enam otse ei saanud. Ma loodan nüüd, et ma oma järgmist nõksu paljastamisega ohtu ei sea, aga mu modus operandi on viimasel ajal selline, et alustan admini lehelt “quick drafti” kastist postitust, sisestan 1-2 sõna, seivin ära. Ja seejärel lähen postituste lehele, kus see kahesõnaline mustand mulle uhkelt otsa vaatab; hiirega selle peale minnes pakub ta valikute hulgas ka klassikalist redaktorit ja edasi teen kogu postituse sellega.

  • lendav said, on 03/02/2021 at 00:23

   Kui ma avan uue postituse, siis pakutakse kohe (põhimõtteliselt iga uue lõigu alguses saab valida), mis stiilis plokki soovin. Plussmärgi alt tulevad valikud. Ja kuigi ta tõenäoliselt otsekohe klassikalist redaktorit ei näita, on otsingu abil klassikaline (või classical) leitav ja kasutatav.

  • nodsu said, on 04/02/2021 at 05:30

   jah, aga see classical block on ikkagi plokkredaktor. Teksti sisestamise mõttes pole erilist vahet, aga näiteks olemasolevate siltide (tag’ide) loetelu see plokkredaktor ei näita (mul on hunnikute viisi tage, ma ei mäleta neid kõiki peast täpselt, nii et see, kui ma saan sinna “add tag” aknasse algustähti sisestades midagi kätte, alati ei aita – ainult siis, kui ma juba tean, millist ma tahan). Aga kui postituste leheküljel oma mustandi pealkirjal hiirega hoverdada, siis saab päris klassikalisse redaktorisse sisse, kus on ka varem kasutatud tagid näha ja puha.

   no ja päris klassikalises on ka teksti sisestamise aken suurem ja saab KORRAGA nii html-koode sisestada kui ka vormindusnuppe kasutada (plokkredaktoris on kas üks või teine).

  • nodsu said, on 04/02/2021 at 05:31

   (“korraga” ses mõttes, et samas aknas, režiimi vahetamata.)

  • nodsu said, on 04/02/2021 at 05:33

   a kui ma plokkredaktoris klassikalist plokki tahan, siis kõige rutem saab selle kätte siis, kui ma alustan teksti sisestamist koodirežiimis ja kohe esimese asjana toksin /classic (või oli see nüüd /classical – emb-kumb) ja löön enter.

 6. Terje said, on 01/02/2021 at 07:55

  Nähtus, et uue redaktsiooniga ei taha harjuda, viitab vananemisele. Või oskamatusele märamatusega toime tulla, kohaneda. Aga seda ei saa küll üls üliõpilane endale lubada?
  Alles see oli kui terve maailm karjus vana Facebooki järele, nüüd on küll karjed vaibunud.

  • tavainimene said, on 01/02/2021 at 15:36

   :)

 7. Liis said, on 01/02/2021 at 08:01

  Karjete vaibumine tuli selle hinnaga, et mimed FB-st lahkusid.

 8. tavainimene said, on 01/02/2021 at 15:40

  “Stock traders are split into two camps. The first are detectives who study the actual company a share pertains to, a process called “fundamental analysis”. The second do “technical analysis”, which involves studying the actions of those doing fundamental analysis. Day traders are notoriously prone to technical analysis because they lack inside access to companies or teams of analysts, so are forced to huddle in forums discussing graphs representing the actions of other traders.
  This is where much market surrealism emerges, because it turns out that all those graphs that technical traders watch also reflect the actions of other technical traders. If traders are watching traders who are watching traders, rather than watching the company, the market lapses into a twilight zone.” (viide)

  Hissand. Paneme masinad üksteise käitumise pealt õppima, kuidas üksteist börsil üle trumbata. Ja ülejärgmiseks on meil Skynet.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: