tavainimene

Luutsinapäev

Posted in * by tavainimene on 14/12/2020

Kes siin hiljuti jagas uudist sellest, kuidas USA üliõpilased saavad spikerdamisvastasest tehnoloogiast paanikahood? Ja mina mugistasin naerda? Enneaegu. Selgub, et meil on sel nädalal andmebaasides arvestustest, mille tegemiseks on tund aega ja sisse peab olema lülitatud ekraanisalvestus. Hissand. Ma mäletan, et kui ma kunagi ekraanisalvestust katsetasin, arvas mu arvuti hiljem tükk aega, et ma olen epic gamer. Paanika tundub hetkel täitsa asjakohane reaktsioon. Huvitav, mida nad loodavad sellelt salvestuselt välja lugeda, kui test on avatud materjalidega? Et ma olen erakordselt koba kahe sõrmega tippija? (Miskipärast tuleb meelde hiljuti loetud anonüümne netikommentaar, mis kõlas umbes nii, et “kvantarvuti arvutab kurat teab mida ja niipea, kui sa lähed uurima, mida ta arvutab, on tegu vaatlejaefektiga ja kogu arvutus läheb pekki”.) Ei imestaks, kui varsti toodaks turule ExamCam, mis tuleb riputada enda pea kohale lakke jne.

Ärevuse ja paanika vähendamiseks ostsin — reklaami ohver! — endale raskusteki. Sellise kergemat sorti, seitsmekilose. Eip, see ei lähe mitte. Minu puhul ei tekita raskustekk mitte lohutava kaisutuse, vaid lämmatava luupainaja efekti. Käed-jalad surevad ja hingamine tahab kinni jääda. Eks ta ole.

Tuju teeb paremaks see, et mul on nüüd lõpuks tõesti köögis kraanikauss, kus ma saan nõusid pesta. Ja töötasapind. Must matt töötasapind! Kui väikekodanlik on võimalik olla!? Soetan tasapisi musti matte köögividinaid, püüdes mitte mõelda plastireostusele ja kliimakollapsile. Sellesse viimasesse annan ma nagunii juba üüratu panuse seoses kodukontoriga — kui muidu oleks mul päeval toas 12 kraadi, siis nüüd tahaks ikka, et oleks vähemalt 20. Puid kulub suurel kiirusel ja hulgakaupa.

7 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. _kaur_ said, on 14/12/2020 at 14:40

  Jälgimise mõte on muuta käitumist. See töötab ka siis, kui neid logisid või salvestusi mitte keegi mitte kunagi ei vaata. Sest sa ei TEA, kas vaadatakse või ei. Ja teed oma töö ikkagi ausalt. Muidugi ka aeglasemalt, sest mõtlemine on hirmust halvatud, näpud higistavad ja libisevad, jne jne jne.

  • nodsu said, on 14/12/2020 at 17:20

   Panoptikoni efekt?

 2. Nell said, on 14/12/2020 at 17:54

  Puid kulub jah kodukontoris olles hulgakaupa. Eriti veel kui puitmaja samal ajal renoveeritakse ning igasugused varem veidigi sooja andnud kihid kolmeks nädalaks ära võetakse. Polegi veel välja mõelnud, et kas õue kütmine on hea või halb… Vähemalt alla -2 pole meie linnas väga langenud…

 3. .. said, on 15/12/2020 at 09:30

  Oot, raskustekk… mitte, et ma kahtlustaks, et sa mind loed, aga tuhka tahaks praegu küll enesele pähe puistata.

  • tavainimene said, on 16/12/2020 at 09:55

   Loen ikka :)
   Tuhk tuleb toomapäeval majast välja viia.

  • .. said, on 16/12/2020 at 11:56

   Millal see toomapäev? 21? Sinna on ju KÕVASTI veel aega :)

 4. Keha Küte said, on 17/12/2020 at 23:21

  Sa elad nagu telgis, kui ei küta, siis kütab keha.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: