tavainimene

Hakkab peale

Posted in * by tavainimene on 02/09/2020

Oma töös puutun ma kokku mitmesuguste huvitavate inimestega. Mõnikord on mul soov nende peale karjuda.

Aga muidu:
Mina: “Tunniplaanis on andmebaaside alused…”
Noor kolleeg: “seal õpetatakse teid guugeldama”
Mina: “Ei tea, siin räägitakse relatsioonalgebrast …”
Noor kolleeg: “lol wut

Issand jumal, millesse ma olen ennast mässinud. Andmebaasid … ma juba kujutan ette, kuidas ma eksamil kirjutan risti üle küsimustelehe “all your base are belong to us” ja kõnnin mõttelagedalt naerdes auditooriumist välja, saadetuna sajakonna Treffneri ja Reaali oiviku (kes kõik said mata riigieksamil sada punkti ning oskavad kinnisilmi ja selja taha seotud kätega tõlkida predikaatloogika sümbolitesse lause “mustade kasside hulgas, kellele meeldivad valged koerad, on vähemalt üks, kellele meeldivad ka mustad koerad”) hukkamõistvatest pilkudest.

Aga enne tuleb ainetele registreeruda. See pole lihtne. Arvasite võib-olla, et kui rebane ennast sisse logib, siis avaneb talle tekst “Tere tulemast, Eesnimi Perekonnanimi. Sinu õppekava on Õppekavanimi. Esimesel semestril on sul kohustuslikud ained Aine 1 (loe lisa, registreeru), Aine 2 (loe lisa, registreeru), Aine 3 (loe lisa, registreeru). Lisaks soovitame sulle valikaineid A, B, C jne”? Hahahahahahaa. Õppeinfosüsteem on täpselt nii kasutajasõbralik, et minu meelest võiks ülikool loobuda nii riigieksamitest kui akadeemilisest testist. Kes õiged ained ilma kõrvalise abita tunniplaanist üles leiab ja ennast neile registreeritud saab, see peab olema piisavalt terav pliiats, et ka õpingutega hakkama saada.

Tellisin endale ära ka üliõpilaspileti. Ootan sulni naudinguga seda hetke, kui ma esitan rongis sooduspileti ja müüja küsib minult hoolitsevalt pensionitunnistust.

9 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. _kaur_ said, on 02/09/2020 at 12:20

  Mina küll arvasin. Nagu, päriselt ka arvasin.
  Miks siis nii ei ole?

 2. ritsik said, on 02/09/2020 at 13:06

  Nii armas, et on veel keegi, kes ekselnud Õisi padrikus käsikaudu kobades ja iga puu taha vaadates 🙂.

 3. .. said, on 02/09/2020 at 13:37

  Mitte, et sina ja ritsik nüüd ässitajad oleksite… eks :)

 4. Kats said, on 02/09/2020 at 17:49

  Õis on nohu võrreldes vanade heade aegadega, kus oli selline paks raamat, kust sai ainekoode otsida. Kui segaduses tudengid üle 20 aasta tagasi julgesid lõpuks osakonda küsima minna, et kuhu ja kuidas ainetele registreerida ja kuidas küll saada nii, et tunniplaanis ained ei kattu, ja miks on ainel nimega “sissejuhatus…” nõutud eeldusaine, läks elu kohe kordades selgemaks. Usun ka nüüd saab abi, kui enda osakonnast küsida või toimub mingi sissejuhatav loeng/kokkusaamine vms. TÜ Õisis on ka võimalikud tunniplaanid erialade kaupa täitsa olemas.

 5. nodsu said, on 02/09/2020 at 23:43

  “Kes õiged ained ilma kõrvalise abita tunniplaanist üles leiab ja ennast neile registreeritud saab, see peab olema piisavalt terav pliiats, et ka õpingutega hakkama saada.” – see paistab olevat koolisüsteemis üldse levinud eeldus. Ehk oskus läbi õigete rõngaste õiges järjekorras hüpata kajastaks justkui tulevast teadusetegemise võimekust (vt ka vihikute joonimise ja koolipäeviku täitmise ülisuur tähtsus). Mul on tunne, et siin on tegemist mõne “Peteri printsiibis” kirjeldatud juhtumiga (tundub sarnanevat eeldusega, et hea alluv on ka hea ülemus).

 6. Liis said, on 04/09/2020 at 08:53

  Ma alustasin iga õppeaastat tugipersonali külastamisega, et ainekava jonksu saada.

 7. murca said, on 04/09/2020 at 13:03

  Kui sa oled ülikoolis sees, siis kehtib sulle õppekava, mille saad eriala nime ja sisseastumisaasta järgi üles leida. Seal on kõik kohustuslik ja nõutud loetletud. Sel õppekaval on programmijuht, kelle töö on sinu küsimustele vastata.
  Normaalses instituudis koostab programmijuht õppekava juurde ka õppeplaani – ained ilusti semestrite kaupa ära jagatud ja tunnipaan sinu jaoks võimalikult mõnusaks seatud. Instituudi koduleht on hea koht, kust seda otsida.

 8. Yoomyyoo said, on 06/09/2020 at 11:19

  Novot ongi vaja aju googeldama õpetada.

 9. Rents said, on 20/09/2020 at 17:01

  Andmebaasi aluste eksamil oli nii, et mina neid relatsioone (esimene ja teine ja kolmas) matemaatiliselt küll seletada ei osanud, selgitasin lihtsalt loogiliselt, et mis mida tähendab – ja ikka sain A. Eeldan, et päris matat eeldavad nad ikka päris matemaatikutelt.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: