tavainimene

Kuidas rääkida võõrastega

Posted in * by tavainimene on 31/01/2020

Epp ja Nodsu kirjutasid ilusasti võõraste inimestega viisaka väikevestluse pidamisest. Maal elades on nii, et kui sa näiteks oled aias, labidas käes, ja mööda juhtub minema keegi võõras, siis kümnest juhust seitsmel läheb ta vaikides mööda, ühel juhul soovib mokaotsast jõudu ja kahel juhul jääb seisma ning kommenteerib või küsib midagi. Näiteks: “No mis auku sinna nüüd kaevama hakatakse?” Kui kaevaja selle peale tõemeeli vastab, et hakkab põõsast istutama, siis saab üldiselt jutt kähku läbi. Kõrgelt hinnatakse aga seda, kui kõnetatav ajab end sirgu, toetub labida najale, suunab pilgu korraks taevasse ja ütleb midagi sellist, et “kaevan selle Hiina viiruse vastu kaitsekraavi”. 

Kas mööduja üldse juttu alustab, sõltub tema vanusest, iseloomust ja joobeastmest, aga ka kõnetatava soost, vanusest ja kehakeelest ja mitmest muust raskesti defineeritavast parameetrist. Minul on üldiselt resting bitch face ja ma olen pikk ja paks. Seetõttu ma võõrastega suheldes tihtipeale ülekompenseerin sõbralikkusega ja vahel annab see veidraid tulemusi. Näiteks kui meesterahvad hakkavad midagi kiiruga puterdama oma abikaasadest. Rahune maha, Volli, ma ei pea ennast mingiks fammfataaliks ega soovi su vooruslikkust ohustada, ma lihtsalt püüdsin mõjuda vähem hirmuäratavana. 

12 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Kaur said, on 31/01/2020 at 09:54

  :))))
  Paneme kirja – kui kohtame pikka paksu resting bitch face ülisõbralikku daami, siis ei ole tegelikult ohtlik, lihtsalt kompenseerib üle. Lähen kohe ja teen kontori peal ringi.

  • nodsu said, on 01/02/2020 at 01:47

   Igatahes kõlab see kirjeldus nagu mõni väga lahe filmi- või raamatutegelane. Detektiiv näiteks.

 2. Nell said, on 31/01/2020 at 18:37

  Hmm, ma olen oma resting bitch face`i üritanud aastaid varjata ja sõbralikku nägu teha ning vähem valjult sõna võtta aga ilmselgelt tulutult. Ikka peetakse ülbeks mõrraks… :D (Nende endi kaotus, ma ütleks)

 3. KK said, on 01/02/2020 at 11:16

  :D Hea! Meiekandis mehed on vooruse pàrast küll ei näi muretsevad aga seda enam muretsevad nende eest nende naised :D

  • KK said, on 01/02/2020 at 11:16

   Oma, mitte on. Aps!

 4. KK said, on 01/02/2020 at 11:19

  Kusjuures ma hetkel avastasin, et ma ei kommenteerinudki nodsu blogis. Ja et tavainimene on naine. Virtuaalmaailma võlud, umbne köha ja loppis olek olgu selle põhjustajaks!

 5. mustkaaren said, on 01/02/2020 at 16:30

  Oma vooruse ja abielu unustavad need mehed otsekohe, kui kohtavad pisikest nunnut naiskiisut, kellega mängida ja miks mitte ja ettepanekuid teha. Selles igivanade rollide ja kollide maailmas meie lihtsalt kvalifitseerume naiskoletisteks (näkk, troll, nõid, soovaim). Mina olen, saame tuttavaks, väikest kasvu metsnaine, koletisteskaalal 10/10 ja tänu tehnikaarmastusele eriti ohtlik. Proovitud igas vanuses, soos, asulatyybis ja tegevusharus isikute peal, erandeid pole.
  Aga kui inimene ajab nii (mh sotsiaalselt ja emotsionaalselt) intelligentset juttu nagu Sina, siis ta lihtsalt on ilus ja kõik. Lihtsalt, koostöö kõigepealt soojätkamisele orienteeritud isikutega on oluliselt raskem kui lihtsalt inimestelt võiks oodata.

 6. epp said, on 02/02/2020 at 05:18

  „Viisakas väikevestlus“ !! Sa peaksid selle termini patenteerima.

  PS. Et ma kord juba vabatahtlikult olen endale ameeriklaste eestkõneleja rolli võtnud, siis neil on tõelist annet vimkaga vastuste peale, iseäranis jah maakohtades, à la „kaevan Hiina viiruse vastu kaitsekraavi“. Nii et_selles_mõttes on eestlased ja ameeriklased üsna sarnased.

 7. Wiskoska said, on 04/02/2020 at 03:59

  Kõige tähtsam omadus on uudishimu, kui seda pole, siis on kõik nagu koormav kohustus. Aga kui nalja viskad ja nii, et see tundub loogiline või sattud mõne audisti otsa on väga reaalne oht, et sind pärast seda halvaks inimeseks, tropiks või lausa nõrgamõistuslikuks peetakse. :)

  • Kaur said, on 04/02/2020 at 10:15

   Ma ühe oma sõbranna abikaasaga esimest korda kohtudes tegin esimese asjana mingi kohatu nalja. Kõik, lõpp! – selle inimesega suhted blokeerisin ma umbes kahe lausega kogu eluks ära. Sõbrannaga saame hästi läbi siiani, aga tema abikaasat väldin, ja see on suht nõme, sest tegelikult on ta kindlasti tore inimene ja me võiks ka perekondadena omavahel läbi käia.

   Pärast seda olen uute inimestega suhtlemisel tükk maad ettevaatlikum.

  • nodsu said, on 04/02/2020 at 20:51

   Kahju, kui nii pöördumatult untsu läheb, sest vahel lähevad sellised asjad ka üle, kui inimesed üksteist tundma õpivad. Kahju, kui esmamulje tõmbab suhtele nii palju vett peale, et enam ei saagi tulla uusi muljeid, mis pilti parandaksid ja oleks ehk ka adekvaatsemad.

  • Wiskoska said, on 04/02/2020 at 22:00

   On olems erinevad keeled, ametlik keel selline viisakas mida koolis õpetatakse ja vanemad tahavad et lapsed räägiksid ilma F-Iide P-de ja V-eedeta. Teine tavaline ja kolmas jne. sellised inside, millest saavad aru ainult rääkiad ja see võib tunduda kõrvaltkuulajale selline segase peksmine või lausa ahistamine. Mõni on veel eriline sooda ise räägib nagu voorimees, aga solvub kui temaga samamoodi räägitakse.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: