tavainimene

Sõjapealikud ja rahupealikud

Posted in * by tavainimene on 19/01/2020

Keegi jagas Facebookis Ülo Vooglaiu juhtimistarkust, mille järgi “juhtida saab subjekt, kes” ja järgnes viieteistkümnest punktist koosnev loetelu stiilis “tunneb metasüsteemide süsteemi”. Minul tuli hirmus itsitus peale. See kirjeldus meenutas peainglit, kes juhib ingleid täiusliku informatsiooni ja igavese aja tingimustes. Tegeliku elu juhid on minu muljete kohaselt rohkem kaevikusõja poris rassijad, kes on pidanud lipu haarama, sest eelmine juht on langenud, ja kes peavad otsustama kohe ja kiiresti, kuigi side on katkenud ja neil pole tõtt-öelda aimu, mis toimub või mida peaks tegema ja kus on omad ja kus on vastased ja kas selles kõiges üldse on mingit mõtet või lootust.

2 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. mustkaaren said, on 20/01/2020 at 17:12

    Hr Vooglaid on nii pika elu elanud, et vaatleb ka tegeliku elu kaevikusõja probleeme jumala positsioonilt. Kui inimese elukogemus on pikk ja mitmekylgselt tohutu, siis hakkab ta iseenda kogemusi systeemidesse panema ja need systeemid on omakorda vaja systeemi panna. Nii et põmst räägib ta iseendast.

  2. Kaur said, on 20/01/2020 at 17:27

    On olemas mõlemad, nii kaeviku-lippurid kui peainglid. Ja millalgi võtavad kaevikust tõusnud mehed õppida ja saavadki teada, kuidas see metasüsteemide värk on. Ja siis lähevad nad edasi – hõljuvad kõrgemale ilmselt. Ja alt roomavad välja uued kaeviklased, kes jälle ei tea.

    Loodus on tasakaal, ringkäik, protsess jne jne jne :)


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: