tavainimene

Paar palvid

Posted in * by tavainimene on 15/01/2020

Kui sind on kutsutud esinema ja kutsuja palve on “kaks kuni neli slaidi”, siis ta mõtleb “kaks kuni neli slaidi”, mitte “kakskümmend neli slaidi”. Kui sa kutse vastu võtad, siis võtad sa vastu ka kutsuja tingimused. Kui sul on rahvale väga palju öelda, siis pane oma viimasele slaidile pika jutu veebilink või ruutkood vms.

Vähem on rohkem. Isegi kui kutsuja pole piire ette pannud — seitse slaidi olgu sinu maksimum, koos alguse pealkirja ja lõpu kontaktandmetega. Inimesed tahavad kuulata ja vaadata sind, mitte ekraani.

Igal slaidil kuni kolm lauset. Lause pikkus mitte üle seitsme sõna.

Valge tekst mustal taustal või must tekst valgel taustal. Mitte roheline tekst kollasel taustal või punane tekst helepruunil taustal. Kirjatüüp Arial suurusega 32 punkti.

Kaks tekstislaidi, üks pildislaid. Igal slaidil enimalt üks pilt. Kui pilt pole erakordselt kõnekas, siis olgu see olemata. 

Kui sinu organisatsioonil on disainibüroo kujundatud esitluspõhi eksootiliste kirjatüüpide, mustrite, logode, värviliste kastide, vilede ja kelladega, siis soovita juhtkonnal disainibürood vahetada.

Tänan tähelepanu eest.

4 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. kaur said, on 15/01/2020 at 10:02

  Ei ole päris nõus. Igal esinejal on oma stiil. Mina arvestan 1 slaid 2-3 minuti peale. Kirjutan sinna pidepunktid silmale haaramiseks. Mõned laused on kindlasti pikemad kui 7 sõna.

  Hakkan kohe slaide tegema (tänaseks) :)

  • Kaur said, on 15/01/2020 at 16:51

   Kõige jutukam slaid tuli 51 sõna + pealkiri.

   Aga tegelikult realiseerub sinu “kaks kuni neli slaidi”, mis tähendab, et mulle ei jää vist üldse aega.

 2. nodsu said, on 15/01/2020 at 17:18

  Mina ettekannete jälgijana üldiselt jälestan slaide, sest ma ei näe neid (ma olen kohanud väga vähe slaide, mille kirja ma näeks lugeda) ja siis on mul hirm, kas mul jääb mingi osa infot saamata?

  Aga mõnes valdkonnas on nad muidugi põhjendatud. Sh pildislaidid. Võtame näiteks etnograafialoengu. Või kostüümi ajaloo loengu. Või kunstiajaloo. Või ettekande disainist endast.

 3. Liis said, on 16/01/2020 at 16:55

  Aamen. Kindlasti on erandeid, aga suurem osa ettekandeid oleks tehtavad kas slaidideta või poole vähema slaidide hulgaga. Eriti haige, kui ettekanne loetakse oma slaididelt sõna sõnalt maha – saada siis mulle need slaidid ja jätame üldse ürituse ära. Ja naljakas on see, kuidas inimesed ei oska oma jutu tähtsamat iva sõnastada, st kui aeg hakkab lõppema, siis hakatakse kogu teksti kiiremini vuristama, selle asemel et paari lausega põhiidee kokku võtta. Hoolimata sellest, et mõistlikust slaidimajandusest räägitakse juba baka esimese aasta esimesel semestril, eksivad põhireeglite vastu vähemalt pooled tudengid ja sama paljud õppejõud.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: