tavainimene

Rohelised jõulud

Posted in * by tavainimene on 25/12/2019

Huh. Välk-“Hamlet” sai ette kantud. Marulisi ovatsioone ei järgnenud, mis on mõneti ootuspärane, arvestades, et me ei suutnud lõpuni ära otsustada, kas mängime komöödiat või tragöödiat. Mina sain monoloogi lugeda ja dramaatiliselt vehkida helendava diskopulgaga, mis etendas mõõga rolli. (Hiljem sattus pulk Star Wars’i fännide kätte … võite ise edasi kujutleda.) Tüki muusikaline kujundus läks kahjuks ka aia taha, kuna puldi taha sattus liiga nobeda päästikusõrmega tehnik. Kõik see kokku oli väljastpoolt vaadates kohutavalt piinlik, aga vähemalt meil tegijatel oli mingil määral lõbus, mis, nagu üks kolleeg hiljem seletas, eristavatki rahvateatrit kutselisest. Et rahvateatris on vähemalt tegijatel lõbus. 

Üldiselt algas suur pühadeaeg poolpiduses meeleolus. (Poolpidu on selline pidu, kuhu inimesed on tulnud sotsiaalselt, aga ei ole kohal emotsionaalselt.) Aga kui ma laupäeva hommikul takso tellisin, saabus maja ette suur punane elektriauto, mille juht kandis jõuluvanakostüümi ning andis mulle sõidu lõpus väikse krabiseva pakikese, milles, nagu hiljem selgus, oli karbike kaheksa suure musta ja läikiva õngekonksuga. Ja kui ma jõululaupäeval mööda porisevõitu maanteed surnuaiast koju kõndisin, peatus minu kõrval auto, roolis täiesti võõras külatädi, kes kutsus mind peale, küsitles kombekohaselt läbi ja toimetas otse koduukse ette. 

Mul oli vabadeks päevadeks päris palju plaane. Kuidagi aga saavad päevad otsa enne, kui ma olen jõudnud teha midagi peale söömise, magamise ja niisamaheaäraolemise. Täna mõtlesin, et olen vahelduseks tubli, ja panin ennast kirja populaarteaduslikule tehisintellekti kursusele. Juba on tunne, et vist sai tublidusega üle pingutatud.

Ohjah, mis tehisintellektist me siin räägime. Swedbank ei suuda võtta minu mikroettevõtte juriidilist aadressi äriregistrist, vaid soovib, et ma saadaksin neile vastava info käsitsi. Eriti irooniliseks muudab asja see, et nimetatud protseduuri on justkui vaja rahapesu tõkestamiseks. Minu mikroettevõte figureerib veel mitmes kummalises veebiandmebaasis ja kõigis neis on absoluutselt valed ja vananenud andmed. Võtab kukalt sügama. Kas ma peaksin kedagi teavitama? Aga mind ei teavitanud keegi, kui need nüüdseks vananenud andmed sinna üles pandi? Ähh, mis seal ikka, las olla tehisintellektil natuke rohkem pusimist, kui masinate mäss lõpuks lahti läheb. 

Head päevade pikenemist kõigile!

2 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. mustkaaren said, on 27/12/2019 at 00:22

  Planeeritav aeg ja reaalselt kulgev aeg on 2 täiesti erinevat substantsi, võin kinnitada.
  Sulle paremat ja edenevamat!

 2. Kaur said, on 27/12/2019 at 10:24

  Ma tahan ka sellele kursusele!

  Ja mul ka läksid plaanid kõik… aia taha.

  Tegusat ja lörtsirohket aastalõppu siis vähemalt :)


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: