tavainimene

Tedison

Posted in * by tavainimene on 13/11/2019

Ehk siis mitte essa, vaid tessa — Edisoni järel. Iga kord, kui mul tuleb mõni tore idee, selgub, et keegi on selle asja juba kuskil ära teinud. Näiteks näotuvastusega kassiluuk välisuksele. Kassi näo tuvastusega. Ära tehtud. Ma ei jõudnud veel õieti oma tulevase rikkuse kulutamisest fantaseerima hakatagi.

Ähh, tuleb vaesena edasi elada.

Lõin lehe lahti ja minu vaese-identiteet ärritus kohemaid.

“Stabiilsuse ja ettearvatavuse olulisust töös on ülehinnatud /…/ inimest motiveerivad proovikivid, mitte rutiin.”

Väike parandus: inimestele võivad meeldida proovilepanevad tööülesanded, aga neile meeldib stabiilne ja ettearvatav sissetulek, sh töötasu, mille eest maksta üüri või eluasemelaenu.

“Kas hipsterilinnaku edukaima pagaritöökoja pidamiseks on vaja linna parimat kondiitrit või hoopis linna parimat turustajat?”

Et asi käima läheks, on vaja parimat kondiitrit. Kui äri edeneb, tekib vaba raha, et palgata turustaja. Turustaja soovitab kondiitri arvelt kokku hoida ja osta saiad sisse hulgilaost külmutatuna. Sic transit gloria panis.

“Miski ei õigusta töötaja kohtlemisel totuvõitu tööjõuühiku ja ekspluateerimise ohvrina /…/ inimesed on nutikad ja hakkajad”

Globaalse veebikaubandushiiu laotöötajad ilma püsiva lepingu, ravikindlustuse ja pensioniplaanita on ilmselgelt nutikad ja hakkajad, kui nad pissivad pudelisse, sest vetsupausid pole lubatud.

6 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Mirjam said, on 13/11/2019 at 13:34

  Just-just, samamoodi nagu ilma püsiva lepingu, ravikindlustuse ja pensioniplaanita “iProd” on kindlasti kõik seda oma vabast tahtest ja hakkajalikkusest. Ela nagu linnuke oksal! (St kuuse all ja teadmata, kust järgmisel päeval süüa saad – paindlikkus ja nutikus! Aga vabakutselisel on võimalik vähemalt omatahtsi pissil käia, taevale tänu.)

  Ühtlasi: “kiiresti muutuvas keskkonnas ei anna tavaliselt hinnatud isikuomadused – keskendumisvõime, detailitähelepanu, järjekindlus – mingit eelist”. Selle peale ei teadnudki, kas nutta või naerda – et siis süvenemisvõime kadu ja pealiskaudsuse kasv, tuntud ka kui Kõik, Mis on Tänapäeva Ühiskonnaga Valesti (TM), on kuskilt otsast vaadates hoopis suur võit ja tore asi? (Mulle tundub siiski väheke kahtlane, kas keskendumisvõime puudulikkus ikka nii tugevalt suure pildi nägemise oskusega või isegi (funktsionaalse) uuele avatusega (või isegi uudishimulikkusega!) korreleerub.)

  St jah, ka minu vaese-identiteet läks puhevile! Aga lähen stagneerun nüüd vaikselt edasi.

 2. Kaur said, on 13/11/2019 at 14:20

  Kas sa pahandad, kuna:
  – sa arvad, et artikkel eksib?
  – sa kardad, et artikkel on õige, aga see ei meeldi sulle?

  • tavainimene said, on 13/11/2019 at 14:58

   Jah.

  • Kaur said, on 13/11/2019 at 15:21

   eee…. :)

 3. Amaalie said, on 13/11/2019 at 23:21

  Vaat selle nutikuse asjus… mulle tuleb vaimusilma ette kujutis sellisest ilmest, mille teatud tüüpi töötaja manab näole pärast ülesande ja konkreetsete juhiste saamist; see on selline “oot-oot, las ma mõtlen, selle asja saab kindlasti ka teisiti lahendada”. Kui ülemus on kompetente ja efektiivne ja muidu tipp ja topp, siis töötaja nutikus avaldugu kiires ja täpses tegutsemises, juhistest aru saamises ja nende täpses järgimises.

  • kaur said, on 13/11/2019 at 23:43

   Amaalie, ma ei saa sinu puhul aru, kus lõpeb tõde ja algab nali. Kas see viimane lause oli tõsiselt mõeldud..?


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: