tavainimene

Elukooli õpiabi

Posted in * by tavainimene on 18/03/2019

Suur hilinenud õppetund: kui sa oled 25, siis tööta väsimatult selle nimel, et siis, kui sa oled 45+, ei peaks sa enam kuhugi kandideerima ega konkureerima, vaid sind käidaks kutsumas ja palumas.

Väike hilinenud õppetund: kui öeldakse “keegi võiks teha sellise veebilehe, kus …”, siis siruta jalad välja, pööra pilk lakke ja nõustu vaga häälega: “Tõesti, keegi võiks teha sellise lehe.”

9 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Kaur said, on 18/03/2019 at 13:06

  või
  .. jah, tehtagu selline leht.
  .. saagu selline leht tehtud.
  .. sellise lehe tegemine oleks issanda(te)le tõesti meelepärane.

  • kaarnake said, on 18/03/2019 at 19:53

   Ja ära piiksata mingil juhul midagi taolist nagu “mul on tegelt idee”, “ma natuke oskan seda asja” vms hyperaktiivset. Annad sõrme, võetakse käsi, õhtutunnid ja rahulik uni. 😁

 2. Liis said, on 19/03/2019 at 09:40

  Ma arvan, et ei peagi väsimatult ekstra selle nimel töötama. Tööta lihtsalt normaalselt, ole normaalse tööeetika ja suhtumisega ja kutsutakse niisamagi. Küllap oleneb ka valdkonnast, aga üldiselt peaks see praegusel Eesti tööturul kehtima.

 3. Noor pensionär said, on 19/03/2019 at 23:19

  Ma pakun oma variandi: kui sa oled 25, siis tööta väsimatult selle nimel, et siis, kui sa oled 40, ei peaks sa enam kunagi töötama. Mul tuli kogemata ja varem, a soovitan soojalt kõigile. Ei tahtnud üleolev olla, tahtsin vaid öelda, et see on võimalik – meie “tee tööd, siis tuleb ka armastus” stiilis elu ei pea tegelt nii olema. Saab ka teistmoodi.

 4. tavainimene said, on 20/03/2019 at 12:19

  Selleks, et passiivsest tulust rantjeena keskmisel tasemel ära elada, on vaja umbes pool miljonit?

  • kaarnake said, on 20/03/2019 at 14:39

   Parem, kui poolteist või 7 ja pool. Poole milli tulude juures on kulude määr nii suur (riigimaksud, kapitali haldamine), et yle jääb väga vähe.
   Omast kogemusest teatan, et oma eluajal suurt kapitali hankida ja seda pikalt nautida on haruldane õnneasi või peavad Sul olema mitmed privileegid. Nn kahe tyhja taskuga elu alustanud noor jõuab keskea lõpus alles seisu, kus talle heal juhul kuulub tema enda peavari, aga ylalpidamiskulude ja selle õnnetu peavarju väärtuse hoidmise jaoks tuleb ikka rabelda. Minu põlvkonnas ei tea ma kyll yhtegi ettevõtjat, kellel vanemate rahakotti poleks kõvaks toeks olnud. Aga ma elan ka orjanduslikus Lõunas.

  • Kaur said, on 20/03/2019 at 17:42

   Pool peaks nagu küllalt olema. Kui saad ütleme 15% tulu, sellet maksad maksud, paned kolmandiku kapitali kasvuna tagasi ja ülejäänuga elad?

   Mul siin naaberlauas (tööl) just istub üks ettevõtja, üsna edukas. Minu arust täiesti nullist oma kapitali üles töötanud, nii et ka esimene miljon on ise teenitud, mitte päritud. Küsida ei julge :)

 5. Noor pensionär said, on 20/03/2019 at 16:08

  Tegelikult ei ole nii palju vaja. Natuke õnne küll – kinnisvara ost soodsal ajal (korda 2-3), palk välismaalt (see pole otseselt õnnega seotud, vaid haridusega)… Ei ole minu vanemad saanud mulle ainelisel moel kuidagi alustava elu toetust pakkuda, ikka ise. Aga tänu ka nendele oludele on mul eluks vähe vaja ja tulen niimoodi välja.

  • kaarnake said, on 21/03/2019 at 17:06

   Õõ, ee, seletage mulle, lollile, millest äsja kooli lõpetanud yksildane noor selle kinnisvara, nida hiljem kasumiga edasi myya, yldse ostab? Mul kulus 12 aastat orjamist ja pättidega võitlemist, et lõpuks Võrumaal suremiseks sobiv, ee, maja osta. Sest isegi Tartumaa jaoks ei jätkunud raha. 25 a tagasi ei saanud sellest isegi unistada. Olen 44, käin karkudega.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: