tavainimene

Humanitas

Posted in * by tavainimene on 29/01/2019

Rahvuskonservatiivsuse lipulaevaks manööverdanud päevalehes kirjutab üks väga vaimne ja kõrgelt pärjatud poetess ja prosaist, et lapsed, kes koolis halvasti käituvad, on “olendid, kellele pole võimalik inimese nimegi anda” ning neid tuleks karistada ja pista erikooli. Mõned päevad varem leidsid rahvuskonservatiivsed netikommentaatorid, et ülekäte läinud inimesekutsikatele tuleks rakendada “aastamiljonite vältel ära proovitud meetodeid”. Minul käis peast läbi kujutluspilt sellest, kuidas karja juht koolidirektori näol pahareti lõhki rebib ja ära sööb.

Kunagi olevat olnud üks õpetaja, kes leidis, et arsti ei vaja terved, vaid haiged. Aga no me teame kõik, kuidas tema lõpetas.

3 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. nodsu said, on 30/01/2019 at 01:38

  Poetessi äraarvamisest saaks nüüd mängu teha. Mina arvasin ära, seejärel guugeldasin seda oletatud nime koos Postimehe nimega ja täppi läks.

  Temaga on viimasel ajal juhtunud midagi sarnast nagu Mihkel Mutiga.

 2. Kaamos said, on 30/01/2019 at 16:46

  Ma pidasin tast enne lugu…
  Aga äkki kirjanike tunded käivadki üle võlli, on ainult must ja valge ja nemad ise on otse loomulikult valged-valged, nimbusega ja sügelevate tiivanukkidega?

 3. Ann Mustkaaren said, on 31/01/2019 at 09:12

  Laste halval käitumisel on alati põhjus, lisaks koduseinte vahel leiduvatele ka terviseprobleemid, millega vanemad tegeldud ei saa või ei taha.
  Minu lapsed on KÕIK aspergerid. Vähem või rohkem avalduvalt, aga tyypilised näitajad olemas. See on meil geenides 😁😁 minu ema on tyypiline superasperger. Noorim on päris autist 4 diagnoosiga. Nendega on pidevalt mässamist ja tegelemist. Nad on keskmisest võimekamad, aga ei suuda selle asjaoluga alati toime tulla. Selge, et suur osa vanemaid oma kasvatuse või vaimse tervise omapärade tõttu Ei taha mässata ja tegelda. Seni on nn meid ju vitsa ja erikoolihirmuga kasvatatud. Kui lapsel koolis lähevad asjad käest ära, siis peab hakkama kaevu a tema esimestesse eluaastatesse, mitte aga likvideerimise ja hädatapujuttu ajama, nagu siin kaabude partei esindajad ja nende valijad teevad. Kes ise on kunagi suure tõenäosusega samasugused olnud ja nyyd ebateadlikult seda mustrit jätkavad.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: