tavainimene

Pahur pole rahul

Posted in * by tavainimene on 28/10/2018

Kui ma saan maailma valitsejaks, siis esimese asjana keelustan ma igasuguse mootorispordi. Keskkonnakaitselistel kaalutlustel loomulikult. Ma ei hakka välja ütlema, et mul on lihtsalt nii kõikehõlmav ja igasuguseid piire ületav tülgastus nendest ralliuudistest, mida iga meediakanali kolm esimest lehekülge täis on. Kopp on ees, saite aru?!

Huh, kergemaks läks. 

Jah, meeleolu on viimasel ajal nagu Ameerika mägedes. Ealised iseärasused arvatavasti. Neljapäeval käisin loengut pidamas ja tundsin ennast superstaarina, noogutasin saalist välja marssides armulikult  fännidele ja võtsin vastu üksikuid minu suunas küünitatud arvukatest visiitkaartidest. Reedel osalesin koolitusel. Sattusin rühmatöös kokku inimestega, kellega ma mitte kuidagi ei suutnud samale lainele jõuda. Tundsin ennast vana, küünilise ja kasutu vingatsina; üritasin paar korda oma seisukohta selgitada, aga kui rühmakaaslased leidsid, et ma kaldun teemast kõrvale (“kästi mõelda, kuidas teha; pole oluline, mis on meie eesmärk”), lõin lõpuks käega ja distantseerisin ennast kogu asjast.

Pärast koolitust läksin toidupoodi, küünitasin riiulilt makaronipakki võtma ja suutsin selle õhukesest tsellofaanist kuidagi sõrme läbi susata nii, et pakk põhimõtteliselt plahvatas ja kogu nähtav univerum sai fusillisid täis. Hetkeks tekkis kohutav tahtmine jätta ostukorv keset põrandat ja lihtsalt marssida sirgelt poest välja … ma ei tea … kuhugi. Aga ma olen ju hästikasvatatud ärakannataja. Surusin hambad risti, hingasin sügavalt, otsisin müüja, palusin vabandust, keeldusin uue pakiga riskimast, suundusin kassasse, maksin, läksin rongi peale. 

Eile sain ühele oma kirjatööle positiivset tagasisidet ja tuju läks natuke paremaks. Täna võtsin akutrelli ja, kõrvus mängimas MacGyveri tunnusmeloodia, kruvisin majale numbrisildi külge. Hohoo, olen võitmatu! 

Üldiselt, ma ikka loodan, et need on ealised iseärasused ja mitte bipolaarsed episoodid. 

15 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. amaalie said, on 28/10/2018 at 17:24

  Solidaarne – pole kunagi vaadanud rallit, pole lugenud ühtegi “tänakut”. Vormelid, mootorrattada mööda ringi tunde pöörlemas – ei saa aru.

 2. JamaIkka said, on 28/10/2018 at 21:39

  Varsti hakkavad nad elektriautodega kihutama ja kogu co2 pannakse mullivette ja joodetakse sulle reklaamiga sisse kui loodusearmastajale.

 3. Kaur said, on 28/10/2018 at 22:43

  Mina olen veetnud päeva ruutvõrranditega ja oigan pahameelest, ainult et ma ei saa aru, mille või kelle vastu. Eile oli jälle supper päev. Sama mis sul seega?

  Eesti meediat ma ei loe, proovi ka, saab parem :)

 4. tavainimene said, on 29/10/2018 at 08:14

  No kas ei saaks analoogiliselt AdBlockile teha mingitsorti TänakBlocki? Tegelikult ma hea meelega filtreeriks välja ka meediatooted, mis sisaldavad sõnu “horoskoop”, “teadmamees”, “tõsielusaade”, “kõhupekk” ja “seksinipp”.

  • Morgie said, on 29/10/2018 at 12:15

   Haa, kui sa “horoskoobi” välja selekteerid, jäävad ikka alles: “Vaata, mida algav nädal sinu päikesemärgile toob:” ja “Mida tähed lubavad sulle algavaks aastaks?”

  • Morgie said, on 29/10/2018 at 12:16

   Väga palju välistusi peaks tegema. Ja siis jääb sul lugemata ka paljutõotav artikkel: “Väike kõhupekk on tervisele ainult kasulik.”

  • tavainimene said, on 29/10/2018 at 15:05

   :)

 5. Kaur said, on 29/10/2018 at 08:38

  Mille poolest see erineks tavalisest AdBlockist? Sinu mainit sõnade eemaldamisel jääb delfist jne alles lihtsalt puhas valge pind.

 6. Morgie said, on 29/10/2018 at 12:14

  Delfi on saadanast, kui tahad kerget lugemist, võta Novaator.
  Aga… ka bipolaarsed episoodid võivad jumala vabalt olla eakohased iseärasused.

 7. Morgie said, on 29/10/2018 at 12:18

  Mina keelustaksin printshärri ja megani uudised ja muu sellise. Mulle tulevad teismelised tänaval vastu, sonides printshärrist! Üks Tänak on selle kõrval suur kergendus.

  • mustkaaren said, on 29/10/2018 at 15:36

   Vähelugenud, aga teleka mõjuväljas elavatele soomeugri noortele on äkki teatavaks saanud, et Harry Potter on saanud UK printsiks, noh, nagu ikka, lasteaialapsed hakkavad printsessiks või supermänniks, ja siis Harry Potter abielluski! Uau!

 8. JamaIkka said, on 29/10/2018 at 15:28

  Aga mis oleks kui eeks sellise blokaadi oma peas, et lihtsalt ei reageeri sellistele korduvatele ärritustele ja kirjutaks oma peast midagi. Mõte paks olema vabaneda, aga sisu on ainult mida ei tahaks ja veel suuremates doosides.

 9. mustkaaren said, on 29/10/2018 at 15:41

  Delfist kõlbab lugeda ainult pealkirju ja mõnede uudiste kommentaare.
  Olen ennast koolitanud ebameeldivate uudiste, nt spordi, nt autoralli, peale mõtlema muusikast. Nt elektrikitarri mängijatest. Ei tea, kuidas teistel, aga see tähelepanu ymber suunamise taktika vähemalt minul mõnevõrra töötab.
  Aga ropp naftaraiskamine see mootorisport on, selle tekitatava energia, ressursikulu, majandusharude, tehnikate ja tehnoloogiate kulu võiks kuhugi mujale suunata. Näiteks… Muusikasse, kui haridus, et noh pehmo ja naiste värk ja, ei kõlba.

 10. mustkaaren said, on 29/10/2018 at 15:54

  Bipolaarsus tundubki kohati kellelgi olevat ealine iseärasus, mul on see viimase mõne aasta teema. Ja väga suuresti sõltub see ilmast. Peaaegu kogu oma elu vahelduva eduga depressioonis veetnud kodanikul sõltub see ka raskematel hetkedel järele andva immuunsysteemi tempudest.
  November, noh.

 11. KK said, on 19/11/2018 at 06:20

  Mida te loete?! Teil on liiga palju aega ;D Mul on feedly’sse tellitud ERRi uudised ja needki viimasel ajal klikin ühe hiireklikiga õhtul enne magamaminekut loetuks. Või varahommikul nagu täna.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: