tavainimene

Nüüd on teised ajad

Posted in * by tavainimene on 17/08/2018

Jjaa. Meie kutsekoolid on juba lõpetanud masinõmblejate ettevalmistamise, sest õmblustööstus on Euroopast lahkunud. Samu arenguid järgides – Audentese spordikoolis tuleks avada e-spordi osakond. Kuskil välisriigis olla juba avatud internetimeemide magistriõppekava; näitame ka lõpuks, et me pole sabassörkijad.

8 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. bunsen_lamp said, on 18/08/2018 at 22:11

  Soome ajalehes Helsingin Sanomat oli paar päeva tagasi lugu ühest e-sportlasest, kes peab väeteenistusse minema nagu muud noormehed, kuna e-sportlasi ei võeta mingisse spordikallakuga õppeasutusse, kus tudengid saavad ajapikendust vms. E-sportlane kaotab tänu sellele aastas võimalikult umbes 150 000 eurot, mis ta auhinnarahadeks teenib.

  Artikkel ei maininud, kuid probleem on suuremgi Lõuna-Koreas, mis on e-spordi absoluutne tipp ja kus väeteenistuse reeglid on kordades karmimad kui läänemaailmas.

  Isiklikult minul on raske asjasse suhtuda. Eelistaksin, et kõigelt tippspordilt ühiskonna tugi ära võetaks. Kui keegi kusagil minu riigi nimel hüppab või jookseb ja midagi saavutab, siis mina isiklikult ei tunne ennast kõrvust tõstetuna. Riik peaks toetama ainult tervisesporti. Kõik muu on inimese enda valik.

  Aga miks e-sport on vähem sport kui golf või hoki või vibulaskmine või mingi kuradi rulatamine ma samuti ei mõista. Kõik on kokkuleppeline.

  • kaur said, on 18/08/2018 at 23:41

   Ütleme, et spordi asemel on miski muu. Äri. Muusika. Vbl on tüüp erakordselt edukas gigolo ja parimad aastad on just nüüd. Kas riik peaks neile ka erandi tegema? Ei? Miks? Miks jah?

   Tippspordist arvan täpselt sama mis bunsen_lamp. Kahjuks ei juhtu see iialgi. Sport on riigi jaoks patriotismi ja rahvuse ehitamise (nation building) tööriist. Selle rahastamine on ja jääb.

  • mustkaaren said, on 19/08/2018 at 11:32

   Minu parimad kitarristiaastad läksid väikeste laste ininesekskasvatamisele, ja neid lapsi ei ole mitte 1 ega 2. Kuidas ma sellesse suhtuma peaksin, ei teagi kohe. Sport on ju samasugune hobi, ei, jah?

 2. tavainimene said, on 19/08/2018 at 21:15

  Kuidas see oligi, et “pole midagi austusväärsemat kui iidne pahe”. Iseenesest on ju see, kui 22 täismeest ajavad mööda muruplatsi jalgadega togides palli taga, üsna sama napakas kui see, et täismees istub tundide kaupa ekraani taga ja vajutab nuppe, mille tagajärjel ekraanil kollide kujutistest saavad surnud kollide kujutised. Aga kuidagi see füüsiline sport ikkagi tundub auväärsem. Võib-olla seal on kujutlus, et see innustab noori ekraani tagant püsti tõusma ja samuti õue palli togima minema. Samas kui ekraanikollide tapmine innustab … jah, mida?

  PS Ja jälle — elu imiteerib kunsti

  • Kaur said, on 20/08/2018 at 00:10

   Sport on sõja mänguvariant. Mõeldud välja selleks, et isased saaks oma kaklused kakelda ilma ülejäänud linnriiki ohustamata. Kui nüüd päris-sõda läheb ekraanile, siis on ju norm, et ka sport läheb ekraanile.

 3. mustkaaren said, on 21/08/2018 at 18:00

  Jaah, e-sport, hästiteenivad juutuuberid, kontoristid ja kolumnistid… Aga kaunid kunstid, kirjandus, maastiku- ja aiakunst, muusika, yhesõnaga kõik see, mis vajab reaalseid võimeid ja oskusi lisaks linkimise ja kopeeri-pasteeri-refereeri-le?

  • Kaur said, on 21/08/2018 at 22:39

   “Õigustatud ootus” on eeskätt majandustermin. Kaunid kunstid on selle külje pealt vist läbi vaidlemata. Kui tekib seadus, mis segab minu plaan koostada maailma palju paremaks muutev taies – siis kas ma saan riiki hageda? Mis oleks võimalik positiivne tulemus (kui ma hagi võidan)? Riik toodab selle kunstiteose ise?

 4. Kaur said, on 22/08/2018 at 11:48

  Bunsenile jätkuks:
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/tass-eesti-tahab-venemaalt-okupatsiooni-eest-kahjutasu-nouda?id=83420693

  Põhimõtteliselt sama teema, ainult et suuremas skaalas.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: