tavainimene

Leiutajatekülas

Posted in * by tavainimene on 14/06/2018

Maaelu üks ebameeldiv osa on see, et kevadest sügiseni on sul kogu aeg jalad mustad. Vana kooli maainimesed kannavad suvi läbi villaseid sokke ja kalosse ning kaltsuvaibad on neil põrandal sellist tumedat värvi, mille pealt määrdumine välja ei paista. Ma ei ole veel omadega päris sealmaal. Mul oleks vaja välisukse juurde jalapesumasinat. 

Ma ei peaks arvatavasti enam üllatuma, et selline asi on täitsa olemas. Tõsi, ta on mõeldud kängitsetud jalgade pesemiseks põllumajandushoonetes, nõuab surveveeühendust ja on umbes kümme korda kallim kui mulle sobiks. Aga idee on olemas. Nüüd tuleb leida jalasõbralikumad harjad, veepaak, voolik ja muud jupid … hmm, kas neid harju mingi väikse päiksepatarei ja elektrimootori abil pöörlema ei saaks panna? Et oleks nagu jalamati ja autopesula hübriid?

Advertisements

14 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Liina said, on 14/06/2018 at 14:23

  ma leidsin endale sellise lahenduse, et panin plätad silma alt ära.

  Käingi sokk+kinnine crocs. Muidu käid korra tiiru õues ära ja pool õhtut nühi harjaga jalgu, et oleks kõlblik inimeste sekka minna. Kätega on hullem lugu. Kindad ka nagu ei aita.

  • nodsu said, on 14/06/2018 at 16:20

   Seda teeb aiandus ka linnas – mu sõbrannale meeldib aiandada ja ta on kogu aeg samade asjadega hädas.

  • Kaur said, on 14/06/2018 at 20:11

   A kas pole variant, et elad küll maal, aga EI aianda?

 2. nodsu said, on 14/06/2018 at 22:33

  juba vanasti oli selline variant! rätsepmeister Kiir!

 3. ЯMaika said, on 17/06/2018 at 01:17

  Kastmisvoolikuga saad vee igale poole iseasi kas seda on vaja uksetaha ja on siis vaja koguaeg peenarde ja toavahet joosta, kui leiutist leiutama hakkad siis saad leiutada ainult neid asju mis juba olemas on, aga tavaliselt on tegu hea- heamakstegmisega.

 4. mustkaaren said, on 18/06/2018 at 00:16

  Villasokk ja kaloss v muidu sokk ja kummar/kirsa on ainus lollikindel variant. Kontrollitud.
  Jalapesumasinaks sobib mistahes karedam matt, mis madalas pesukausis soojas (seebi)vees. Kontrollitud.

  • nodsu said, on 18/06/2018 at 00:19

   Kui ma oma linnaaias paljajalu silgates olen jalad hirmus ära määrinud (tähendab, pole viitsinud kalosse jalga ajada), siis on mul abi olnud ka Nurme pediküüriseebist. Nad on sinna mingit karedat puru sisse seganud, vist aprikoosikive jahvatasid. See kraabib mustuse hästi lahti.

 5. mustkaaren said, on 18/06/2018 at 00:18

  Aga ma isiklikult saan endale lubada mullast, murusodist läbiimbunud rohekaspruune jäsemeid, kuigi rookimise teema on samuti tuttav.

  • nodsu said, on 18/06/2018 at 00:22

   mul oli teismeeas periood, mil mu sõrmed olid kogu aeg rohekasmusta mustusega koos, küünealustest rääkimata – sest ma harrastasin kunstiringis kuivnõela ja nühkisin uljalt pöidlaga trükivärvi plaadivagudesse. Pärast küürisin küll tärpentini ja seebi+veega, aga see värv oli kole visa. Need käed ei määrinud ise küll midagi, aga tööõpetuse õpetaja vaatas ikkagi halvasti varjatud jälestusega, kuidas ma nende kätega helerohelist batisti pilutan (ometi oleks ta võinud ju märgata, et heleroheline batist jäi ikka heleroheliseks, oleks ta rohkem vaatamise ja vähem jälestamisega tegelenud).

  • Kaur said, on 18/06/2018 at 08:01

   ee ää, töpa / kunsti õps võiks ometi laikida, kui õpilane kuivnõela teeb??!?!

  • Morgie said, on 18/06/2018 at 13:55

   Oletan, et töpaõps ja kunstiõps olid erinevad isikud ja neil oligi teineteise tegemiste vastu selline kerge jälestus välja kujunenud.
   Palju imelikum oli minu jaoks ükskord ammu kunstikoolis näha, kuidas maalitundi tulnud neiu kraamis taskust kilekindad ja tõmbas kätte. Ja hakkas maalima. Pintsliga. Nagu.
   Sellest on aastaid möödas ja ma ikka veel imestan. Nodsu kommentaar teeb muidugi asja selgeks – võibolla see neiu käis ka kusagil pilutamas?

  • nodsu said, on 19/06/2018 at 05:42

   töpa õps oli täiesti eraldi institutsioonis (kool), millel polnud kunstiringiga midagi pistmist. ma olin selleks ajaks küll juba loobunud normaalsete inimeste heakskiitu taotlemast ja olin oma positiivseks identiteediks võtnud “ekstsentrilise boheemlase”. piinlik küll, aga arvatavasti mitte piinlikum kui paljud muud asjad, mida teismelised teevad.

 6. Kaur said, on 22/06/2018 at 09:09

  Tjah.
  Mu lapse “töpa õpsile” on üks inimene kirjutanud sissekande ja valmistanud koti:
  http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=2796&singlepost=66566

  Mulle (mhmh, mulle endale) andis seesama õpetaja joonestamist, kunsti ja kunstiajalugu. Siiamaani on meeles ja süda läheb soojaks.

  Käsitööd vaenan sellegipoolest.

 7. SellestMisOn said, on 24/06/2018 at 23:51

  Mis jalad! Sokid saab jalga panna. A mul on käed mustad! Ja küünealused! Kasutan kindaid, pesen. Ei tolku miskit. Noh, kui linna lähen, tõmban punase küünelaki peale, ei paista välja.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: