tavainimene

Kanade mäss

Posted in * by tavainimene on 20/01/2018

Ma poleks uskunud, et ma pean kunagi tunnistama, et ma pean nii mõneski asjas Pärnitsaga nõustuma.

Ma poleks küll ka — oma rikkumata naiivsuses — osanud oletada, et see, mis paneb mõnd edukat jõmmi  tembeldama ahistatud naisi andetuteks, ahneteks, lollideks, litsakateks jne, võib olla midagi enamat kui harilik jõmlus. Näiteks hirm, et keegi hakkabki meelde tuletama, mis ikkagi juhtus nondel päevadel, mis ajasid segadusse. Just. Kui sa siis oma lolli kanaajuga jäid uskuma, et “nii need asjad suures maailmas käivadki, tibuke”, siis hoia nüüd oma ahne nokk kinni.

Laulupidu ma siiski natsiterroriks ei tembeldaks. Rahvusriiki ka mitte. Tõenäoliselt on Pärnitsal ja minul mõnevõrra  erinev “rahvusriigi” definitsioon. Ja oma kohatiste üle vindi ja võlli väljendustega tõrjub ta arvatavasti eemale suure hulga potentsiaalseid kaasamõtlejaid, n-ö loomulikke liitlasi. Aga noh, eks kommunistid nottisid ka kõige raevukamalt sotsiaaldemokraate.

Advertisements

17 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. väga väga naine said, on 20/01/2018 at 22:04

  Minu nüüdne kompromissitu isik arvab, et mhmh.
  Ma ei jaksa ja ei taha enam olla lahke ja veenev ja kaldujaid oma poole kallutav.
  Kuradile.
  Kui ei taha, pole vaja. Minu missioon ei ole kahtlejaid kallutada. Ma seisan enda ning oma väärtuste eest ja kes ei taha kaasa mõelda, pole ka vaja.

  Pärnits mõtleb vist samamoodi.

 2. nodsu said, on 21/01/2018 at 03:51

  ma olen ülevõlli väljenduste tulemuste suhtes kahevahel: võib olla, et see peletab potentsiaalseid liitlasi. Teisest küljest, kas ma hakkan paljalt selle peale, et Pärnits ütleb midagi räigelt – või ütleb mingi muu asja kohta midagi, millega ma nõus ei ole – mõtlema, et on tore, kui keegi oma naist peksab? ei hakka. Miks peaks siis teisedki hakkama?

  ja teisest küljest võib hoopis olla, et kui ta loob ülevõllifooni, siis selle taustal tunduvad mingid mõistlikud asjad, mis ta ütleb, seda mõistlikumad. sellised mõistlikud asjad, mis muidu asja eest, teist taga radikalismi sildi külge saaks.

  • nodsu said, on 21/01/2018 at 03:53

   (ma pean silmas, et ma olen näinud “radikaalfeminismiks” nimetatavat mingit täiesti rahulikku meinstriimfeminismi, sest siinkandis pole inimesed kuigi pikalt harjunud üleüldse mingit feminismi nägema ja siis tundub esialgu kõik radikaalne.)

  • nodsu said, on 21/01/2018 at 03:54

   … ja siis aitab see, kui keegi ajab päriselt radikaalset juttu, asjad õigesse proportsiooni panna.

  • Mirjam said, on 22/01/2018 at 17:16

   Vaevalt, jah, keegi ülevõlli väljenduse peale hakkab mõtlema, et naisepeks on vahva asi, aga peletus võib juhtuda sel kujul, et kõik kärategijad saab rahulikult ühte kasti panna: nad liialdavad, teevad sääsest elevandi, no aeg-ajalt ikka juhtub, mõni mees on sihuke, aga mina ei peksa oma naist ja järelikult ei pea ma selle asja pärast muretsema, mis statistika, mis süsteemne ebaõiglus, mhõh, rahunege maha ja tegelege oma asjadega.
   St kui juhitakse tähelepanu probleemile, mille tunnistamine on ebamugav (ja enamasti on uue, olemasolevate põhimõtetega vastuolus oleva info vastuvõtmine ebamugav, sest psüühika on inertne), annavad ülevõlli väljendused vb pigem võimaluse probleemi eirata. Kes on probleemi juba teadvustanud, seda äärmuslikumad väljendusviisid tõenäoliselt vastaspoolele ei aja, kuigi vahel võib olla natuke piinlik ja tekkida mure selle pärast, et dialoogivõimetud (st juba nõustuvatele suunatud) tekstid ongi nagu standardiks saamas.

 3. triinumeres said, on 21/01/2018 at 10:10

  Notsu ütles poidi ära – kui kellegi meelest on naisepeksmine ok, kuna selle vastane ütles et laulupidu on nõukogudelik vms, kuradile selline võimalik liitlane.

  • triinumeres said, on 21/01/2018 at 10:12

   poindi***
   Varasel hommikutunnil ma ei ole täppiskirjutamises just kõva sõrm.

 4. tavainimene said, on 21/01/2018 at 12:37

  Jah, see küsimus muidugi on, et kas inimesi on üldse võimalik (ümber) veenda.

 5. epp said, on 21/01/2018 at 19:07

  Pärnits ütleb ju otse ära, et üle võlli väljendused + roppused on nn. loomulike liitlaste tõrjumiseks ( tema keeli ’idiootsete vanurite’). Et lähenemine on taotluslikult radikaalne, mustvalge.

  Aga inimesi ümber veenda…mmm…mkmm, mu meelest. Sõnadega mitte. Midagi peab inimest isiklikult ja reaalselt puudutama, et ta oma suhtumist muudaks.

  • nodsu said, on 21/01/2018 at 22:23

   teisalt… ma olen ise näinud, kuidas vähemalt mingis aspektis keegi ümber veendakse. taktitundega relvastatult. oluline, et vastaspoolele jäeti alati võimalus väärikalt taganeda ega üritatud panna teda ennast sisse rääkima – sest eesmärk oli ju vastupidine, mitte teda (oma seisukohtadega) paljastada, vaid viia ta arusaamisele, et ega ta tegelikult nii väga teisiti ei mõtlegi – või tekitada selgus, mis asjaolud tuleks talle ära tõendada, et ta hakkaks teisiti mõtlema.

 6. epp said, on 21/01/2018 at 22:49

  Nõus, Nodsu. Vahel tõesti õnnestub ümber veenda, ja just niisugustel eeldustel, nagu sa märgid. Aga selleks peab veendav pool natukenegi avatud olema, silmaklappe kui mitte eemaldama, siis vähemalt kergitama, et piiluda. Aga need “ega see väike naisepeks/kannikrabamine ju tükki küljest ei võta” tüübid, kellest antud kontekstis jutt, need reeglina ei ole nõus silmaklapi vahelt piilumagi, mu meelest.

  • nodsu said, on 22/01/2018 at 00:09

   vahel on ette jube raske aru saada, kes on veendav, kes mitte. igatahes tuleb siis, kui eesmärk on veenda, kasuks, kui kohe alguses igaks juhuks teist kaitsepositsiooni ei lükka.

   kui teine on juba ette kaitsepositsioonil, siis on abiks nn minasõnumid.

   no ja siis on need juhtumid, kus õieti polegi tegemist veenmisega, vaid teine pool trollib või sõimab – tähendab, ta ei väljenda tegelikult seisukohti, vaid üks kahest: üritab teisest tundereaktsioone kätte saada või väljendab puhtalt oma afekte. esimesega pole suurt midagi pihta hakata. teisega võib edu olla, kui õnnestub tema tundeid kuidagi positiivselt tabada. pmst à la kuidas närvilisele ja närvilisusest kurjale loomale läheneda.

   sellist käitumist ei saa muidugi kelleltki _nõuda_, eriti kui sõimajal ongi õnnestunud talle naha vahele pugeda. keegi ei pea lõpmatu kannatusega pühak olema. lihtsalt vahel olen näinud täielikke suhtlemis-imetegusid, kuidas pealtnäha kontaktivõimetu räuskaja maha rahustatakse ja adekvaatselt käituma saadakse.

  • nodsu said, on 22/01/2018 at 00:16

   “üks kahest: üritab teisest tundereaktsioone kätte saada või väljendab puhtalt oma afekte. esimesega pole suurt midagi pihta hakata” –
   lisan täpsustuse – ka esimest tüüpi tegelasega võib olla midagi pihta hakata, kui ta just päris psühhopaat ei ole. mul oli kunagi ühe ameerika tüübiga edu, kes täiesti selgelt trollis, aga mul õnnestus temast lõpuks normaalse tooniga suhtlemine kätte saada, kui ma sõnastasingi talle oma tundereaktsiooni ära (mitte stiilis “värdjas lollakas oled”, vaid just klassikaliste minasõnumite kujul) – kuna ta ei olnud psühhopaat, vaid talle lihtsalt meeldis (verbaalselt) kakelda ja ta provotseeris meeleldi – aga nagu välja tuli, armastas ta kakelda nendega, kellele samuti kaklemine meeldib, mitte ei olnud haigettegemise peal väljas.

   nende trollide all, kellega pole midagi pihta hakata, pidasin silmas sihlikke haigettegijaid (ilma et neil endal seal mingit valu taga oleks nagu afektiväljendajast lahmijatel)

   no ja siis on veel variant mängida süütukest ja vaielda trolliga, justkui ta ei oleks troll – minnes välja selle peale, et veenda publikut, mitte oponenti.

 7. mustkaaren said, on 24/01/2018 at 13:34

  Kui mulle selle eest korralikult ei maksta ja korrektset lepingut koos supervisiooniga ei ole tehtud, siis ei pea ma oma suguelundite tõttu kellegi räuskamist rohkem taluma kui mõni teine, kelle ees räuskaja sulab nagu või.

 8. y8 shopping games online said, on 26/04/2018 at 12:02

  Thanks on your marvelous posting! I quite enjoyed reading it, you’re a great author.
  I will be sure to bookmark your blog and definitely will come back sometime soon. I want to encourage continue your great job, have a nice morning!

 9. Latesha said, on 12/12/2018 at 17:21

  The web site presents roundtheclock customer care help and therefore you are able to phone them up when necessary.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: