tavainimene

Ümbritse end huvitavate inimestega

Posted in * by tavainimene on 02/12/2017

Tänu Realistlik Kitarr saate lihtsalt saagima, sikutama, ja lööge stringid mängida akord iga keerukus ja nuputada oma lemmikmuusikat, riffe ja laule või moodustavad oma.

Nojah, ma siin saen ja sikutan tõesti. Meie väike lõbus töökollektiiv valis selleaastaseks jõulueeskavaks välja ulmeliselt keeruliste looduses mitte esinevate akordidega laulu. Aga meie põhikitarrist peab kusagil suusakuurordis sabatisemestrit. Nii et pilgud pöördusid minu peale, kes ma oskan kitarri mängida tasemel “Suured koerad, väiksed koerad”. Vaatasin, et Real Guitar isegi päästaks mind ära — tegu pole ju mingi aulakontserdiga –, aga tollel saab korraga mängus olla ainult seitse akordi ja mul oleks vaja kahtteist. Ilmselt tuleb võtta mängu kaks telefoni. Hmm. Või tahvlit. Ja kogu selle jandi juures tuleb laulda ka. Mitmehäälselt …

Üldiselt, elu on läinud lõbusamaks, elu on läinud huvitavamaks. Mul käis kaks komplekti mardisante ja kolm komplekti kadrisante. Õnneks olin tänavu valmistunud ja kommidega piisavalt varustatud. Mardisandid esitasid laulu “Valin ise oma tee (mul on kopp ees)” ja kadrisandid “Stop people (eto tvoja žizn)”. Mina säilitasin suure vaevaga tõsist nägu. Veel esitasid kadrisandid mõistatusi, millest viimane kõlas nii: “Kuum kivi aida nurga all?” Jäin vastuse võlgu. Kas teie oskate pakkuda? Õige vastus: lehma udar. Tunnistan, et mina siin loogikat ei näinud, aga üks parasjagu külas viibinud Z-põlvkonna esineja pakkus, et “kumbagi pole võimalik pikalt ignoreerida”. Ütle veel, et noored pole nutikad. 

Uus telefon on mul nüüd ka. Suur ja salakaval. Selle keerulist androidi-iseloomu ma alles õpin tundma. Üks abivalmis noor kolleeg küsis ainult vaevu märgatava sarkasminoodikesega hääles: “Sul ju muidu mingi telefon ikka on olnud enne?” Jah, tänan, mind kaevati just välja igikeltsa seest koos kahekopikalisega töötava taksofoniputkaga. Selline tunne mul igatahes vahel on. Korra päevas vähemalt. 

10 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Kaur said, on 03/12/2017 at 12:10

  Ma ka ei näind mingit loogikat.

 2. Morgie said, on 04/12/2017 at 10:15

  Nu mis mudel sis nüt se telefon on?
  Kui pildistada vaja palju ja interjööre ja käsi kipub värisema, siis võiks mõelda mingite statiivide peale.

  • tavainimene said, on 05/12/2017 at 08:38

   Telefon on LG G6. Mul pole veel olnud aega tema pildistamisvõimekust tõsisemalt proovile panna, aga tundub, et täna võib olla just see päev. Saab teha samas kohas väiksemat ja venamt sorti peegelkaameraga pilte ja võrrelda. Mul ei ole ju vaja postritrükkimiskvaliteeti.

  • Kaur said, on 05/12/2017 at 13:32

   “Venemat sorti peegelkaamera” – Zenit? Zorki?

  • tavainimene said, on 05/12/2017 at 14:05

   Ai, terane. Vanemat. Mitte venemat.

 3. mustkaaren said, on 04/12/2017 at 12:35

  Ää… laena pyhade ajaks syntekat. Neil on valmissaadete komplektid sisse ehitatud ja sa ei pea ennenägematute duuridega vaevlema. Aga… äkki annab duure vähendada, sest põmst saab ogast laulust teha 3-duuriloo.
  Vanasõna õige vastus oleks – mõlemat võib täiesti rahuga eirata. Või vähemalt kuni sellele otsa tagurdamiseni. Noored vist ei tea, et kuum kivi ei tee aidale midagi.

  • tavainimene said, on 05/12/2017 at 08:40

   Mul on süntekas endal olemas ka ja isegi proovisin ja midagi isegi tuleb. Aga see mait on nii iidne mudel, et tal pole salvestamisvõimalust ja ainus väljund on kõrvaklapi oma. Kui sul on mingeid ideid, kuidas sealt (st ilma mikrofoni vahenduseta) heli arvutisse saaks, siis ma oleks üksainus suur kõrv.
   Ja peaaegu igast laulust saab tõesti põmst teha kolmeduuriloo, kui see pole just Ehala laul :D

  • tavainimene said, on 05/12/2017 at 08:41

   Aga kui kivi on ikka tulikuum, siis läheb ait põlema.

 4. mustkaaren said, on 05/12/2017 at 13:35

  3,5mm analoogjuhtmega kõrvaklapimikri augu kaudu heli arvuti sisse. See on ainus viis, mida ma olen proovinud, töötas. Soovi korral võib vahele panna mingi eelvõimu, aga tuleb teha eri helivaljustega proovisalvestusi, et normaalselt kõlaks. Muude viiside vastu ma pole huvi tundnud, sest, noh, ei lähe vaja, iseendale mängin.

  • tavainimene said, on 05/12/2017 at 14:06

   Internet ütles, et see polevat helikaardi tervisele hea.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: