tavainimene

Kadedus

Posted in * by tavainimene on 09/09/2017

Väga noore, väga pika ja väga kõhna inimese seljas näeb kuitahes pentsik riietus välja nagu kõrgmood.

16 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. ebapärlikarp said, on 09/09/2017 at 21:05

  Parandus: ei pea väga noor olema.

 2. nodsu said, on 09/09/2017 at 22:34

  huvitav, ma olen jälginud vastupidist – moeloojad teevad vahel riideid, mis näevad parimad välja naisterahva seljas, kellel on ka kumerusi, ja vaeste noorte, kõhnade, pikkade modellide seljas näevad need riided välja nagu riidepuu peal. õigemini, nagu oleks laps (lapsed nad ju enamjaolt ongi) ema kleidi selga pannud.

  mul on endal riideid, mille ma soetasin kunagi vaimustusega “nii ilus” ja mis ometi mulle nooremast peast päris hästi ei istunud, lotendasid rinnust jne. aga vat nüüd, kus ma olen natuke pehmust kogunud! õiglaseks vastukaaluks riietele, mis nüüd enam selga ei mahu.

  üks asi, mis kaalu kogunedes reeglina ilusamaks läheb, on dekoltee. ja õlad. ühed kõige kadestusväärsemad õlad, mida ma olen näinud, on ühel selgelt paksul naisel. tähendab, ta saab endale paremini suure dekoltee ja paljaste õlgadega riideid lubada kui kõhn – mul on kõhn sõbranna, kes nooremast peast vältis dekolteed, sest häbenes läbi naha paistvaid roideid (nüüd, keskea enesekindluses on ta selles suhtes ükskõiksem ja hoidub dekolteest pigem külma pärast); kõhnast peast sobivad kinnisema lõikega asjad paremini, igale oma.

  Siin on üks näide, kuidas stiiliguru on ise selga ajanud kleidi, mis näeks ümarama inimese seljas parem välja:
  http://www.dailymail.co.uk/femail/article-441469/Trinny-wear-youre-bit-skinny.html

  • nodsu said, on 09/09/2017 at 22:42

   a see on küll tõsi, et elegantne stiil à la 1930ndad kukub nurgelise figuuri peal paremini välja; kumeruste peal tähendab hea väljanägemine pigem seksikust ja siis peab ette vaatama, et pornoks kätte ära ei läheks.

   kuigi nelja- ja viiekümnendatel osati siiski ka volüüme niiviisi riietada, et kukkus nagu täitsa peen välja.

  • tavainimene said, on 10/09/2017 at 08:32

   “You can never be too rich or too thin,” (Wallis Simpson)

  • nodsu said, on 10/09/2017 at 16:34

   Wallis Simpson oli tropp rohkem kui ühel moel.

 3. ep said, on 10/09/2017 at 15:32

  Mu meelest “elegantne”, “nii ilus” ja “kõrgmood” ei ole sünonüümid. Neil võib muidugi olla osalisi kattuvusi, aga mu meelest kleit, mis volüümika naise seljas hea välja näeb, ei mõju kõrgmoena, samas võib mõjuda kõrgmoena, kui sedasama kleiti kannab pikk ja kondine modell, isegi kui see tema seljas halvemini istub. Kontseptuaalne koledus võib olla kõrgmoe osa. Kunst ja piiride nihutamine jms värk.

  • nodsu said, on 10/09/2017 at 15:42

   aa, point. “näeb välja nagu kõrgmood” võib otse loomulikult tähendada “näeb välja sama halb nagu modelli seljas”.

  • nodsu said, on 10/09/2017 at 16:21

   aga, aga… haute couture sündimise ajal (Worth) oli kõrgmood igatahes mõeldud ilus välja nägema – ja ofkoors volüümikamate naiste seljas, sest ilusal naisel pidid ümarad käsivarred ja õlad ja dekoltee olema. seda nõuti isegi baleriinidelt. no ja riided olid mõeldud kandjat trendikasse kujusse vormima, mida on pehmete kudedega palju kergem teha kui luudega.

   isegi tnp tegelevad piiride nihutamisega minu arust rohkem prêt-à-porter moemajad, sest need riided on odavamad teha ja moekunstnik saab endale lubada moeetenduse jaoks selliste asjade tegemist, mis tootmisesse ei lähe. Haute couture’i etendused on aga pmst need, kus rikkad kliendid vaatavad ja mõtlevad, mis mudeli nad endale lasevad teha.
   kuigi miskipärast on neil ikka reeglina riidepuu tüüpi modellid, välja arvatud need harvad korrad, kus moekunstnik tegeleb, khm, piiride nihutamisega, seda juba moemaailma mõistes.

   (avastasin,et isegi sedasorti piire nihutatakse pigem prêt-à-porter majades – nagu Dolce ja Gabbana selle sügise moe etendusel, nt
   https://www.vogue.com/fashion-shows/fall-2017-ready-to-wear/dolce-gabbana/slideshow/collection#22 või https://www.vogue.com/fashion-shows/fall-2017-ready-to-wear/dolce-gabbana/slideshow/collection#71 – ja ma pean tunnistama, et isegi kui nad on piinlikult meinstriimkaubamärk, oskavad nad teha riideid, mille sees kehakumerused väga head välja näevad, ma kannan kaltsukast leitud D&G seeliku vist ribadeks, hoolimata sellest, et ma logosid häbenen ja kogu aeg pluusi püüdlikult üle seelikuvärvli pean vedama)

   Sirvisin just Diori haute couture’i sügiskollektsiooni – puha klassikalised daamilikud riided, suurem osa sellised, mis näevad täiskasvanud naise seljas paremad välja kui lapsukeste, ja loomulikult hakkavad neid ka tellima täiskasvanud naised, sest isegi kui nii rikkad inimesed on vähemuses mis tahes segmendis, siis täiskasvanute hulgas on neid ikkagi rohkem.
   https://www.vogue.com/fashion-shows/fall-2017-couture/christian-dior.

   teisest küljest muidugi, võtsin lahti Victor & Rolfi kollektsiooni ning see annab “näeb välja nagu modell” väljendile täiesti uue sisu. :D Mul oli ausalt öeldes nende hiidpeade kõrvalt raske üldse riideid märgata. A ega nemad ei ole väga kaua couture’i teinud ka.
   https://www.vogue.com/fashion-shows/fall-2017-couture/viktor-rolf/slideshow/collection

  • nodsu said, on 11/09/2017 at 16:42

   ää, mu pikk kommentaar on filtris kinni ja välja ei saa…

 4. mustkaaren said, on 10/09/2017 at 17:40

  Mõni volyymikas naine võib kyll olla ilus, aga minust on see ilu kauge kaarega mööda läinud, jäänud ainult vajadus kanda kõrge kraega telke ja maskeeruda lihttöid tegevaks tunkedes maainimeseks. Kujutlege, et olete tantsupeol, aga teil puuduvad jalad – tunne on sama.

 5. tavainimene said, on 12/09/2017 at 15:02

  thesartorialist.com

  • nodsu said, on 12/09/2017 at 17:34

   aga ka https://www.thewomensroomblog.com/2015/06/16/street-style-shots-for-grown-up-women-tokyo-trends/

   ütle mis tahad, pikkuses jaapanlasi küll süüdistada ei saa.

   Tänavastiili blogides on esindatud see kontingent, kes vastavale blogijale meeldib – sartorialist eelistab kõhnu. Ja ta oskab inimesi ilusasti üles pildistada, kui ta nad juba välja on valinud. Tänaval reageeriks sa mõne tema blogi kostüümi peale vbla hoopis stiilis “vaene latseke” vms.

   See aspekt muidugi ka, et tänavastiili-blogijad eelistavadki pentsikuid riideid, sest need jäävad rohkem silma. Ja neid julgevad selga panna eelkõige noored. ja siis tekib juba midagi ringdefinitsiooni taolist – kui keegi on moeblogija, siis tema defineeribki seda, mis on “nagu kõrgmood”.

  • nodsu said, on 12/09/2017 at 22:12

   vähempentsikud riided näevad kusjuures ka pika-kõhna seljas vähem “nagu kõrgmood” välja – mulle tuli just täna vastu noor kena kõhn naisterahvas, dress seljas, ilmselt tegi tervisejooksu või -kõndi. Ja dress nägi ka tema seljas välja nagu aus dress.

 6. Anomaalica said, on 13/09/2017 at 09:00

  kõrgmood ei ole niimoodi taandatav pikkus nälg ja noorus :)

 7. Pläma – Ebapärlikarp said, on 23/06/2018 at 22:08

  […] Aga suvalist pläma võin ju ajada. Sekkarileiud ehk Agnes kirjutas eile üle pika aja postituse koos piltidega, kus ta muidugi särab nagu oleks lotoga 300 000 eurot võitnud, aga minu meelest särab ta alati nii ja ükskõik, mis tal seljas on. Super näide, et ilus inimene lihtsalt ongi ilus 😀 Tavainimene kirjutas kunagi nii: […]

 8. Pläma - Blog24 said, on 24/06/2018 at 20:56

  […] Aga suvalist pläma võin ju ajada. Sekkarileiud ehk Agnes kirjutas eile üle pika aja postituse koos piltidega, kus ta muidugi särab, nagu oleks lotoga 300 000 eurot võitnud, aga minu meelest särab ta alati nii. Super näide, et ilus inimene lihtsalt ongi ilus Tavainimene (mitte nagu tavaline inimene versus ilus inimene, vaid blogija Tavainimene :D) kirjutas kunagi nii: […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: