tavainimene

Leti alt

Posted in * by tavainimene on 20/06/2017

Ma olen varemgi kirjutanud, et mul on suured jalalabad. Mõni nimetaks mind haardvarbaliseks; tõele lähemal oleks ilmselt lestaline vms. Jalanõude soetamine on alalise frustratsiooni allikas, nii et kui mul nüüd kaks paari kingi korraga vihmavalingutes ära lagunes, oli tuju üpris hapu. Aga guugeldades trehvasin ühele Ühendkuningriigi netipoele, mis müüb suuri kingi. Laia liistuga. Ehtsast nahast. Oivaliselt vanamutiliku (ilma irooniata! sobib mulle!) disainiga. Ja vägagi mõistlike hindadega, alates kümnest naelast paar. Paraku nad välismaale oma väärt kaupa ei tarni, aga ärge alahinnake defitsiidiajastus üles kasvanud idaeurooplase visadust.

8. juunil tegin endale EshopWedrop.ee konto ja sain UK liba-aadressi. Kihku-kähku avasin konto ka mutikingapoes. EW antud andmete sisestamisega oli üksjagu jukerdamist, sest vorm oli korrektsuse suhtes väga nõudlik — ilmselt kahtlustas algusest peale mingit idaeurooplaste sigadust. Aadressi tuli mitme rea vahel osavalt jagada ja rahvusvahelise suunakoodi asemel tuli telefoninumbri ette kirjutada null ja nii edasi. Aga tehtud ma selle tembu sain ja tellisin kingi kohe kolm paari, arvestades, et Kaubamajas oleks sama summa eest saanud ehk paari sisetaldu ja ühed odavamad saapapaelad. (Kaubamaja juristidele: siinkohal on tegu hüperbooliga.)

10. juunil sain poelt teate, et nad on üritanud saadetist minu UK aadressil kätte toimetada. Laupäeval! Nüüh! Vaat see on Vana Euroopa! 13. juunil sain EWlt kolm teadet: “pakk on saabunud GB terminali”, “pakk on valmis pandud edasi saatmiseks EE”, “pakk on väljunud EE suunal”. 15. juunil sain teate “pakk on saabunud Baltikumi pealattu Vilniusse” koos palvega minna oma kontole vormistama kättetoimetamise tellimust.

Valisin meetodiks pakipoe kui kõige paindlikuma, aga põrkasin veateatele: liiga suur pakk. Valida jäi keskterminali ja “kuller koju” vahel. Esimene variant olnuks poole odavam, aga asub kuskil Tallinna lähedal metsas. Nojah. Mõtlesin siis, et sisestan oma töökoha kontori aadressi, kuna kuller liigub tõenäoliselt tööajal. Lisa-aadressi sai sisestada küll, aga valikukastis sai neid edaspidi valida ainult esimese välja järgi, milleks oli mõlemal ühtmoodi kohustuslik Miss/Mr/Mrs. Vähemasti lisandus nüüd maksemeetodites Payserale (millega ma sugugi poleks tahtnud jändama hakata) “sularaha kättesaamisel”, aga summale lisandus omakorda sularahamakse tasu.

Urisesin mõttes, aga arvestasin, et Kaubamajaga võrreldes olen ikka veel võidus, ja vormistasin tellimuse ära, kirjutades kommentaaride lahtrisse, et palun kulleril aegsasti ette helistada. 16. juuni õhtul sain teate, et pakk on kullerile üle antud ja jõuab peagi minuni. 20. juunil helistas kuller, et ta “on kohe kohal”. Ja nii oligi — saingi kätte oma kolm paari mõnusalt suuri vanamutikingi. Aega läks 12 päeva ja kohaletoimetamistasuks kujunes lõpuks umbes 15 eurot, sh ka UK sisene transport. Noh, kolme paari kingade peale ära jagatuna polegi kõige hullem. Aga mässamise ja skeemitamise mõttes, ütleks, ei ole aastaga 1987 võrreldes palju vahet.

Advertisements

12 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Manjana said, on 20/06/2017 at 22:10

  Avaldan tunnustust! Nii tore jutt!

 2. nodsu said, on 21/06/2017 at 03:45

  nii paljutõotava disainikirjelduse peale tahaks piltigi näha.

  • tavainimene said, on 21/06/2017 at 04:44

   Aga palun :)

  • nodsu said, on 21/06/2017 at 13:50

   hmm, tõesti kenad ja odavad.

   kas sa läksid välja selle peale, et sellise odavuse juures võib riskida, et king jõuab kohale, aga kuskilt istub valesti? mul on kingadega tavaliselt nii sada istuvusprobleemi, et ilma proovimata ei julgeks.

  • tavainimene said, on 21/06/2017 at 17:01

   Varuplaan oli, et kui ikka üldse ei istu, siis panen osta.ee-s müüki. Suured kingad lähevad seal päris hästi.

 3. tavainimene said, on 21/06/2017 at 04:49

  Aa, unustasin mainida, et ma ei saanud selle postituse kirjutamise eest mingeid hüvesid üheltki mainitud firmalt ega ka kolmandatelt isikutelt.

  • Kaur noh!!! said, on 21/06/2017 at 08:09

   Kingad pole hüve. Kingad pole hüve! Kingad pole hüve??? No palun vabandust.

  • tavainimene said, on 21/06/2017 at 10:09

   Olgu, tasuta hüvesid :)

 4. Mai Palginomm said, on 21/06/2017 at 07:27

  Mis selle UK veebipoe aadress on?

 5. mustkaaren said, on 28/06/2017 at 21:41

  Ehh, selle raha eest turvajalatseid jms sealt ilmselt ei leia, aga kingakesi meie kandis ei kanta…

 6. mustkaaren said, on 28/06/2017 at 21:42

  Aga jah, lugu oli hariv, sisukas ja mitmekihiline. Sa ikka oskad.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: