tavainimene

Väikesed teod

Posted in * by tavainimene on 22/05/2017

Sain programmeerimisprojekti arvestatud. Kokkuvõttes oli kursus ikkagi tore, ehkki ajuti proovilepanev. Ajusid proovilepanev. Soovitan kõigile, kellele meeldivad ristsõnad, bridž, pitsilised silmkoekirjad või IKEA mööbel. Mõningane matemaatikaoskus teeks kindlasti asja lihtsamaks, aga, nagu minu näide tõestab, saab ka ilma hakkama.

Väljas on vahepeal kätte jõudnud suur suvi. Proovisin peegli ees selga lühikest seelikut, aga otsustasin, et Eesti ühiskond ei ole selleks veel valmis.

Kohalikelt teadjanaistelt kuulsin, et haigetele kõõlustele tuleb määrida varemerohu peenestatud juure viinatõmmist. Varemerohu kasvukoht on mul juba kindlaks tehtud, nüüd tuleb oodata pimedamaid öid.

12 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. lendav said, on 23/05/2017 at 20:05

  Kui varemerohu hankimine sul kuidagi kriminaalseks ähvardab muutuda, võid minu käest täiesti legaalselt neid juuri saada.

  • tavainimene said, on 24/05/2017 at 03:16

   Kas sa tõmmist ei oleks nõus tegema? Äkki kulub veel kellelegi ära? Pidi maru hää asi olema; ma oleks juba uudishimust valmis ostma ja proovima. (“Lase sant sauna …”)

  • lendav said, on 24/05/2017 at 05:01

   Ma olen teinud salvi. Viinatõmmist veel mitte, see peaks olema äkilisem jah.

 2. reet said, on 23/05/2017 at 22:45

  Mulle meeldib väga pitsi kududa, aga bridž ja programmeerimine tunduvad õuuuuudsed. Ja IKEA lühendi saksakeelse tähendusega olen täiesti nõus: “Ich krieg’ einen Anfall!” (ehk “Ma saan /misiganes haiguse/ ataki!”)

 3. Kaur said, on 23/05/2017 at 22:59

  “If you don’t think programming is fun, then you’re really missing out. The reason so many people work on open source code for free is exactly because it is fun, and we can see that the quality of code from people doing things for fun can be quite high.”

  – AC, tund aega tagasi

 4. tavainimene said, on 24/05/2017 at 03:13

  Kui ma umbes 20 aastat tagasi hakkasin Notepadis esimesi veebilehti kirjutama, siis tundus see küll väga sarnane kudumisele või heegeldamisele — teed paar rida ära, siis venitad töö sirgu ja vaatad, kuidas muster on jooksma hakanud.

 5. Anon said, on 24/05/2017 at 07:07

  Ahh, nüüd hakkab tõde selguma, 20-aastat kogemust! Lahe ja heas mõttes kade, et kursuse läbisid. Ma ühel hetkel väsisin automaatkontrolliga ennast ühildamast. Ma ei arva, et programmeerimine on fun, sest ma viibin rohkem selles fustratsiooni-tsoonis. Aga vahete-vahel mõttetööks, mingi idee realiseerimiseks, aju lupjumise vältimiseks, olen ma veel õpivõimeline? – jaoks on see siiski suurepärane vahend. Näputöö eest põgenen tuhatnelja.

  • tavainimene said, on 24/05/2017 at 08:32

   HTML ei lähe küll kuidagi programmeerimiskogemuse alla (PHP ja SQLini ma ei jõudnud, enne tulid suured tegijad oma professionaalsete sisuhaldussüsteemidega). Muidu oleks tõesti nagu see CV-nali, et “Programming Languages: VCR, VCR+, Clock”.

  • Kaur said, on 24/05/2017 at 12:14

   Hmmm. Miks html progemiskogemuse alla ei lähe?

   Loogika on ju väga sarnane.
   Sul on eesmärk (saada mingi väljanägemisega leht), sa pead selle ülesande tükkideks jagama ja siis iga ülesande tehnikas ära lahendama. Kuidas html/js/css struktureerida, mida teha graafikas ja mida tekstis, skoobid, stiilid jne jne jne.

  • tavainimene said, on 24/05/2017 at 13:34

   Seal ei ole if…else lauseid.

 6. Kaur said, on 24/05/2017 at 13:53

  stiilid on ju sisuliselt if-else? kui stiil=”tähtis” siis värv=punane muidu värv=must on mõtlemise vaatest täpselt sama asi ju.

 7. tavainimene said, on 24/05/2017 at 18:04

  Noil segastel üheksakümnendatel oli CSS alles väga uus ja segane asi ja Netscape Navigator teda ei toetanud jne. (Hissand, ma olen vana nagu Kivinõid.)


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: