tavainimene

“Šokolaadist prints”

Posted in * by tavainimene on 22/01/2017

Literaadid, palun laske prokuröridel ja kohtunikel puuri pista korterivargaid ja narkosmugeldajaid, ärge kiusakse neid oma transgressiivse kirjandusega. Õigusteaduskond peab varsti avama fiktsiooniõiguse õppetooli.

Ma tegelikult arvan, et nõnda näpuganäitavalt päriselu ja -inimestega sidumine tuleb muidu hästi kirjutatud romaanile (kuigi võib-olla mitte selle müügiedule) kahjuks. Kui mõned liinid välja kärpida, saanuks siit muidu kauba peale päris hea filmistsenaariumi, kujundeid on lausa kapaga. Aga nüüd — kuidagi nõutult räpane tunne jääb. 

5 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. p-karu said, on 22/01/2017 at 15:25

  Nõus. Nõutult nõus.

 2. muhukadri said, on 23/01/2017 at 14:53

  Mind huvitaks tõstatatud teema raames & valguses ka see, mida, auväärsed, arvata “Klaaslapsest”? On see fiktsioon, dokumentaalproosa, sotsiaalporno või lihtsalt väike transgressiivne etüüd? Milline häälestus annaks produktiivseima võimaliku lugemiskogemuse, eh?

 3. tavainimene said, on 23/01/2017 at 17:25

  “Klaaslapses”kirjutas ju autor, nagu ma aru saan, iseenda üleelamistest, mitte sinu, minu vōi naabrinaise omadest (olles näiteks eesnime esitähe ära muutnud, aga teinud muude detailidega hästi selgeks, kellest jutt — ja siis kohus vaidleb, et kas on delikaatsed isikuandmed ja kui, siis kelle omad).

  “Klaaslapsega” on siiski (ka) see, et kui väljamõeldud tegelaskuju puhul võiks arutada, miks ta tahab emaks saada ja kas ta on selleks valmis (või mis üldse tähendab see “valmis” ja kelle asi see on?) ja tema suhetest oma emaga jne jne, aga reaalse inimese puhul tundub see lihtsalt täiesti sobimatu (ja mina nüüd ikka peaaegu tegin seda).

 4. p-karu said, on 24/01/2017 at 12:09

  “Klaaslaps” on kavas, kui raamatukogus järg minuni jõuab. Kardetavasti ei saagi seda enam nii lugeda, et autor kohe meelde ei tuleks, aga võibolla aitaks see mäng, et kujutaks ette, et tegu on tõlkega, tegelik autor on üks tundmatu itaallanna?

  • muhukadri said, on 26/01/2017 at 17:48

   Eih, tundmatu itaallanna ei osalenud “Aitab valelikust poliitikast” meeleavaldusel kõnega… See minu mure ongi, et ei saa vahetult läbi elatud reaalsusest lahti siduda! Ja see mure on tõepoolest ka, et heas kirjandusteoses näidatakse peategelase motivatsiooni ja sisemist arengut, aga kuidas sa hing siin seda nõuad?


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: