tavainimene

“Süü kunna, ku süä ei võta”

Posted in * by tavainimene on 09/11/2016

Poodi lähen ma mõttega, et saapad peaks olema parajad, mugavad, ilusad, vastupidavad ja hinnaga alla 60 euro. Veidi ringi vaadanud, hakkan tegema järeleandmisi. Olgu, 60 euro eest ei saa midagi. Noh, ärgu olgu vastupidavad. Hea küll, polegi vaja, et oleks nii väga ilusad. Lõpuks kukub välja nii, et ei pea olema isegi väga mugavad, peaasi, et jalga mahuvad. Sest midagi peab ju talvel jala otsas olema. 

Aga vaat inimsuhetes ma seda lati alla laskmist — vaatamata oma väärikale eale ja üldisele künismile — kuidagi ette ei kujuta. Et unistan leida kaaslast, kes oleks korralik, positiivne ja kultuurihuviline, aga kui olen kosjaturul natuke ringi vaadanud ja oma šansse kainelt hinnanud, siis lepin sellega, kes on kohtulikult karistamata, vähemalt mõned oma hambad suus ja püsib nädala sees kaine.

4 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Lenka said, on 10/11/2016 at 10:15

  Muahahahaaa! Ma ei vaatagi (seal) eriti ringi, aga järeldused tuleb samasugused teha. :D Latti võib ju madalamale aina lasta, aga see ei päädi kindlasti mingi rahuldava suhtega… vähemalt vaimses mõttes mitte. ;)
  Siis peabki olema mitu suhet – kultuuri jaoks üks, kodu korrashoiuks teine, endale kolmas. Kokku võib nii saada täiesti perfektse koosluse, aga see pole muidugi suhe kahe inimese vahel.
  60-eurose saapasooviga ei ole enam poodi sattunud, sest hinnavaatlused ütlevad, et see on võimatu missioon, olen piiri (teoreetiliselt) umbes 100ni lubanud tõusta, aga siiski käin meestesaabastega (sest need on veekindlad, mugavad ja praktilised ning ainsad, milles kohe pikali ei ähvardanud kukkuda, samas pole need eriti soojad, nii et otsin alternatiive). Riietega on samuti (mitte hinna poolest), sest olen keskmisest kogukam – peaasi, et selga venitan, esteetika on hoopis teisejärgulisem.

 2. absoluutselt said, on 10/11/2016 at 13:44

  Lenkal õigus, midagi vastupidavat 60 eest ei saa. Ma loobusin soovist elegantne välja näha, soetasin Samelinist paari sõjardisaapaid. 120 raha, katki ei lähe, vett sisse ei lase, jalg hingab ega külmeta siis ka, kui väljas on miinus 30. Välja näevad nagu sõjardisaapad, s.t, annavad sellise “don’t mess with me” oleku.
  Ei jalanõude ega meeste osas tasu latti alla lasta.

 3. lendav said, on 10/11/2016 at 20:04

  Ma kiidan töösaapaid. Ilusad nad just ei ole, enamasti ka väga udusulg-kerged mitte, aga muud nõudmised on täidetud. Ei ole ülearu kallid, on väga vastupidavad. On saada ka sooje mudeleid ja/või vettpidavaid mudeleid. Algul on töösaapad “puhta” käimise jaoks, kui ära hakkavad kuluma, siis saavad päriselt töösaabasteks.

  Põhimõtteliselt sõjardisaabastega enam-vähem samast kategooriast, ainult, et odavamaid on ka. Mul on hetkel kasutuses ühed kevad-sügisesed, st. paksu sooja voodrit sees pole. Aga see-eest on paksu villase soki jaoks ruumi maa ja ilm ning maksid umbes 25.-. On ka loomulikult palju kallimaid töösaapaid saada.

 4. lendav said, on 10/11/2016 at 20:24

  Aga kui sa tahad olla klassikaline daam ja sealjuures vastupidavaid, odavaid, ilusaid jne jne saapaid, siis võta rahakott puuga selga. Kaltsukast ka enamasti enam midagi väga head ei leia.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: