tavainimene

Missugune põllujaotuse sisteem …

Posted in * by tavainimene on 28/10/2016

Kh-kh-kh, ei, Kaljulaid võib mulle siiski meeldima hakata. Temast võib tulla selline visionäärpresident, kes hakkab regulaarselt ministreid kergesse paanikasse ajama, näidates neile näpuga, mis Ülesool kõik peaks saama teistmoodi tehtud. 

Advertisements

7 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. väga väga naine said, on 28/10/2016 at 19:08

  Pikk, aga hea mõtetega kõne neh.

 2. tavainimene said, on 28/10/2016 at 21:19

  Pikk ja raskesti jälgitav, lausetega nagu “ekstrapoleerides demograafiliste trendidega kaasnevat sotsiaalse kaitsega seotud kulutuste dünaamikat ei ole vähematki kahtlust, et vanas vaimus jätkates ei suuda me inimestele vajalikku sotsiaalset kaitstust tulevikus oodatavas mahus maksumaksja rahaga tagada”. Kõne peaks olema ikka eraldi žanr, mitte etteloetud essee. Aga ekstrapoleerides julgeksin ma väljendada oletust, et administratiivaparaat teeb presidendile siiski lähitulevikus selgeks, et ta ei tohi võtta mitte mingeid harupoliitilisi seisukohti ei sotsiaalkaitse ega energeetika vallas, kindlasti mitte “oleks arvanud, et see kant siin on arengus maha jäänud”; üldse mitte midagi konkreetsemat kui “õigusriik hea, diktatuur halb”. Kuningannadel ei ole jalgu.

 3. Paula said, on 29/10/2016 at 16:04

  Siin vähemalt on, mida jälgida

  • tavainimene said, on 29/10/2016 at 17:32

   Jaa; ses mõttes võib õigus olla neil, kes kurtsid, et on koletu raiskamine panna särava mõistusega noor ja tegus inimene tseremoniaalsese ametisse, millest lahkumise järel ta arvatakse eluaegsele pajukile nagu töövõimetu.

 4. lugeja said, on 30/10/2016 at 04:03

  Siiani olin ka mõelnud, et president peaks nagu põhiliselt loosungitega vehkima, andma ebamääraseid vihjeid parema tuleviku osas ja mõjuma julgustavalt oma enesekindla ilme läbi. Sellise hakkaja ja konkreetsega ei oskagi kohe. Peeter Esimene tuleb meelde, kes olla laevaehitusel palgile õla alla pannud (no siis Lenin ka muidugi)

 5. Morgie said, on 03/11/2016 at 08:05

  Igavene lahe tüüp, ei läinudki riigikiriku jumalateenistusele.


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: