tavainimene

Ruutuemand

Posted in * by tavainimene on 10/10/2016

Kas see on seitsmesaja-aastase orjapõlve tagajärg, mõisniku ja tsaari ihalus? Miks mul on tunne, et ma tahaks võida riigipeale alt üles vaadata? Või on see miljoniaastase ahvievolutsiooni kujundatud instinkt, et karjajuht peaks ikka olema kollaste kihvade ja armiliste külgedega poliitveteran? Mitte lihtsalt tubli tippametnik, vaid natuke nagu ka … müüt? Või on see lihtlabane kadedus — et näe, üks tüdruk sai siin presidendiks, aga kuhu sina, ka ju viieline tüdruk, oma eluga jõudnud oled?

Ma loodan, et see alt üles vaatamise tunne tekib veel. Kunagi, kui ma olen sellest kaljulaidist üle saanud.

Advertisements

11 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. elisabeth said, on 10/10/2016 at 21:57

  Tal oli ju küll ilus põhjendus sellele kaljulaidile – et tema ema on oma perekonnanime kogu aeg niimoodi käänanud.

 2. tavainimene said, on 11/10/2016 at 04:37

  Ei ole siin midagi. Astmevaheldus kuulub Eesti presidendi riiklike ametiülesannete hulka.

  Ohjah. Eks see kõik ikka lõpuks kadedusele taandub. Et oh sa issand jumal, kakskümmend tuhat palgaks, ja meiesugune peab siin pead murdma, et kas võtta laenu hamba või kuurikatuse lappimiseks ja kummast peaks alustama.

  Ma kahtlustan, et hiljuti lahvatanud üldrahvalik vimm ERMi vastu oli ka natuke selles kinni — et nii palju miljoneid (aga minu kuurikatus …) ja. Kui veel ajas tagasi minna, siis eks tolle viiesaja aasta taguse pildirüüste taga oli vist ikka ka rohkem rahvajõugu kadedus, mitte mingi puhas ideoloogia. Nii et seekord kukkus välja pildirüüste-pildi rüüste. Aga vähemalt madistati seekord ainult sõnades. Tsivilisatsioon ikkagi.

  • nodsu said, on 11/10/2016 at 21:07

   Kas Lennart… eee, Meriga ei olnud seda probleemi?

  • Morgie said, on 11/10/2016 at 22:36

   Kadedus muidugist, mis siin vaieldagi. Põhjendus selleks on aga tegelikkuses proportsioonitult pisike, võrreldes ülejäänud ERMiga, mida on piisavalt palju, et skandaalset eksponaati isegi mitte märgata.
   Eriti pärast seda, kui jalaga löömise (mis on TRADITSIOONILISELT halb ja taunitud komme, olenemata usulistest veendumustest) võimalus ära kaotati. Pärast selle lollaka jalgtundlikkuse kadumist on nimetatud eksponaat omandanud traagilise sügavuse.

  • tavainimene said, on 12/10/2016 at 10:20

   Nodsu, Meri puhul oli kuidagi rohkem tunne, et ju ta on isikliku käändkonna välja teeninud.

 3. Kaur said, on 11/10/2016 at 08:20

  Ma just jõudsin selle Sirbini, mis ERM-i lahkas, ja vimm lahvatas mus taas. Tundub, et iga viimane kui ruutsent sellest on eritellimus. Alustades liistudeta seintest ja ekstra disainitud kapikestest kuni kirjastiilide / fontideni.

  Aga eks tuleb ära käia. Ehk tekib kohapeal mus mingi… ma ei tea, mis muuseumis saab tekkida… uus arusaam. Millestki? Kellestki?

  Kaljulaidi rüütliks valimine on seal loodetavasti juba kajastatud? Selleks sobiks mu arust hästi skulptuurigrupp, kus oleks kõik teised kandidaadid, tema ise aga puudu. Nagu “Lenin Poolas” noh. Et selgem saaks, võiks grupp kujutada kandidaate omavahel ebasündsat asja ajamas. Ja originaal olgu siis ERM-is 21. sajandi sektsioonis, koopiad Kadrioru ja Toompea losside ees.

 4. bunsen_lamp said, on 11/10/2016 at 10:02

  Soomes üks poliitik jäi pensionile (nime ei mäleta) ja ütles, “nelikümmend aastat olen olnud üldrahvalik pissuaar, andke andeks, enam ei jaksa.”
  Ilves on oma aja ära teeninud ja nüüd on Eestis uus kogu rahva kusepost. Noor, küll jaksab.

  • tavainimene said, on 11/10/2016 at 14:13

   Nelikümmend aastat pissuaar? Toona polnud ju veel kanalisatsi … internetti?

  • bunsen_lamp said, on 11/10/2016 at 23:43

   Enne interneti aega kasutati loomulikult tavalist postiteenust. Pruugitud WC-paber ümbrikus on igale vähegi tuntud poliitikule tuttav feedback.
   Aga jah, vaevalt ükski presidendi-kaliibriga poliitik ise oma posti avama peab. Nii jääb mõnelegi saladuseks, mida rahvas tegelikult arvab.

 5. sesamy said, on 11/10/2016 at 19:59

  Minu Ermikülastus on plaanitud 10.11.16. Loodetavasti on selleks ajaks ühiskondlikud WC-d korras ja ma ei pea kogu kupatuse pihta ei keha ega meeli kergendama…

 6. tavainimene said, on 13/10/2016 at 20:14

  Heheh, Postimehe ajakirjanik soovib, et minusugused isa/emakuju-ihalejad kiiresti ja valutult välja sureksid.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: