tavainimene

Ptruu

Posted in * by tavainimene on 18/08/2016

Mõni päev tagasi tümitas Twitteri avangard Töötukassat, kes üllitas vähenenud töövõimet tõendava plastkaardi, mille alusel omanik võiks saada teatud soodustusi. Sama asja saavat ära ajada ka ID-kaardiga. Töötukassa püüdis küll seletada, et keeruline on tekitada igale külamuuseumile ja maaliinibussile võimekust ID-kaardilt töövõime andmeid välja lugeda, aga no kes see kuulab va hülge möla.

Nüüd pakuvad siis spetsialistid välja nutikamaid lahendusi: “1. Soodustust saada sooviv inimene tuleb klienditeenindaja juurde ja laseb end isikut tõendava dokumendi (ID-kaart, pass, juhiluba, …) abil tuvastada. 2. Klienditeenindaja sisestab inimese isikukoodi Töötukassa veebivormi ja käivitab kontrolliprotseduuri. 3. Töötukassa süsteem genereerib juhusliku kontrollkoodi (3-4 kohaline number) ning kuvab selle teenindajale. 4. Samal ajal saadab Töötukassa süsteem soodustust saada sooviva inimese mobiiltelefonile sõnumi, mis sisaldab töövõime infot ja genereeritud kontrollkoodi. 5. Soodustuse saaja näitab sõnumit teenindajale. 6. Teenindaja võrdleb kontrollkoode ja veendub mobiilis kuvatavate andmete ehtsuses.” Ja isegi veel nutikamaid lahendusi: “Selleks väljastab töötukassa kõigi inimeste kelle on õigus soodust saada andmestiku, andmestik koosneb teenusepakkuja unikaalsest suvalisest sümbolite jadast näiteks 256 tähemärkki pikk nimetagem seda “soolaks” ja räsidest (isikukood+teenuseosutaja “sool” mis kõik on kokku räsiks arvutatud). Nüüd et isikut tuvastada sisestakase isikukood või terminal loeb ID kaardi pealt isikukoodi mis liidetakse kokku teenuse pakkuja “soolaga” ja arvutatakse räsi. Saadud räsi otsistakse räside nimekirjast. Kui vaste on olemas siis inimesel on õigus soodustusele.”

Tunnistan ausalt, et olen digivõhik, aga ma kardan, et see maaliinibuss on juba kolmandas peatuses graafikust pool tundi maas. Äkki siiski mõnikord on hoopis madaltehnoloogiline lahendus kõige nutikam?

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. mustkaaren said, on 19/08/2016 at 21:08

    Papist kaardid omaniku pildiga, nagu viimased 60 aastat on olnud, ja keegi ei kurtnud, et liiga lihtne v liiga keeruline.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: