tavainimene

Tegus suvi

Posted in * by tavainimene on 28/07/2016

Panin vanatädi hooldekodusse ja koristasin tema elamisest välja paar kantmeetrit tühje margariinikarpe, kõik hoolikalt puhtaks pestud ja virna laotud. Ka leivakotiklambrid olid kenasti suurde kilekotti kogutud, imekombel mitte kuupäeva järgi sorteeritud. Selle kollektsiooni varjust tuli välja hea hulk (tegelikult ikka halb hulk) hiirepesi. Süütevedelikuks läheb kaheksa näritud korkidega pudelit taimeõli ja naabrimehe mahekanad said kärutäie krooniaegseid tangaineid. Rublaaegseteni ma pole veel järjega jõudnud. Tegelikult pole mul mõistagi mingit voli niimoodi laamendada, aga rotikoloonia tekkega samuti riskida ei taha; eks ma olen siis lihtsalt aegade lõpuni neetud. 

Tõmbasin pärast pikka vingerdamist arvutisse Windows 10. Enam-vähem viimasel hetkel, no nagu rootslastel on see rahvussport, et kes pistab oma tuludeklaratsiooni viimasena maksuameti postkasti. Mälestus kohtumisest Windows 8-ga oli lihtsalt mälus veel liiga ere. Pärast seda, kui W10 oli ennast sajal erineval viisil ligi litsunud, tuli tema tegelikuks tööle saamiseks omajagu jännata, kuna recovery partition’il ei olnud piisavalt disk space’i, aga guugeldamine andis teada, et selle partitsiooni loob ju süsteem ise ja täpselt vajaliku suurusega. Nojah. See kõik on ikka keerulisem kui kahetaktiliste mootorite hingeelu, mida ma ka vaikselt tundma õpin. (Või noh, vaikselt niivõrd-kuivõrd.) Juba tean, kus ja milleks on tooreklapp, aga süüteküünalde sädevahet reguleerida veel ei oska. Puudust tunnen ka spetsiaalsest nutianumast kütusesegu tempimiseks. 

Puhkuse kolmas emotsionaalne kõrghetk oli see, kui hambaarst röntgenipilti vaadates mulle teatas, et kolmest juurekanalist on omal ajal ainult kaks puhastatud ja needki poolest saadik. Minu arust sai toona nagu küll täishinda makstud. Igatahes tuleb kõigega otsast peale hakata. (Oleks ma seda varem teadnud, oleks trimmeri ostmata jätnud ja lasknud kraavikallastel rinnust saati kõrguda kasteheinal). Kaks puuri on juba ära murtud. Bussis püüdsin viltuse suuga ibuprofeenile pudelist vett peale rüübata ja kallasin endale suure sortsu dekolteesse. Aga. Vähemasti bussisõit oli absoluutselt fantastiline. See on vist üks ilusamaid maaliine. Aastaid tagasi reisirongide asendamiseks käima pandud, lookleb mööda maanteed läbi raudteepeatuste — Elva, Uderna, Hellenurme, Palupera, Puka, Kuigatsi, Pikaantsu, Keeni, Sangaste, Valga. Missugused suvised maastikud! Vapustav! Jalgrattamatkajatele julgeks ka soovitada, kuigi kõrgelt bussiaknast on vaade avaram. Kuulutasin selle oma suviseks reisielamuseks. 

Ja nii need päevad läevad. 

 

2 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. mustkaaren said, on 28/07/2016 at 22:26

    Koledatest asjadest mööda minnes, Eesti suvi õitsvate maanteekraavide prismas vaadates on õrn ja värviline. Olen sel suvel hirmsate summade eest ja kohutavatel hulkadel kolimissõitude tagumiktunde teinud, aiahull ikka vaatab vilks ja vilks metsa poole.

  2. killuke said, on 30/07/2016 at 00:13

    Huvitav, kas arstidel oligi kunagi kombeks neid juuri poolikult teha. Mulle teatati Torontos sama asja, et juur poolikult tehtud. Selle peaks ikka korda saama enne kui kroon peale panna. Hakkas siis arstitädi puurima, aga puuris, mis ta puuris, lahti ta seda täidet ei saanud! Lõpuks andis alla ja ütles, pole midagi teha. Saadame spetsi juurde. Spets, tugevate kätega meesterahvas, hakkas ka kohe usinalt puurima. Puuris nii hästi, et isegi puur läks katki :) Lõpuks pidi ikka alla andma ja ütlema, et tema küll ei tea, millist imelikku täidet kasutatud on. Peab leppima, et juur on poolikult tehtud! Nii palju siis minu kogemusest (juur oli tehtud millalgi 80ndate lõpupoole).


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: