tavainimene

School’s Out for Summer

Posted in * by tavainimene on 31/05/2016

Ootan oma programmeerimiskursuste (1+3 EAP) digitunnistusi ja mõtlen, et kui ma tahaks oma koolitööna valminud mängukese n-ö pärisprogrammiks teha, siis mis oleks mõistlikum: kas hakata mässama Pyinstalleriga või Transcryptiga või hakata hoopis kohe heaga JavaScripti õppima. Ma siin natuke juba piilusin; oh aeg, oh aeg, kõik need semikoolonid — nüüd, kus mul just-just hakkas koolonite panemine välja tulema …

Ei ole kellegagi aru pidada ka. Kolleegid ja tuttavad suhtuvad minusse juba niigi, nagu oleks ma astunud mingi satanistliku sekti liikmeks. Aga kogu avantüüri võtab põhilises kokku siiski see dialoog:

— “Sul on koodis üks globaalne, fundamentaalne error.”
— “???”
— “Isikukoodis. Vaata selle teist numbrit.”

7 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. tiiger2ik said, on 01/06/2016 at 16:58

  Kas selle viimase kolme punkti jaoks mitte üks lisatest “kontrollitud oludes” teha ei tule?

  • tavainimene said, on 01/06/2016 at 18:38

   Vist ikka ainult siis, kui tahta neid punkte mingi kraadi saamiseks kasutada?

 2. mustkaaren said, on 01/06/2016 at 18:39

  Minu isikukoodi teine number on synniaasta kymnendinumber. Antud dialoog on ilmselt pehme vihje meie vanale koledale kombele, et töötaja peab olema noor ja ilus.

  • tavainimene said, on 01/06/2016 at 19:08

   Ma mõtlen alati, kui räägitakse, et “tänapäeva inimene peab elu jooksul seitse korda ümber õppima” vms, et kelleks see neljakümneviiene reaalselt ümber õppida saab. No taksojuhiks vast saab. Aga lennukipiloodiks ilmselt mitte. Põetajaks saab, kirurgiks mitte. Kohtusekretäriks hea vedamise korral võib-olla, vandeadvokaadiks vaevalt. Maalriks — jah, kui tervis vastu peab; ehitusinseneriks — ülimalt ebatõenäoline. Oma lõbuks võib õppida mõnd pilli mängima, aga ennast elukutseliseks interpreediks pole ilmselt mõtet unistada.

 3. Liis said, on 08/06/2016 at 14:42

  Ma selle gerontofoobiga ei taha nõustuda. Eriti it-valdkonnas on suhteliselt suva su vanus või hariduslik taust, paljusid asju saab teha kaugtööna ning tähtis vaid see, et töö oleks tehtud.

  • tavainimene said, on 08/06/2016 at 20:06

   Ma siiski kalduks arvama, et reaalsuses on 45+ vanuses nullist alustades enam-vähem võimatu omandada täiesti uuel valgekrae-erialal professionaali tasemel oskused. No kui oled rootsi keele tõlk, siis võid lisaks omandada norra keele. Aga kas notarist saab veterinaari ja vastupidi?

 4. Liis said, on 11/06/2016 at 07:55

  Ka selles vallas on erineva raskusastmega töid, mitte kõik ei pea kõigis keeltes programmeerida oskama. Sinust ei pea saama notar, võib saada näiteks notari abi, mitte veterinaar, vaid loomapõetaja. Jne. Kui sul tõesti valdkonna vastu huvi on, siis milleks enne üritamist juba käega lüüa? Lihtsalt sellepärast, et „isikukoodis on vale number”? Annan täitsa aru, et on olemas barjäärid, aga liiga lihtsalt loobuda ikkagi ei tasuks.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: