tavainimene

“Päevad, mis ajasid segadusse”

Posted in * by tavainimene on 22/04/2016

“Mets on kõrge, mets on kuri, metsas palju mehi suri” või kuidas see Runnelil oligi. Lühidalt: käisin kohalikus kultuurimajas vaatamas dokumentaalfilmi kodukandi lähiajaloost. Kui teil on õnn seda kõike mitte mäletada, siis … on teil õnn seda kõike mitte mäletada. Aga umbes nii see käis. Et sattuti suvalistesse kohtadesse suvaliste inimeste juurde ja aeti mingeid suvalisi asju. Ja töölise lapsest sai varas ja varga lapsest sai jurist. Ja mõned inimesed said surma. Ja kui kuskil keerlesid puuladvad päikesevalguses, siis polnud see kunstist, vaid ülejoomisest. 

Ma nüüd lähen kuulan 2 Quick Starti kassetti ja nutan natuke.

PS Kergendusega: vähemalt mõned Allari ja tema semude kambast jäid nondel karmidel aegadel siiski ellu. Nägin neid täna Maamessil. Lühikeseks pöetud juustesse on siginenud halli, Kappa dressid on välja vahetanud metsatehnika maaletooja logoga softshell. Kui põues ongi väike lapik Hennessy, siis on see ainult klientidele. 

Samas jälle — on ka need teised, keda võib kohata Hauka laadal. Nemad on jäänudki üheksakümnendatesse. Nagu seda on vist kogu Antsla linn. Ilmselt on Triinu baari keldris mingi temporaalvälja aeglusti.

PPS Ma ei rahune ikka maha. See ei ole minu meelest komöödia jõmmidest/jorssidest/rullnokkadest/maa-kaakidest (hea, et mitte makaakidest). See on maasotsioloogiline olukirjeldus proletariaadi kohanemisest uue ühiskondlik-majandusliku formatsiooni ning selle sümbolite ja rituaalidega. No mida peab üks lihtne maapoiss suvel tegema, kui pole enam kolhoosi ega Vene kroonut? Või siis veel laiemalt lugu sellest, kuidas sotsiaalse anoomia tingimustes otsustab kaoseliblika tiivalöök, kellel on käsi kullas ja kellel perse mullas. Naerda pole siin kellegi üle. 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: