tavainimene

Nohiku nädalavahetus

Posted in * by tavainimene on 03/04/2016

Aiatööde vaheajal nokitsesin oma jutugeneraatori prototüübi kallal, tõin sisse 36 dramaatilist situatsiooni jne. Nüüd genereerib  ta niisuguseid pärle:

“raskest haigusest taastuv spordiveteran põgeneb valesüüdistuste eest ning tunneb hirmu vananemise ees kusjuures teda takistab oidipuse kompleks ning olulist rolli mängib sündmuste arengus ilu”

“vähese haridusega tõre vabrikutööline asub lahendama painavat mõistatust ning avastab enda jaoks ilu kusjuures teda takistab usu kaotus ning olulist rolli mängib sündmuste arengus kunst”

“planeerimatult rasestunud karjäärinaine põhjustab kogemata inimese surma ning naudib elu ja seiklusi kusjuures teda takistab pettumine armastatus ning olulist rolli mängib sündmuste arengus ebaõiglane kohtuotsus”

8 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Paula said, on 03/04/2016 at 22:23

  Nüüd tuleb see kuhugi Mehhikosse või Venetsuelasse seriaalitegijatele ära müüa ja tulebki rikkus õuele

 2. nodsu said, on 03/04/2016 at 22:54

  See (nagu FB tekstigeneraatori tootedki) meenuab mulle natuke seda mängu, mida mu lapsepõlves “jutukeseks” nimetati. Et üks kirjutab midagi peategelase omaduse reale ja keerab selle serva ära, et näha ei oleks, järgmine kirjutab peategelase reale, kolmas tegevuse reale jne.

 3. tavainimene said, on 04/04/2016 at 04:41

  Mehhikos on kindla peale midagi sellist juba ammu kasutusel :)

  Michael Frayni “Plekkmeestes” oli ka üks teema, kuidas panna arvuteid romaani kirjutama (keegi võiks selle huumoripärli eesti keeles uuesti välja anda).

  Mis need FB tekstigeneraatori tooted on? “Kliki siia ja saa teada oma päeva mõttetera”? (Ma ei ole ise kunagi klikkinud, aga olen küll mõelnud, et a) kas need on täiesti suvalised või kuidagi numeroloogiliselt vms kasutajaga seotud? b) kas need on puhas meelelahutus või kogutakse nende abil kasutaja kohta mingit teavet?)

  Tegelikult ei tohiks süžeegeneraator muidugi lähtuda ühe inimese piiratud ja kallutatud fantaasiast. Tuleks võtta aluseks valim juba populaarseks osutunud tooteid. Või siis vähemalt küsitleda auditooriumi stiilis “kas teile meeldiks pigem vaadata filmi/lugeda raamatut, kus peategelaseks on fotograafilise mäluga autistlik noormees või sõjakoldes invaliidistunud biseksuaalne naisreporter”. Või siis peaks liikuma edasi puhta juhuslikkuse suunas. Mis tundub mulle hetkel huvitavam, juba selles mõttes, et kas üldse on võimalik genereerida täiesti juhuslikku arvu. Näiteks arvutil, mille kogu sisend on ju inimese antud. Või inimesel, kelle meelest miskipärast 77 on kindlasti “seksikam” arv kui 29 või 84.

  Midagi lõbusat ka: https://en.wikipedia.org/wiki/Infinite_monkey_theorem#Random_document_generation

  • toomastaliesin said, on 08/04/2016 at 17:28

   Põhimõtteliselt on küll võimalik täiesti juhuslikku arvu genereerida, kui olla rahul nt. sellega, et tegu on täisarvuga mingis lõplikus vahemikus. (kui me seda vahemikku ei piiraks, peaks selline keskmine genereeritud arv lõpmata suur tulema, nii et nõndaviisi läheksid asjad nurja). On olemas mikroskoopilisi kvantfüüsikalisi protsesse, mis ongi juhuslikud – kõik tingimused on samad, aga mõnikord läheb ühtpidi, mõnikord teistpidi.

   Samas võib lihtsalt ausat münti ka loopida – nii saab kah päris hea juhuslikkuse kätte.

   vt. ka https://en.wikipedia.org/wiki/Hardware_random_number_generator

  • tavainimene said, on 14/04/2016 at 09:32

   http://xkcd.com/221/

 4. muhukadri said, on 04/04/2016 at 11:58

  Kahtlemata vajalik abimees tuleviku Pedro Camachodele :)

 5. nodsu said, on 04/04/2016 at 13:18

  Kui ma õigesti aru saan, sis FB tekstirobot kombineerib kasutaja enda teksti ja üritab selle põhjal teha uusi lauseid, mis võiks tema suust-sõrmist pärineda. Vahel saab hämmastavalt hästi pihta.

  • tavainimene said, on 04/04/2016 at 13:50

   Aa, seda ma pole juhtund nägema.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: