tavainimene

Naljapäev

Posted in * by tavainimene on 01/04/2016

Norsatasin rongis päris valjusti naerda, aga üldse mitte Elroni teadaande peale (“lugupeetud reisijad, palume vasakul poolel istujatel vahetada koht paremal pool istujatega, kuna rong on kergelt kreenis ja ees seisab järsk vasakkurv, mis nõuab koosseisu balansseerimist”), vaid hoopis lugedes Õpetajate Lehte, kus Priit Ratassepp palub lugejatel teha väike enesekontroll põhihariduse programmi valdamise osas: “Too kaks näidet selle kohta, kuidas sa rakendad elus bassivõtme tähendust.” Selles viimases lauses on lihtsalt nii palju asju valesti. Õnneks taipasin kodus üle guugeldada ja tundub, et asi on paranenud: õppekava viimase versiooni järgi põhiharidusega inimene “teab bassivõtme tähendust ning rakendab seda musitseerides repertuaarist tulenevalt”. 

Järgmises peatusevahes sepitsesin ma juba peas omaenda naljapäeva-pressiteadet, mille kohaselt Pendelrongiga Reisijate Unioon (PERU) on esitanud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile taotluse algatada asjakohastes õigusaktides muudatused, mis annaksid õiguse konfiskeerida ja kohapeal hävitada seade, millest kuulatakse ilma kõrvaklappideta nõmedat mussi, kusjuures nõmedana defineeritakse antud kontekstis igasugune muss, mida kuulatakse ilma kõrvaklappideta. 

*

Eilne lõõpimine raamatu kirjutamise teemal pani täna mõtte liikuma. Ma olen juba kunagi ammu, enne Rory jututäringuid mõelnud juhuvaliku abil fabuleerimise peale, ja hiljaaegu jälle. No ja nüüd, kus ma käin juba neljandat nädalat programmeerimiskursusel …

jutukas

 

(Kui seda juhtub vaatama keegi, kes päriselt programmeerida oskab, siis palun püüdke lihtsalt nähtu kiiresti unustada.)

Advertisements

3 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Anon said, on 03/04/2016 at 18:54

  See + “Nohiku nädalavahetus” = väga äge!

  Ja et Sa viitsid seda enese jaoks põnevaks muuta. Kiitus! Aga ole hea, seleta lahti rida:
  valik = sample((list(range(1,10))), 4)

  Aitäh!

 2. tavainimene said, on 03/04/2016 at 19:12

  Appi. Ee … võetakse arvud 1 kuni 10 (range), moodustatakse neid järjend (list), võetakse sellest 4 suvalist elementi (sample) ja defineeritakse see uue järjendina nimega “valik”? Kindlasti oleks sama asja saanud teha kolm kuni viis korda lihtsamalt (randint(1,10) vms), aga, nagu öeldud, ma olen üldiselt ikka väga humanitaar ja programmeerimist õppinud tänaseks neli nädalat. Palun kergemat karistust.

 3. Mirjam said, on 04/04/2016 at 19:56

  Halleluuja! Kus saab PERU petitsioonile allkirja anda?


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: