tavainimene

Ja sai talv, ja sai kevad

Posted in * by tavainimene on 30/03/2016

Murulauk kasvuhoones on juba täitsa tubli tegija. Tomati- ja paprikataimed kasvavad töö juures, kus on ühtlasem soojus ja suurem aknalaud. Kodus külvasin kasti lilleseemneid ja jätsin sildi juurde panemata, sest otse loomulikult ma ju mäletan, et siia said … jah, misasjad siis? Vaat ei ole meeles ja idulehtede järgi ära ka ei tunne.

Turult ostsin kilo varajase kartuli seemet. Algne plaan oli panna need katteloori alla, et jaanipäevaks heeringa juurde värsket saada. Aga siis mõtlesin, et paneks hoopis kolm mugulat pangega kasvuhoonesse. Mõtlesin veel natuke. Kuskilt olin lugenud õpetust, et kartulipealsetele tuleb regulaarselt peaaegu tippudeni mulda peale ajada, seda rohkem nad mugulaid alla kasvatavad. Hmmjaa. Kohe süttis peas lambike. Peaks olema selline torujuppidest tornike — alt võtad järjest mugulatega sektsioone ära ja peale paned mullaga juurde. Kartuli-igiliikur. (Ema oleks siinkohal tõdenud: “Oma isa tütar.”)

Hiline kartul on keldris üsna kenasti talvitunud, nagu ka porgandid. Neid viimaseid oleks tulnud palju rohkem süüa, nagu ka peete. Hmh. Pagan. Tõesti. Mitte rongis pirukaid näsida ja garderoobi otsast tasapisi number kaks numbrit suurema vastu uuendada. Ajaloolise tõe huvides tuleb veel üles tunnistada, et hapukapsatünni on koloniseerinud tundmatu eluvorm. Ja vein sai … kuiv. Väga kuiv. Brutaalselt brut. Brutissimo. Võib-olla saaks seda kasutada katlakivieemaldajana.

Aga lõhnad ja hääled on kevadised ja õhtud on valged ja maja lõunaseina ääres õitsevad esimesed krookused. Elame veel.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: