tavainimene

Lihtsalt uudishimust

Posted in * by tavainimene on 20/01/2016

Ahjukütjad, kuidas te oma küttevaru soetate? Kas ostate märjad puud ja panete kuivama? Riita või kuuri? Või kuivad? Võtate pikad puud ja saete-lõhute ise? Käsisae ja kirvega? Või kreissae ja halumasinaga? Või ostate valmis halud? Lahtiselt, aluse peal või kotis? Või pinnud-klotsid? Kask, lepp või muu? Aastate vältel kindlalt müüjalt või vajaduse tekkides kuulutuse kaudu? Või olete üldse üle läinud saepurubriketile? (Ja kuidas hinnad on, kui see pole saladus?)

8 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. ritsik said, on 20/01/2016 at 20:35

  Tuttav metsaomanik toob iga kahe- kolme aasta tagant õue tohutu virna mitmemeetriseid talvel mahavõetud puid (ta müüb ka halupuid, aga meie eelistame puude menetlemisega ise trenni teha). Mees mootorsaega jupitab ja kirvega lõhub, meie lastega laome riita. Esimesel suvel kuivavad õues riidas, teise suve lõpus laome kuuri alla. Põhiliselt lepp. Hinda ei tea.

  • tiiger2ik said, on 27/02/2016 at 17:36

   naabritele tuleb kaasa tunda

 2. Morgie said, on 20/01/2016 at 21:52

  Linnas, üürikorteris ja kehva ahjuga, mida omanik aastaid ei ole vaevunud korda tegema, saan ma kasutada ainult saepurubriketi varianti. Varem oli kütteklots ka mõeldav – tootmisjäägid kuivast lauast.
  Hoian keldris, õues ei saa kuivatada, kuuri ka ei ole, varastataks ära. Seega tuleb kõne alla ainult täiesti kuiv materjal.
  Saepurubriketti on mitut sorti, seekord sain ühe tihedama sordi, mis põleb üsna kaua ja süttib üsna vaevaliselt. Lõpuks võtsin kasutusele süütekuubikud – palju need ei maksa.
  Tulevad 10kiloste kottidena, aluse peal, rentaablim on osta terve alusetäis korraga (umbes tonn)

  • Morgie said, on 20/01/2016 at 21:54

   Tellin juba mitu aastat järjest Diislikeskusest, briketi tonn on praegu 130 eurot. Muid hindu uuri siit: http://diislikeskus.ee/ – põnev lugemine.
   Lisaks loe Mika Keräneni “Küttepuuvargad”, kah hea teos.

 3. nodsu said, on 21/01/2016 at 01:48

  suuremalt jaolt oleme saepurubriketi peal, natuke on kütteklotse (kuigi kui ma nüüd järele mõtlen, võivad need olla naabri antud, enne kui ta ära kolis, et nende veearvevõlga tasa teha), natuke kasepinde (teise naabri tuttava käest, siis sai usaldada, et kuivad). Aga hindu peaksin kõigepealt A. käest küsima, tema tegeleb sellega.

  • nodsu said, on 21/01/2016 at 22:55

   uurisin A. käest saepurubrikett maksab seal, kust meie ostame, 165 eurot (need on väiksemas pakis, veekindlas, nii et ükski ei lähe pudiks, nii et kallim hind, aga kõik läheb asja ette.) ja aastas läheb meil kahe ahju (mis kütavad kokku kolme tuba ja kööki) pluss boileri peale (aga boiler võtab suht vähe, 1-2 briketti korraga) kolm ja pool tonni. Vbla igaühel nii palju ei läheks, aga A. on külmavares.

 4. kiilakas said, on 07/02/2016 at 15:23

  Ostan saetud-lõhutud puud. Selleks talveks sain musta lepa 27 raha ruum (Viljandis).
  Oli jaanuaris lõigatud-saetud-lõhutud ja juulini väljas olnud. Mina ladusin kuuri. Kuiv mis kuiv. Kokkukägardatud ajaleht alla ja põleb.
  Tolle raha eest ei tasu mingi muu variandiga mässama hakatagi, kui just maja kõrval mets ei kasva.

 5. Kristhel said, on 11/02/2016 at 21:34

  Oma maa, oma mets. Oleme aastakese maal elanud ja siia kolides möödunud kevadel, oli saabuva talve küttevaru olemas. Vaja osaliselt saagida/lõhkuda ja kuivama panna. Sügisel kütsime märjad puud eest ära, siis jõudsime kuivadeni (kui suurem miinus juba muidugi möödunud oli) Õnneks jagus eelmiste omanike varudest ka selle aasta saabuvaks talveks, seega võtame praegu kergemalt.

  Tellime tuttava kes metsast mõned jämedamad maha võtab, saeme ise ja lõhume ise (ma 27 aastane naisterahvas JUMLDAN puude lõhkumist!) Kuigi metsa tühjaks ei taha saagida, siis võimalik, et paari aasta pärast tellime kuid saeme/lõhume ikka ise. Odavam kaa. Isa on puiduveorekka peal, saame soodsamalt head kraami :)


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: