tavainimene

Iseend ja torme võites

Posted in * by tavainimene on 10/11/2015

Beethoveni die größten Schlager’i (Appassionata, Kuupaistesonaat, Waldstein, Pathétique) juurest olen jõudnud otsaga Eugen Kapi “Kalevipojani” ja järjekorras ootavad Tubina sümfooniad. Sellest olekski tulnud alustada, mitte prauhti! Kõrvitsa “Lageda laulude” juurde. Mis mulle tervikkogemusena meeldis, aga helikeelelt jäi ikka natuke võõraks. Acquired taste; aga eks mitmed ole “magava mehe” veinidega alustanud.

Noid “Lageda laule” ma tahaks tegelikult veel kuulata. Kõrvaklappidega, pimedas toas. Üleüldse, miks peab kontserdisaal olema valge kui teatrisaal on pime?

Piinlik peaks olema muidugi sellisel teemal suud täis võtta inimesel, kes kuulab väärt klassikuid rongis kudumise taustaks.

Ja üleüldse. Mida öelda inimese kohta, kes kaks vaba päeva veedab kapsaid tünni tampides ja kõrvitsaid marineerides (nagu oleks kolhoosipulm tulekul) ning ülejäänud nädala toitub pirukatest ja poolfabrikaatidest, sest pole aega korralikult süüa teha? Just nimelt. Tegelikult, kui tahate teada, kuidas tuleks toituda, liikuda, töötada, puhata ja inimsuhteid hoida, siis jälgige hoolega mind ja tehke kõik täpselt vastupidi. Õnn ja edu peaksid loogiliselt võttes olema garanteeritud.

Advertisements

9 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. nodsu said, on 10/11/2015 at 21:36

  kui ruttu kapsad tünnis hapukapsaks arenevad?

 2. tavainimene said, on 11/11/2015 at 08:24

  Kirjanduse põhjal 4-5 päevaga, ma täna õhtul võtan julguse kokku ja vaatan, mis seal toimub.

 3. p-karu said, on 11/11/2015 at 19:28

  Mitte kolhoosipulmad, vaid apokalüps ja armageddon tulevad. Ma arvan, et sa oled ettenägelikum kõigist ja kui siis lõpuaeg on käes, kuulad patareidega raadiost ERRi viimseid uudiseid, õngitsedes purgist väärikalt kõrvitsatükke, tuba soe ja süda rahulik.

  • p-karu said, on 11/11/2015 at 19:35

   Ja Beethovenit võib kuulata kogu aeg. Ma kuulan Prokofjeviga vaheldumisi isegi korrektuuri lugemise taustaks. Soovitan veel klaverikontserte (eriti neljandat) ja seitsmendat sümfooniat, viiendat ka, kuigi suur hulk inimesi on sellest hirmsasti tüdinud pärast gerontokraatia loomulikku lõppu 1980ndate algul, kui telekast suurt muud ei tulnud leinaajal.

 4. mustkaaren said, on 11/11/2015 at 20:40

  Flöödimuusika on hea, voolav ja õrn, samas iseloomuga.
  Gerontokraatia oskas klassikalise muusika maine oma masendava ja monumentaalse helindivalikuga täis teha, aga õnneks on tänapäeva võimaluste juures rehabiliteerumine ylevoolav ja mitmekylgne. Olen avastanud lisaks euruupa klassikale ka brasiiliat, mille sambast välja kasvanud rytmid, harmooniad, pillipark ja laulumaneerid on eriti sygisel päikese aseaineks. Ja 50-60-70-te saviplaadikriginaga sahisev väga big bändi muusika on terve võlumaailm.
  Yks asi aga on maruhea. Kuula Dream Theateri uuemaid platesid. Missugused kompositsioonid, milline instrumendivaldamine! Puhas kuld.

 5. tavainimene said, on 11/11/2015 at 21:17

  Apokalüpsivalmisoleku raames soetasin endale veinikäärituspudeliküürimisharja :)

  Dream Theater kõlab huvitavalt; ma pole neist ausalt öeldes varem kuulnudki.

  Tänane rongiavastus:

  • p-karu said, on 12/11/2015 at 11:31

   Veinikäärituspudeliküürimishari. A) nüüd on sul küll kõik vajalik olemas; b) õnnitlen uue liitsõna loomise puhul: “Sinu otsinguga – veinikäärituspudeliküürimisharja – ei sobinud ükski dokument.”

 6. tavainimene said, on 12/11/2015 at 08:13

  Enam paremaks minna vist ei saa:

 7. Morgie said, on 23/11/2015 at 13:09

  Telli käppelt Hiinast käsigeneraator, siis saad (allatõmmatud) mussi veel kaua peale apokalüpsmist kuulata.
  Mesilaste soetamine oleks ka hea mõte.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: