tavainimene

“Ajastu ahistavad asjad”

Posted in * by tavainimene on 23/10/2015

Pärast Ahto Lobjaka eilset kanepiapoloogiat Postimehes võtsin raamatukogust järjekordselt “Ajastu ahistavad asjad” ja lugesin üle. Kirjutatud 1964 ja pärast poolt sajandit õõvastavalt ajakohane. 

Kuskilt fännilehelt lugesin, et sündmustik paigutub 2019. aastasse. Teaduse ja tehnika areng on andnud valdavale osale inimkonnast piiramatu külluse, lahendatud on energia-, toidu- ja rahvastikuprobleem. Kommunistlik ja kapitalistlik leer eksisteerivad rahumeelselt kõrvuti; kuskil arengumaades püsivad veel sõjad ja viletsus, aga suur osa planeedist on demilitariseeritud. Suuri probleeme ei ole enam ja see, nagu selgub, on suur probleem.

Teadusliku fantastika poole pealt on mõned asjad nihu läinud — pärismaailmas on kosmosevallutused toppama jäänud ja subelektroonse-ritrinitiivse mateeria asemel pigistame energiat endiselt ammu surnud mereloomadest; mobiilside ja interneti arengut ei osanud vanameistrid ette näha. Aga sotsiaalfilosoofia on, nagu juba öeldud, halastamatult täpne.

Ma arvan, et see raamat võiks olla 7.-8. klassis soovitusliku kirjanduse nimekirjas. Ning alko- või narkojoobes vahele jäänud alaealistel peaks olema kohustus see läbi lugeda ja loetu põhjal arutlev kirjand kirjutada.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: