tavainimene

Non olet

Posted in * by tavainimene on 28/08/2015

Eesti naisteajakirjandus suudab ühe nädala toodanguga ära nullida sufražettide ja feministide aastakümnete pikkuse vaevanägemise tõestamaks, et naised pole meestega võrreldes intellektuaalselt alaväärtuslikud.

Advertisements

7 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Hundi ulg said, on 30/08/2015 at 07:00

  Õige tähelepanek. Huvitav, milliseid ajakirju lugedes saavad mehed aru enda intellektuaalsest üleolekust? Vaevalt ajakirjadest. Eks ikka naiste ja tütarde lugemiseelistusi jälgides :) Igatahes soovin edu sellisele vahvale ühendusele nagu Eesti Naistoimetajad

  • nodsu said, on 30/08/2015 at 22:46

   see küsimus tõi mu vaimusilma pildi, kuidas keegi mees Maajat loeb ja kohe tunneb, kui palju see on intelligentsem Cosmopolitani artiklitest “10 viisi, kuidas mees voodis hulluks ajada”.

   Kunagi tõi keegi mulle koju ühe teise meesteajakirja numbreid – sellel ajakirjal väga pikka iga ei olnud, Maajaga võrreldes oli see nähtavasti liiga kõrgelaubaline, aga paar aastakest vast ikka ilmus. Mulle jättis sealt kustumatu mulje fotokoomiks, kus latekskostüümis ja politseimütsiga tšikid lohistasid enda järel meest ja jutumull ütles intelligentselt ja informatiivselt “Ära lohise, raisk”.

 2. Hundi ulg said, on 31/08/2015 at 10:26

  Olen minagi elus paari Maajat näinud. Tõeline žanriline pildijutukirjandus – stiilne, ühesõnaga. Sain sellest aru intelligentse meesterahvana :)

 3. tavainimene said, on 31/08/2015 at 12:14

  Meie meediamaastik põlistab hoiakut, et naiste teemad on kodu, pere, ilu, mood, toit, tervis, esoteerika ja klatš. (Õhtuleht saadab oma naiste-nädalakirja lausa tellimata koju. Ka minu eakalt kaitsetult vanatädilt nõutakse, kas ta “on valmis, et plahvatada elu mahladega täielikus hedonistlikus naudingus orgastilisse eluenergiasse”.)
  Edasi on tõlgendamise küsimus, et kas nn suured teemad (ühiskond, poliitika, majandus, kultuur) on siis rohkem meeste teemad või kõigi teemad. Viimasel juhul — kus on, nagu ma varemgi küsinud olen, Delfi, Postimehe ja Õhtulehe meestelehed rubriikidega Jaht ja Kalapüük, Auto ja Moto, Ehitus ja Remont, Militaaria ja Relvad, Paadid ja Kaatrid, Digi ja Vidinad jne?

  • nodsu said, on 31/08/2015 at 17:08

   noh, kui vaadata, mida meesteajakirja all mõeldakse, siis meeste teema on paljad tissid. Delfi, Postimees ja Õhtuleht on sellise meestelehe jaoks nähtavasti liiga konservatiivsed.

 4. nodsu said, on 31/08/2015 at 17:12

  ühesõnaga – kui ajakirja kohta peab juba ütlema “meeste-” või “naiste-“, siis kajastavad need suuremalt jaolt n.ö traditsioonilist – st enam-vähem 1950. aastate – ettekujutust sugupoolte suhetest: mehed tahavad keppi ja naised tahavad pesa punuda. Cosmpolitan õõnestab seda veidi oma kontseptsiooniga, et naised tahavad KA keppi.

  Mis esoteerikasse puutub, siis mulle tundub, et kui Telegram on implitsiitselt naisteleht, siis selle samamoodi implitsiitselt meestele orienteeritud vaste on praegune Kultuur ja Elu (ehk nagu kirjastamismaailma insaiderid ütlevad, “natsipask”).

  • Morgie said, on 01/09/2015 at 06:32

   Jumal paraku, minu tutvusringkonnas on Telegrami lugevaid mehi ja naisi võrdselt, küll aga paistavad seda lugevad mehed silma eriti raevuka usklikkusega, kusjuures nende peamiseks argumendiks on, et inimene, kes Telegrami ei usu, on ajupestud. No ei ole naisteajakiri.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: