tavainimene

Ei mõista kolme lugeda

Posted in * by tavainimene on 21/08/2015

Ei maksa ikka tõsiste asjade üle ilkuda. Eile ilmus õue peale kohalik juhutöömees, kes pakkus, et ta võiks mul paari euro eest kraaviperved üle trimmerdada. Töömeest oli ilmselgelt juba mõni aeg tagasi tabanud, khmm, terviserike, aga et sedalaadi rikked kipuvad siinkandis olema endeemilised, jäin pakkumisega põhimõtteliselt nõusse. No nii. Kui vana kütusesegu paaki kallas ja trimmeri käima tõmbas, lahvatas see suure leegiga põlema. Ja kärsatas hetkega masinistile ette veidra afrohabeme. Et mul olid moositeo tõttu uksed pärani, sain reageerida kiiresti: haarasin nagist saunalina, kastsin selle veetünni ja viskasin tulekoldele peale, hoides nii ära täiendava materiaalse kahju ja võimalike raskemate kehavigastuste tekke.

Vanamees vandus eesti, vene ja võru keeles, minul tikkus peale närviline naer. Et siis nõndamoodi. Seaduse silmis olen mina ju Tööandja. Kelle kohus on tagada, et Töövõtja käsutuses oleksid Töö ohutut teostamist võimaldavad töövahendid, et Töövõtja oleks instrueeritud Töö suhtes kehtivatest ohutusnõuetest ja et tal poleks, khmm, terviseriket, mis takistab Töö ohutut teostamist. Ma ei hakka üldse rääkima töötamise registrist. Juura ajastu hingus, kuum ja lehkav nagu sauruse hingeõhk. Las need kraavid parem rohtuvad omasoodu.

*

Täna lõin rongis lahti Õpetajate Lehe. Kohe teisel leheküljel sain teada, et Kihnu kool otsib poiste tööõpetuse õpetajat. Noh, kuskil veel valitseb talupojamõistus ja asju nimetatakse nende õigete nimedega. Mes sie naastõrahva tüe kua ond. Tsiteerides raamatut “Koolipedagoogika” aastast 1982: poistesse tuleb sisendada mehelikku õilsust, anda füüsilist karastust ja tehnilisi oskusi, tütarlapsele tuleb õpetada naiselikku uhkust, tagasihoidlikkust ja väärikust, aidata saada heaks perenaiseks. Ulguge, feminatsid.

*

Sain teada, et “kultuurisõja on algatanud need, kes ründavad iga elujõulise kultuuri aluseks olevaid väärtusi – mehe ja naise abielu, perekond, rahvuslik iseseisvus, majanduslik sõltumatus ja vooruslik eluviis”, aga no mina olen nii juhm, et mulle on vaja puust ette teha ja punaseks värvida. Kes need “need” on? Kes lööb keda, ütle seda?

 

8 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. nodsu said, on 22/08/2015 at 16:10

  Mul tuli ka küsimus: kelle majanduslik sõltumatus?

 2. tavainimene said, on 22/08/2015 at 18:35

  Pakuksin, et riigi ja rahva. Sõltumatus välisabist, välisinvesteeringutest, välispankadest ja väliskaubandusest. Et nemad ei saaks meilt nõuda sodoomia legaliseerimist, ähvardades lõpetada mikrokiipide ja hõõglampide tarned.

 3. nodsu said, on 22/08/2015 at 18:43

  va modernistid.

 4. Tarmo said, on 22/08/2015 at 21:49

  “mehelikku õilsust, anda füüsilist karastust ja tehnilisi oskusi, tütarlapsele tuleb õpetada naiselikku uhkust, tagasihoidlikkust ja väärikust, aidata saada heaks perenaiseks”. See toimib ja töötab. Omal nahal laste kasvatamisel järgi proovitud. Ja seda käesoleval sajandil.

  • tavainimene said, on 23/08/2015 at 09:27

   Idealist minus ütleks, et nii poistele kui tüdrukutele võiks anda huvide- ja võimetekohast füüsilist karastust, tehnilisi ja majapidamislikke oskusi ning kasvatada neis julgust, väärikust ja viisakust.

  • tavainimene said, on 23/08/2015 at 09:35

   Muidugi oleks huvitav lahti seletada, mis on (naiselik) tagasihoidlikkus ja millised on selle implikatsioonid ühiskondlikus elus, tööturul jne. Naisele on sobimatu taotleda tähelepanu ja mõjukust, pürgida juhirolli, küsida palgatõusu?

 5. Morgie said, on 02/09/2015 at 12:46

  Ma kõksiks tolle kraavikalda vikatiga äragi, aga sa oled vist nii bizi mann, et ei jõua?

 6. tavainimene said, on 02/09/2015 at 13:45

  Kraave seestpoolt on vikatiga suht kehva tsäkutada, ma loodan saabuva sügise peale :)


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: