tavainimene

Kriisikommunikatsioon algajale

Posted in * by tavainimene on 19/08/2015

Kahtlemata oled sa hoolas ja ettevaatlik. Paraku ei saa siiski täielikult välistada, et sinu omatavas või juhitavas ettevõttes juhtub kliendiga traagiline õnnetus. Tänapäeval, mil iga telefoniomanik on rindereporter, jõuab selline uudis välgukiirusel massimeediasse. Kuidas siis talitada?

Kõige tähtsam nõuanne: ära anna mingeid kommentaare, kuni pole saanud kokkuleppele mõne korraliku suhtekorraldusfirmaga. Ütle näiteks: “Lähitundidel tuleb pressikonverents, kus jagame teiega kogu meie käsutuses olevat infot.” Selleks ajaks suudavad professionaalid sulle õiged sõnumid kokku panna. Aga võid hoida kokku suure hulga raha, kui järgid alltoodud lihtsaid juhiseid. 

Tunnista, et juhtus õnnetus. Väldi sõnu nagu “traagiline” jms.
Avalda kiitust oma alluvatele, näiteks kiire reageerimise eest. Ära hakka täpsustama, kui see seisnes kiires jalgalaskmises.
Kinnita, et teed täielikku koostööd juhtunu põhjuste välja selgitamiseks.
Rõhuta, et sinu kaup või teenus vastab kõigile nõuetele ja standarditele.
Ütle: “Mul pole õigust kommenteerida väiteid, nagu tabanuks klienti terviserike”. Vahet pole, et see väide pärineb hetkel ainult sinu suust. Paljudele jääb mulje, et oligi terviserike, aga mingi andmekaitse jura tõttu ei saa seda välja öelda.
Ära keera vinti üle: ei tasu vihjata kliendi joobeseisundile (rangelt võttes on ka see terviserike) ega temapoolsele ohutusnõuete eiramisele (sest sinu toode ja teenus on ometi täiesti lollikindlad). See mõjuks süü endalt ära veeretamisena, halvimal juhul laimuna. Terviserike on seevastu täiuslik forssmažöör, õnnetu juhus, milles keegi süüdi pole.
Kui klient on veel elus, soovi talle peatset paranemist, isegi kui selle meditsiiniline tõenäosus on kaduvväike. Soov on ju kaunis ja mingile osale publikust jääb ikka kõrva, et ju polnud lugu väga tõsine.

Valge kampsuni avang jts võtted tulevad vaatluse alla jätkukoolitusel edasijõudnutele. 

Advertisements

2 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. Kaur said, on 19/08/2015 at 16:46

    Kriisikommunikatsioon algajale poliitik-meedikule. Kui sul on midagi öelda või soov midagi muuta, siis ära alusta sellest, et pritsid laias kaares tatti kogu maailmale. Kuulaja võtab isiklikult ja pahandab. Mistahes sisukas asi su jutus ka on – solvunud publik ei kuula sind enam. Muidugi, pööbel su ümber plaksutab õndsalt, sest no kus nüüd alles ütles. Aga su ütlemise-muutmise sihtgrupp ei ole ju publik!

  2. tavainimene said, on 20/08/2015 at 19:34

    Poliitiline kommunikatsioon on mõnes mõttes lihtsam ja mõnes mõttes keerulisem. Sa ei pea üritama meeldida kõigile, vaid ainult nendele, kelle hääli sul on kavas saada.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: