tavainimene

Asülandi aabits 1.0

Posted in * by tavainimene on 07/07/2015

1. Te pole siin südamest teretulnud, vaid hädapärast sallitud. Kahju küll. Ilmselgelt pole ka teie siia sattunud oma esimese eelistuse tulemusena. Püüame sellest kehvast olukorrast minimaalsete kaotustega üle saada.
2. Jah, Eesti on vaene, siin on vilets kliima, kultuurisaavutused kasinad, toit maitsetu ning inimesed kainena tuimad ja joomasena sõgedad. Meie võime seda öelda. Teie mitte. Teilt eeldatakse vaoshoitud tänulikkust selle eest, et vähemasti pole teie elu siin otseses ohus. Positiivse külje pealt on lubatud mainida veel puhast loodust.
3. Vaoshoitud olek on igati hea mõte. Rääkimine hõbe, vaikimine kuld. Privaatsus on püha. Avalikus kohas kõneldakse poolihääli ning võõrast inimest ei kõnetata ilma otsese hädavajaduseta (maja põleb vms).
4. Eesti keele (selgeks) õppimist võetakse lugupidamisavaldusena. Eesti keele oskus on üldiselt vajalik töö leidmiseks. Hea töö leidmiseks on vajalik lisaks ka inglise, vene ja soome keele oskus. Edu. Kui olete eesti keele selgeks saanud, püüdke vältida netikommentaaride lugemist.
5. Peaaegu kõik käivad tööl. Paremal juhul nad ka teevad tööd. Ettevõtlus võib töise tegevusena kvalifitseeruda, kui see a) sisaldab millegi oma kätega valmistamist või b) toob sisse nii palju raha, et kõigil jääb suu lahti, st kinni. Töö on sotsiaalne norm kõigile enam-vähem (üha enam ka vähem) tervetele inimestele, sh naistele, kellel pole parasjagu rinnalapsi.
6. Mehed ja naised on teoorias võrdsed. Tegelikult peavad naised sama tulemuse saavutamiseks umbes 25% võrra rohkem panustama ja neile kehtivad umbes 150% kõrgemad moraalsed standardid.
7. Lapsed kuuluvad rohkem ema juurde. Üle kahe põlvkonna elab harva koos. Kümneliikmelisel perel võib eriti linnas olla raske leida sobiva suuruse ja hinnatasemega eluaset. Tegelikult juba viieliikmelisel.
8. Mõned riigipühad on kristlusepõhised, aga üldiselt on kõik usud võrdselt tähtsusetud. Mitte kedagi ei huvita, kas te palvetate Muhammedi, Jeesuse, Ahuramazda, Luciferi, Suure Vaimu või Nähtamatu Roosa Ükssarviku poole. Karikatuurid ja halastamatu pila on vältimatud.
9. Kõik, mida te teete hästi, läheb heal juhul teie isikliku tubliduse arvele. Kõik, mida te teete halvasti, üldistatakse vältimatult kogu teie rahvusele/rassile/usutunnistusele.
10. Ärge nüüd nii tõsiselt ka võtke. Meil on valge nahk, aga see-eest must huumor.

Advertisements

3 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. kristallkuul said, on 07/07/2015 at 07:32

    Puhas kuld.

  2. kaaren said, on 07/07/2015 at 13:01

    Kymnesse!

  3. sesamy said, on 07/07/2015 at 19:47

    brilliant :)


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: