tavainimene

Rinnust saati kiigub kastehein

Posted in * by tavainimene on 04/06/2015

Emast jäi maha pool maja, mis on põhimõtteliselt elamiskõlblik, aga vaevu-vaevu. Teises majapooles elab vanatädi, kes on eriti enda jutu järgi samuti vaevu-vaevu elamiskõlblik ja kellele mina olen enam-vähem lähim toimetulev sugulane. Valla sotsiaaltöötaja teeb koduvisiite kaks korda nädalas ja sellest ei piisa. Erahooldajat ei leiaks selles kandis isegi raha eest — eeldusel, et mul oleks see raha, mida mul pole. Kahte majapidamist ma ülal pidada ja talvel soojaks kütta ilmselt ei jaksa. Aga linnakorteri — kodu! — välja üürimine ja sundpendelrändajaks põlistumine tundub jällegi liiga suur ja lõplik otsus. Mõelda ja otsustada ei tahaks tegelikult üldse. Õnneks on selleks aega nagunii kasinalt — puud, solk, vesi, muru, peenramaa, muru, muru, muru ja nii edasi. Aina mun pitää. Muru niitmiseks on nüüd vähemalt uus masin olemas. Mis toob muidugi kaasa uued mured aga ka mõne harva peaaegu et lõbusa hetke. Guugeldades fraasi “muruniiduki õlivahetus” sattusin auto24 foorumis sellisele postitusele (kirjaviis muutmata):

“Kes soovib head niidet saada siis soovitaks järgmist asja. Muruniitjal hetkel peale märgitud pöörded ca 3000 aga hein on paks siis ei jõua läbi närida. Tegin siis sellised asjad: võtsin maha blokikaane ja lasin tuttaval treialil madalamaks lihvida ca pool cm seega surveaste tõusis märgatavalt, samuti panin ka kolvile kolmanda rõnga, muidu kippus läbi laskma. Summuti eemaldasin. Samuti ehitasin väikse turbo (surve balooni pealt). Natuke sättisin süüdet ja ongi olemas: nüüd pill käib 7900 pöörde peal (gaasisiibri ka avasin täielikult) Ostsin ka väikse odava tahomeetri, hea pöördeid jälgida. Päris hea on niita võtab ka paksemast heinast läbi, ei ole vaja nii tihti niita. Ah jaa netist tellisin alla ka titaanist-molübdeenist kombitera, et ikka vastu peaks ja ära ei lenda. Igatahes selline mõnus mootorratta hääl on, saab suht jooksuga niita. Soovitan soojalt ei ole väga keeruline”

2 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. Manjana said, on 04/06/2015 at 12:28

  Ma muruniitmisest ei tea midagi, aga selline masina putitamine kõlab ikka vägevalt! huvitav, milleks sellised mehed võimelised on, kui neile võimalus anda. (eks sama küsimus kehti kõigi inimeste kohta)

 2. kaaren said, on 04/06/2015 at 20:58

  Ee… Selliseid mehi on vähe, pakun et see 1 umbes 20 st. Ylejäänud keeravad teie niiduka uhke jutu saatel lihtsalt sujuvalt tuksi.
  Kas tõesti, absoluutselt tõesti pole kedagi rohkem appi võtta. Või soovitakse kogu tyli sinu kaela jätta, et seejärel mugavalt pärima asuda.
  Meele teeb kurvaks surevate talude ja viimaste perenaiste käekäik. Anna andeks, aga mul seisab see ka ees, piiriäärses talus elavad juba suht tõbised vanemad.
  Ega ma mingi usklik ega esoteerik pole, aga aeg-ajalt panevad elu veidrused traditsionaalset poeesiat harrastama. No vahepeal lihtsalt on vaja yle mõistuse suure ebaõnne koorem mingi abstraktse patuoina selga veeretada, muidu osutud ise yhel päeval murdunud selgrooga kaameliks.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: