tavainimene

Paastukuu

Posted in * by tavainimene on 25/02/2015

Meie küla perearst jagas jälle lendlehti, mis kutsusid loomsest toidust loobuma. Et juhtum langes kokku lihaheitepäevaga, otsustasin ma väljakutse eksperimendi korras vastu võtta. Et kuidas tundub.

Nüüd on siis üks nädal ilma liha-kala, munade ja piimatoodeteta üle elatud. Põhiliselt praekartulite varal, ja ma kahtlustan, et see pole päris see, mida tohter silmas pidas, aga juriidiliselt on ju kõik korrektne. Vahele on võetud õunu, kapsasalatit, praetud punapeeti, rukkileiba, oliive ja kikerhernekonservi. Aga refrääniks jäävad ikka praekartulid.

Senised järeldused:
1) liha, kala ja muna järgi pole veel isu tekkinud;
2) praekartulitest pole veel isu täis saanud;
3) rohke õli, sool, sibul ja küüslauk teevad peaaegu iga taimetoidu paremaks, aga hapukoort, võid ja juustu nad ei asenda;
4) piima jooks praegu küll vähemalt liitri korraga ära.

8 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. lendav said, on 25/02/2015 at 21:33

  Tatar on vahelduseks hea.

 2. kaaren said, on 25/02/2015 at 23:55

  Eks paast oligi ajutine olukord, talvevarud otsas ja uudset veel pole, seened kah alles mitme kuu kaugusel, tuhandeid aastaid vana komme siinkandis…
  Öeldakse, et pärast paari esimest päeva paastu läheb tunne heaks, kergeks ja puhtaks. A mul kaovad ära veresuhkur ja -rõhk, nii et ei jaksa enam tööd teha. Nii et lubage jääda eriarvamusele ja edaspidigi väheke piima, munakest või hakklihakest söögi sisse panna. Jõudu tööle!

 3. nodsu said, on 26/02/2015 at 00:26

  kui ka kala menüüs ei ole, siis tuleb millalgi vist hakata seda B-misiganes vitamiini juurde võtma, mida taimsest toidust kätte ei saa (kuigi mingitest vetikatest vbla ikkagi saab, aga kust sa neid vetikaid võtad ja isegi see ei ole veel päris korralikult tõestatud).

  vanasti oli ka nii, et paastukohustus kehtis eelkõige neile, kes seda endale lubada said – st neile, kellel oli valida, mida süüa. ja kala sobis paastutoiduks, isegi kobras sobis; ja Itaalias arvati ka rupskid sinna mittelihade hulka.

 4. kaaren said, on 26/02/2015 at 13:49

  See muudab asja. Mistahes kala, maksapasteeti, sygavkylmutatud maksa jne on meil saada kyll.
  Kroonilise haigena kipub mul vahest ravum mõju kaotama. Siis lasen kerel 3-4 päeva sellest puhata.Rohkem kahjuks ei ole võimalik. Eks pidevalt yhesuguse toidulaua juures kipub organism ka mõnest ainest ylekyllastuma v puudust tundma, ses mõttes oma kehaga asjatundlik suhtlemine on ainult kasuks.

 5. tavainimene said, on 27/02/2015 at 10:54

  Vitamiinide peale ma olen ise ka mõelnud. Toortatart tahaks proovida. Hmm. Pärm – see on ilmselt loomne saadus? Üldse seened? Kobras kindlasti ei ole koššer, kuivõrd, nagu ma lendlehest lugesin, lihadest halvimad olevat siga ja jänes.

  • nodsu said, on 27/02/2015 at 20:02

   seeneriik on taime- ja loomariigi kõrval eraldi riik, aga seenerakud pidavat jah olema loomarakkudega sarnasemad kui taimerakkudega.

   mille poolest siga ja jänes halvimad pidid olema?

  • tavainimene said, on 28/02/2015 at 15:15

   “Sest Piibel ütleb nii.” (Ma kahtlustan, et see on nende toitumissoovituste üks oluline allikas.)

  • nodsu said, on 28/02/2015 at 21:29

   aa, okei. no aga kala peaks ju sobima siis.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: