tavainimene

Raske on võrrelda võrreldamatut

Posted in * by tavainimene on 29/01/2015

Mul oli plaan panna erakondade valimisprogrammid taas valdkondade kaupa kõrvuti tabelisse, nagu läinud valimiste eelgi. Aga kardetavasti käib ettevõtmine mul sedapuhku üle jõu. Peaaegu võimatu on võrrelda Vabaerakonna 6000-tähemärgilist liftikõnet Reformierakonna 95-leheküljelise pdf-dokumendiga. (“Kujundab tervikliku muusikahariduse süsteemi, mis sidustab riigi-, era- ja munitsipaalmuusikakoolide, aga samuti ülikoolide tegevuse loogiliseks tervikuks” — kas keegi sai aru, mis on praegu valesti, mis probleeme see põhjustab ja mida on vaja teha olukorra muutmiseks?)

Palun, poliitikud, tehke mulle elu lihtsamaks. Laske Vabariigi Valimiskomisjonil endale ette anda dokumendimall. Valdkonnad näiteks: riiklus ja valitsemine, välispoliitika ja julgeolek, energia ja taristu, majandus ja rahandus, töö ja toimetulek, sotsiaal ja tervis, haridus ja teadus, kultuur ja sport, keskkond ja kaks jokkerit (kellele innovatsioon, kellele lõimumine, kellele perekond jne). Alusväärtused, poliitilised eelistused, eesmärgid, meetmed. Prioriteetsus: millest me ei loobu, milles oleme valmis kompromissideks, mida teeme siis, kui jõudu üle jääb.

Saan aru, et loome- ja sõnavabadus on pühamast püham, aga … ülekaalukas avalik huvi või nii?

 

 

2 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. kaaren said, on 30/01/2015 at 13:50

    Visioon, narratiiv ja poeesia…

  2. tafkav said, on 08/02/2015 at 12:07

    Aga siis on ju risk, et nendest saadakse aru! Ja mis veel hullem, hakatakse täitmist nõudma/eeldama/jälgima!

    EPL on sel valimishooajal kirjutanud mõningatest (markantsematest?) täitmata valimislubadustest – ma arvan, et kui valimisprogrammid oleks malli järgi ja süsteemsed, siis peaks nendest täitmata asjadest saama kogu valimistevahe kõik lehed täis kirjutada, koomiks võibolla mahuks ka heal juhul kord nädalas (selle järgi tunneks laupäevaseid lehti). :-D


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: